Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Darmowe porady wekslowe – piątek (Skype)

Pojutrze, w piątek 12 września 2014r. w godzinach 10:00 – 15:00 będę czekał na Twój kontakt przez Skype, podczas którego możesz bezpłatnie porozmawiać/potekstować ze mną na dowolne tematy wekslowe. Obiecuję pomóc w każdy możliwy sposób, na jaki pozwala linia telefoniczno-tekstowa :) (video możliwe).

Zapraszam!

Piątek, 12 września 2014r.
godzina 10:00 – 15:00
Skype: remitentpl

Comments

  1. Mailem, to będziesz miał treść do publikacji na blogu a nie ustnie… Marnotrawstwo.

  2. @Robert – nie wszystko kręci się wokół zbierania materiałów do publikacji na blogu. Ba, powiedziałbym, że większości czego się dowiaduję od czytelników-klientów nie nadaje się do publikacji z oczywistych powodów (zachowanie tajemnicy szczegółów konkretnych spraw).

  3. No, jak sense kręcenia jest nie tylko wokoło bloga, to OK. Co do tajemnicy, to taką uwagę i od radcy zaprzyjaźnionego otrzymałem gdy prosiłem o materiały. Ludzie, przecie nie jednemu psu Burek (po wymazaniu danych umożliwiających identyfikację sprawy, osób).

Speak Your Mind

*