Sprzedaż Domu

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Sprzedaż Domu

Post autor: EFF » 13 wrz 2014, 11:58

Witam Ponownie Wszystkich ! Piszę w takiej dość jak dla mnie dziwnej kwestii a mianowicie mój znajomy np. Jan Nowak Sprzedał Dom o wartości 200 000,00 PLN pani Danucie Nowak, w umowie był zawarta zapis że kwota z sprzedanej nieruchomości powinna być zapłacona a terminie 3 dni od daty zawarcia umowy przed notariuszem , Pani Danuta zapłaciła za zakup domu lecz nie gotówką ale Wekslem o nominale 200 000,00 PLN
I tutaj moje pytanie brzmi czy w tym momencie gdy kupujący zapłacił weksel wywiązał się z umowy czy nie ,
Czy pani Danuta mogła zapłacić wekslem skoro weksel jest środkiem płatniczym .
bardzo proszę o odpowiedź jest to sprawa dość pilna dla mojego znajomego ....
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprzedaż Domu

Post autor: Lech » 13 wrz 2014, 21:10

Czy Jan Nowak zgodził się na przyjęcie zapłaty wekslem?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Sprzedaż Domu

Post autor: EFF » 13 wrz 2014, 23:18

Jest coś takiego " zapłata za sprzedaż nieruchomości nastąpi w terminie 3 dni od daty sporządzenia aktu "
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprzedaż Domu

Post autor: Lech » 14 wrz 2014, 00:29

Powtórzę pytanie z postu 2 - czy sprzedający zgadza się na przyjęcie zapłaty wekslem? Jeśli tak (Danuta dostała od sprzedającego pokwitowanie zapłaty ceny wekslem), to oznacza, że zapłata została dokonana.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości