Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Darmowe porady wekslowe – piątek

18 marca 2016r. w godzinach 10:00 – 12:00 będę czekał na Twój telefon, podczas którego możesz bezpłatnie porozmawiać ze mną na dowolne tematy wekslowe. Obiecuję pomóc w każdy możliwy sposób, na jaki pozwala linia telefoniczna:)

Zapraszam!

Piątek, 18 marca 2016r.
godzina 10:00 – 12:00
telefon […]

Comments

  1. witam czy jak jestem osoba prywatna mogę wystawić weksel , bo posiadam taki na sume 1200 zł i co z nim mogę zrobić , weksle jest opatrzony klauzula bez protestu i jest ważny do 30.06.2106r

  2. Robert, każda pełnoletnia i nieubezwlasnowolniona osoba może wystawić weksel. Co do pytania *co można zrobić*, to nie bardzo je rozumiem, ale komentarze na blogu to nie bardzo miejsce na rozwijanie tego wątku, spróbuj uzyskać pomoc na forum.

Speak Your Mind

*