Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Forum o wekslach – żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi

Mam przyjemność zauważyć, że niniejszy blog o wekslach z miesiąca na  miesiąc zwiększa swoją liczbę czytelników. Zaczynają się pojawiać komentarze pod wpisami nie związane bezpośrednio z opisanymi zagadnieniami, a poruszające inne problemy związane z wekslami.

Ponadto w ciągu tygodnia otrzymuję od jednego do kilku maili z prośbą o poradę w konkretnej sprawie.

Najwyższy czas zatem otworzyć nowy dział bloga – czyli forum wekslowe. Znajduje się ono pod adresem forum.remitent.pl, możecie również na nie wejść poprzez ikonkę w menu po prawej stronie.

Hasłem forum jest żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi i będę dokładał wszelkich starań, aby tak właśnie było. Dzięki umieszczaniu przeze mnie odpowiedzi na forum publicznym, będą one po pierwsze dostępne dla innych zainteresowanych tym konkretnym problemem osób, a po drugie odpowiedzi i porady będą mogły być weryfikowane przez innych, w tym przez czytających ten blog prawników.

Chciałbym, aby forum zawierało nie tylko pytania czytelników, ale również i opisy ciekawych sytuacji z dziedziny prawa wekslowego. Jeśli zatem jesteś na przykład przedsiębiorcą, prawnikiem, i w ramach swojej działalności masz styczność z ciekawym casusem praktycznym lub sądowym z interesującej nas dziedziny, będzie mi bardzo miło, jeśli to opiszesz.

Comments

  1. Jestem ogromnie zadowolona z pomocy, jaką otrzymałam na blogu. Żadne moje pytanie nie zostało bez odpowiedzi. Co również było dla mnie ważne to krótki czas oczekiwania na informacje, ich jasność i konkretność. Pozwoliło mi to na pomyślne rozwiązanie mojego problemu. Wcześniej odwiedziłam wiele stron o wekslach i nie znalazłam równie profesjonalnej porady. Starałam się skorzystać z oferowanej w internecie pomocy firmy windykacyjnej, która okazała się nie słowna i na koniec zlekceważyła mnie. Gorąco polecam.
    Ilona

Speak Your Mind

*