Weksel z poręczeniem wekslowym (aval)

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
aval
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2019, 00:34

Weksel z poręczeniem wekslowym (aval)

Post autor: aval » 25 lut 2019, 00:50

Witam!
Staram się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej i we wniosku jedną z metod zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków jest weksel z poręczeniem wekslowym (aval). Ten sposób jest o tyle dobry, że w jego przypadku wystarczy tylko 1 poręczyciel.
Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która mi wyjaśni jak taki weksel powinien wyglądać? Najlepiej jakby ktoś podał wzór w pdfie czy wordzie, ale jak ktoś mi wyjaśni łopatologicznie co i jak to też będzie w porządku.
Poręczyciela już mam, ale właśnie nie wiem jak się zabrać za ten weksel, czy musi być on napisany przez prawnika, czy mogę go zredagować samemu?
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel z poręczeniem wekslowym (aval)

Post autor: Lech » 25 lut 2019, 09:30

A co na ten temat mówi podmiot, na rzecz którego taki weksel byłby wystawiany? Dlaczego on ci nie wyśle wzoru weksla do podpisania?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
aval
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2019, 00:34

Re: Weksel z poręczeniem wekslowym (aval)

Post autor: aval » 25 lut 2019, 16:05

W zasadzie to nawet nie pytałem urzędu o ten weksel, bo wydawało mi się, że to ja muszę go dostarczyć wraz z wnioskiem do nich. Nie spoglądałem na tę sprawę z tej perspektywy. W takim razie spróbuję się dowiedzieć czy Urząd Pracy będzie w stanie mi pomóc w tej sprawie. Dzięki za rozjaśnienie sprawy :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 74 gości