deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 14 lis 2018, 16:52

Dzień dobry. Chcialam zapytac czy jesli w deklaracji wekslowej dluznik sie podpisal na miejscu (remitenta ) zamiast jako,, wystawca weksla" chyba powinien tam sie podpisac? to ma jakies znaczenie ?i czy fakt ze w umowie pozyczki i deklaracji wekslowej i samym wekslu nie ma zadnych dat to to jest normalne??
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: Lech » 14 lis 2018, 17:07

To zależy od okoliczności (treści deklaracji oraz pozostałych umów). Jeśli miałbym to ocenić, to musiałbym zobaczyć dokumenty.
samym wekslu nie ma zadnych dat to to jest normalne
To na pewno nie jest normalne - weksel bez żadnych dat jest nieważny.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 14 lis 2018, 17:29

umowa pozyczki bez daty tylko miejscowosc wpisana oraz deklaracja wekslowa tez nie ma daty. W deklaracji wekslowej jest moj podpis jako dluznika na dole lewej stronie na miesjcu remitenta prosze zerknac na wzor bo jest to taki a weksel wlasny in blanco


DEKLARACJA WEKSLOWA


zawarta w .................................... (miejsce zawarcia umowy) dnia .............................. (data zawarcia umowy). pomiędzy




................................... (imię i nazwisko remitenta) zamieszkałym w....................................................... (miejscowość, ulica, numer domu numer mieszkania) legitymującym się dowodem osobistym nr.................................. wydanym przez ............................... z terminem ważności do ………………………………………........ zwanym dalej Remitentem,


a


...................................... (imię i nazwisko wystawcy) zamieszkałym w............................. (miejscowość, ulica, numer domu numer mieszkania) legitymującym się dowodem osobistym nr.................................. wydanym przez ............................... z terminem ważności do ………………………………………........ zwanym dalej Wystawcą weksla.


§ 1

Przedmiotem deklaracji jest sposób w jaki Remitent wypełni weksel własny in blanco wystawiony na zabezpieczenie sumy wierzytelności

Wynikającej z umowy ........................................................................................................ (tytuł umowy) zawartej w ............................................................ (miejscowość) dnia ............................................. (data zwarcia umowy) pomiędzy

Remitentem a Wystawcą weksla.

§ 2

1. Remitent ma prawo wpisać sumę wekslową w wysokości zobowiązania wynikającego z ww. umowy pomniejszonego odpowiednio o wpłaty dokonane na poczet tego zobowiązania, oraz powiększonego o odsetki umowne należne w dacie płatności weksla;

2. Remitent jako dzień płatności weksla wpisze dzień następujący po 14 dniach od daty wymagalności wierzytelności z tytułu ww. umowy;

3. Remitent jako miejsce płatności wpisze miejsce swojej siedziby (miejsca zamieszkania) właściwej w dniu płatności weksla;

4. Remitent w miejsce osoby, na której rzecz ma nastąpić zapłata wpisze siebie;

5. Remitent jako dzień wystawienia weksla wpisze dzień następujący po dniu wymagalności wierzytelności z tytułu ww. umowy.

§ 3

Wystawca weksla oświadcza, że oddał do dyspozycji Remitenta weksel własny in blanco.

§ 4

W przypadku gdy Wystawca weksla spłaci Remitentowi cała sumę wierzytelności z tytułu umowy, o której mowa w § 1 niniejszej deklaracji Remitent zwróci Wystawcy weksel, o którym mowa w § 1 niniejszej deklaracji.

§ 4

W sprawach dotyczących niniejszej umowy stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i Prawa Wekslowego.


...%^%$##................................................. .....................................................
Remitent Wystawca weksla
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 14 lis 2018, 17:36

tzn przepraszam sam weksle ma daty i kwoty wpisane jak popadnie :) natomiast deklaracja i umowa pozyczki nie ma dat tylko podpisy gdzie podpis przy deklaracji moj jako dluznika czyli wystawcy weksla jest podpisany na miejscu remitenta ... dodam ze podpisy na deklaracji i umowie zostaly podrobione oczywiscie dodajac ze skoro podpisywana byla deklaracja wekslowa przeze mnie to bym takiego byka nie strzelila sobie w kolano majac na uwadze 400 tys niby dlugu( kwota wpisana przez wierzyciela )nic mi o tym nie wiadomo. :)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: Lech » 14 lis 2018, 21:37

Poproszę o skany - umowy pożyczki, deklaracji, weksla (można zamieścić na forum po zamazaniu danych osobowych).
dodam ze podpisy na deklaracji i umowie zostaly podrobione
Dlaczego wystawiłaś weksel, skoro nie zawierałaś umowy pożyczki?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 15 lis 2018, 07:51

dodam ze podpisy na deklaracji i umowie zostaly podrobione
Dlaczego wystawiłaś weksel, skoro nie zawierałaś umowy pożyczki?
[/quote]
weksel podpisalam ale nie doszlo do transakcji bo sie wycofalam a nie zostal zwrocony i wlasnie takie buty. Umowy pozyczki i deklaracji wekslowej nie widzialam na oczy.

