Miejsce zamieszkania remitenta jako miejsce płatności

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
sdd1975
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2019, 16:16

Miejsce zamieszkania remitenta jako miejsce płatności

Post autor: sdd1975 » 21 cze 2019, 17:17

Taka sytuacja - mam weksel wystawiony przez człowieka zamieszkującego miejscowość X. Na wekslu miejscem płatności jest miasto Y będące miastem powiatowym w tym samym powiecie, co X a do tego jest to moje (remitenta) miejsce stałego zameldowania /choć de facto mieszkam obecnie gdzie indziej/. Czy więc można domniemywać, że mój adres zameldowania będzie miejscem płatności weksla?

Tak między Bogiem a prawdą - na logikę, to właśnie remitent powinien sobie czekać w domu na wystawcę przynoszącego kasę w zębach a nie żeby remitent z wekslem całował klamkę dłużnika.

Oczywiście wiem, że weksel może być indosowany i aktualnym wierzycielem może być kto inny a wystawca pozostaje wystawcą, ale zazwyczaj w drobnych międzyludzkich rozliczeniach nie zakładamy, że będzie nastu indosantów.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Miejsce zamieszkania remitenta jako miejsce płatności

Post autor: Lech » 21 cze 2019, 23:03

"Na logikę" to weksel powinien być płatny tam, gdzie się umówiliście przy ustalaniu jego treści, czyli w mieście Y.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości