Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Chcesz pracować dla Błażeja Sarzalskiego?

Z Błażejem Sarzalskim, twórcą bloga Rejestracja spółki z o.o. znamy się już blisko cztery lata. Znajomość internetowa przerodziła się najpierw we współpracę przy pojedynczych zleceniach z zakresu prawa wekslowego, a potem w utworzenie Kancelarii Prawa Wekslowego i Gospodarczego „REMITENT”. Dzisiaj Błażej poprosił mnie o to abym pomógł mu, za pośrednictwem mojego bloga, w znalezieniu asystenta lub asystentki.

Szczegóły i wymagania są następujące:

Miejsce współpracy: Dąbrowa Górnicza

Zakres obowiązków: wspomaganie radcy prawnego w świadczeniu przez niego pomocy prawnej, wykonywanie projektów opinii, analiz prawnych i pism procesowych, wsparcie sekretarsko-asystenckie, docelowo samodzielna obsługa wybranych klientów i uczestnictwo w rozprawach z upoważnienia radcy prawnego

Wymagania: student/ka piątego roku studiów prawniczych albo aplikant/ka radcowski/ska, umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawa, zainteresowanie i wiedza w co najmniej jednej z następujących gałęzi prawa: prawo spółek handlowych, postępowanie cywilne, prawo wekslowe, prawo zobowiązań, łatwość nawiązywania relacji z ludźmi, umiejętność wysławiania się na piśmie, sprecyzowane zainteresowania i co najważniejsze, chęć budowania swojej osobistej marki poprzez współpracę z kancelarią oraz pomysł na siebie.

Co Błażej oferuje?

Praktykę w obszarze spółek handlowych, prawa wekslowego, procesów sądowych, prawa gospodarczego, możliwość poszerzania swoich zainteresowań oraz budowania własnej pozycji zawodowej (to nie slogan tylko konkrety, szczegóły przedstawię wybranym osobom na spotkaniach), wynagrodzenie uwzględniające częściowo prowizję od obsługiwanych albo pozyskanych klientów, brak dress code’u i partnerskie podejście do współpracy.

Aplikacje proszę przesyłać na adres poczty elektronicznej (kancelaria@opieka-prawna.eu) w temacie wpisując: „REKRUTACJA”, wymagane jest przesłanie CV z kolorowym zdjęciem oraz napisanie dlaczego dana osoba aplikuje do Błażeja oraz zawarcie standardowej klauzuli dot. przetwarzania danych osobowych. Do wybranych kandydatów Błażej odezwie się celem umówienia rozmów kwalifikacyjnych.

Speak Your Mind

*