hipoteka w BPS a weksel in blanco i deklaracja - opinia

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
adrian
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2017, 11:32

hipoteka w BPS a weksel in blanco i deklaracja - opinia

Post autor: adrian » 30 lip 2017, 12:00

Witam,

Szykuję się do wzięcia kredytu hipotecznego i okazuje się, że najlepsza ofertą ma BPS SA. Mam już pozytywną decyzję i jestem kilka dni przed podpisaniem umowy. Niestety bank wymaga wystawienia weksla in blanco wraz z deklaracją (oba dokumenty znajdują się w załączniku). Weksel jako zabezpieczenie kredytu jest dla mnie czymś nowym, także czytałem trochę o wekslach, ale czym więcej czytam tym więcej mam wątpliwości...;)
Proszę o opinię osoby znającej temat czy ta forma weksla i deklaracji wymagana przez bank jest bezpieczna dla mnie jako kredytobiorcy? Wiadomo kredyt sam w sobie nie jest lekkim tematem, a gdy do tego dochodzi weksel in blanco to już w ogóle;]

Pozdrawiam,
Adrian
Załączniki
deklaracja do weksla in blanco_po edycji.doc
(45 KiB) Pobrany 499 razy
wz+-r weksla.doc
(30 KiB) Pobrany 481 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: hipoteka w BPS a weksel in blanco i deklaracja - opinia

Post autor: Lech » 31 lip 2017, 11:29

Do największego błędu weksla (z punktu widzenia wierzyciela) można zaliczyć dopuszczalność zbywania tego weksla przez indos, co spowoduje, że w przypadku wypełnieniu weksla przez bank i jego sprzedaży, nie będziesz mógł bronić się, że roszczenie z kredytu było mniejsze, jeśli bank wpisałby większą sumę.

Błędy mniejszej wagi:
- brak daty wystawienia weksla (nie wiadomo w przyszłości, czy weksel ten dotyczył właśnie tej umowy, czy był wystawiony w innym terminie w związku z innym roszczeniem)
- deklaracja wekslowa jest podpisana jednostronnie - brak podpisu banku.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 91 gości