W Szczecinie ruszył proces o fałszowanie weksli

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5622
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

W Szczecinie ruszył proces o fałszowanie weksli

Post autor: Lech » 14 cze 2012, 09:31

http://wyborcza.pl/1,91446,11926970,Szc ... eksli.html
Do 25 lat więzienia grozi szczecińskiemu biznesmenowi Robertowi K., oskarżonemu m.in. o sfałszowanie weksli. Proces w tej sprawie rozpoczął się w środę przed szczecińskim sądem okręgowym. 41-letni K. miał sfałszować weksle o wartości 3,5 mln zł.

Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Nie przyznał się także do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Według prawa weksel - ze względu na uprawnienia do otrzymania za niego pieniędzy - jest papierem wartościowym. Za jego podrobienie grozi taka sama kara jak za fałszowanie pieniędzy, czyli minimum od pięciu do 25 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. Zdaniem prokuratury Robert K. w latach 2006-2007 miał sfałszować dwa weksle, podrabiając podpis uprawnionego do dysponowania nimi. Później przeniósł prawa do weksli na inną osobę, a następnie puścił je w obieg. Miało to doprowadzić do uzyskania z odsprzedania weksli nienależnej oskarżonemu kwoty 700 tys. zł.

Według ustaleń prokuratury R. wprowadził też w błąd Sąd Okręgowy w Szczecinie, przedstawiając mu sfałszowane weksle. Na tej podstawie sąd wydał nakaz zapłaty przez dłużników kwoty 3,5 mln zł nabywcy podrobionych weksli.

Prokurator zarzucił też Robertowi K. żądanie pieniędzy w zamian za obietnice pozytywnego załatwienia spraw w szczecińskim magistracie i tamtejszym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych. Miał otrzymać za to 20 tys. zł.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości