Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Darmowe porady wekslowe – wtorek

5 maja 2015r. w godzinach 13:00 – 14:00 będę czekał na Twój telefon, podczas którego możesz bezpłatnie porozmawiać ze mną na dowolne tematy wekslowe. Obiecuję pomóc w każdy możliwy sposób, na jaki pozwala linia telefoniczna:)

Zapraszam!

Wtorek, 5 maja 2015r.
godzina 13:00 – 14:00
telefon […]

Comments

 1. Gosia says:

  Witam. Parę lat temu brałam kredyt pod zastaw towaru, dodatkowym zabezpieczeniem był również weksel in blanco. Dziś ogłoszono moje bankructwo i mam ustanowionego przez sąd syndyka. Co dzieje się z wekslem? Jak mogę go odzyskać? Drugie pytanie to jak mogę się dowiedzieć o istnieniu innych weksli związanych z innymi kredytami? Przez długi czas chorowałam i zaginęła moja znaczna część dokumentacji. Nie pamiętam czy jakiś bank nie dał mi do podpisania jakiegoś weksla. Gdzie i jak mogę się tego dowiedzieć? Dziś mam tylko wezwania od komorników i firm ściągających długi.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.

 2. Nie zdążyłem zadzwonić :(

 3. @ppp – spróbuj następnym razem :)

  @Gosia – nie ma „bazy” wystawionych przez kogoś weksli, każdy musi pamiętać co robi. A jak nie pamięta – czasem nieświadomość jest błogosławieństwem ;) O samej upadłości konsumenckiej tutaj nie dyskutujemy.

 4. Warto było skorzystać…

 5. A korzystałeś, czy tylko linkujesz do siebie? Nie pamiętam Cię :)

Speak Your Mind

*