Jesli jest mozliwosc to bym podeslala na email poniewaz caaly czas sie cos dzieje.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: Lech » 15 lis 2018, 11:02

Stan faktyczny jest zatem taki:
- podpisałaś weksel, aby otrzymać pożyczkę
- nie podpisałaś umowy pożyczki, nie otrzymałaś pożyczki
- ktoś podrobił twój podpis na pożyczce

A co się stało z pieniędzmi? Jeśli nic nie dostałaś, to wygląda na to, że ktoś te pieniądze ukradł (skoro podpisał za ciebie umowę, to pewnie nie zrobił tego bezcelowo, tylko w celu wyłudzenia pieniędzy od firmy pożyczkowej - nieuczciwy pracownik).

Sugeruję złożyć zawiadomienie do prokuratury.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 15 lis 2018, 11:59

podpisalam weksel in blanco ale nie wzielam pieniedzy poniewaz sie wycofalam i weksel zostal sam podpisany (bez dat i kwot ) kwoty zostaly wypisane pozniej i daty p przeniesony przez indos
nie podpisalam umowy poyczki (podpis moj z parafką sie pozniej znalazl i widac ze nie moj )
nie podpisalam deklaracji wekslowej (podpis moj tez widnieje ale zamiast pod ,,wystwca weksla " to pod remitenta zadnych innych podpisow nie ma oprócz moich
ktos chce wyłudzić pieniadze ode mnie na podstawie weksla i niby podpisanej umowy i deklaracji .dodam ze pieniadze mialy byc pozyczone prywatnie ale w sumie kilka tysiecy co i tak do skutku nie doszlo a wypisane na kilkaset tysiecy Kupy mi sie to nie trzyma zwlaszcza te daty i ten niby moj podpis pod remitentem na tej deklaracji jak bym to ja byla pozyczkodawca nie wspominajac wydrukowanej na komputerze kwocie w umowie pozyczki bez dat zawarcia umowy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: Lech » 15 lis 2018, 13:25

Wygląda na zaplanowane przestępstwo, zgłoś to do prokuratury.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 15 lis 2018, 13:33

tzn ,,ktos " znam ta osobe to jest moja znajoma wiec wiem kto sprzedala weksel z moja niby deklaracja i umowa pozyczki. Jak mam sie za to zabrac ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: Lech » 15 lis 2018, 13:37

Napisać do prokuratury pismo z opisem sytuacji:
- że ktoś podrobił twoje podpisy na deklaracji i wekslu
- że ktoś puścił w obieg wystawiony przez ciebie weksel, podczas gdy powinien ci go zwrócić, bo nie doszło do zawarcia umowy pożyczki
- że podejrzewasz o popełnienie tych przestępstw remitenta oraz nabywcę weksla,
- że żądasz zwrotu weksla
a potem złożyć zeznania i monitorować sprawę.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 15 lis 2018, 13:38

zadan zwrotu weksla nie moge bo zostal skasowany przez sad tak jest napisane w aktach...
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: Lech » 15 lis 2018, 13:44

Nie pisałaś, aby jakaś sprawa była w sądzie. Zdążyłaś się odwołać od nakazu zapłaty?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 15 lis 2018, 13:47

Tak oczywiscie sprawa cywilna nakaz zaplaty byl i zostala uchylona klauzula wykonalnosci. I teraz czekamy co dalej Nie moge wlasnie za duo szczegolw ttaj podac wiec jesli to mozliwe opisalabym na emailu Pozniej jak sprawa sie wyjasni moze pan opisac na forum.
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 18 lis 2018, 08:23

aha dodam ze na deklaracji wekslowej moje dane wszystkie sa wpisane cyt. zwanym dalej Remitent ( czyli to ja jestem wierzycielem a dane wierzyciela wszystkie pod nazwa wystawcy weksla ) nr dowodu osobistego mojego brak(zostawione puste miejsce)
a w umowie pozyczki widnieje moj nr dowodu ,i podrobiony podpis moj tez na dole jest jako ze to ja jestem remitent :) oczywiscie bez daty wszystko(tylko puste miejsca zostawione)
natomiast umowa pozyczki tez jest bez daty zawarcia tylko wpisana miejscowosc(widnieja kropki) i widnieje tylko moj podpis Brak podpisu wierzyciela ,brak jakichkolwiek terminow procentow niczego tylko kwota.

Normalnie czuje sie jak w Matrixie :)
kamila13
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2018, 16:44

Re: deklaracja wekslowa blednie wypelniona

Post autor: kamila13 » 19 lis 2018, 17:56

Panie Lechu co pan sądzi o tym?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości