Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Darmowe porady wekslowe – piątek

12 maja 2017r. w godzinach 10:00 – 12:00 będę czekał na Twój telefon, podczas którego możesz bezpłatnie porozmawiać ze mną na dowolne tematy wekslowe. Obiecuję pomóc w każdy możliwy sposób, na jaki pozwala linia telefoniczna:)

Zapraszam!

Piątek, 12 maja 2017r.
godzina 10:00 – 12:00
telefon […]

Comments

  1. Panie Lechu
    Przepraszam że pytam o to w tym miejscu ale jestem ciekaw pańskiego zdania. Zapewne zna Pan przedwojenne orzecznictwo wekslowe. Jak się Pan zaopatruje na uzupełnienie weksla po wytoczeniu powództwa?

  2. To zależy od etapu sprawy, oraz od tego, na argumentacją za którą opcją by mi zależało ?

  3. No ok ale jakie elementy podlegają uzupełnieniu?

  4. O tym już decyduje posiadacz w oparciu o zawarte porozumienie. Myślę, że lepszym miejscem do takich dyskusji byłoby forum http://www.forum.remitent.pl

Speak Your Mind

*