Weksel in blanco problem ze zwrotem

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Piottrekk
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2020, 20:48

Weksel in blanco problem ze zwrotem

Post autor: Piottrekk » 15 kwie 2020, 20:55

Witam.

Mam problem,otoz w poprzedniej pracy na świadczeniu usług musiałem dac im weksel in blanco. Po dwóch miesiącach zakończyłem współpracę a weksel mogę odebrać dopiero po 3 miesiącach od zakończenia współpracy. Weksel był zle wypełniony ale miałem go poprawić jak kierownik miałbyc w siedzibie ale rzadko kiedy był bo swoje biuro mial u siebie w domu i nigdy weksel nie został poprawiony. Teraz gdy sie odezwałem po weksel to kierownik mówił że jak bedzie w pracy to go zwróci ale mowil że źle jest wypełniony to nie mam sie o co martwic ale mimo wszystko moje dane tam są. Wczoraj mi przysłał ze weksel został zniszczony i po drugie był zle wypełniony to nigdy nie został wysłany do centrali. Mimo ze w umowie jest napisane że weksel trafi bezpośrednio do mnie. Odpisałem że chce go do rąk własnych I tego tak nie zostawię. Po kilku telefonach kierownik powiedział że weksel mu się zawieruszył I musi go znaleźć Ale to już trwa pewien dłuższy czas. Nawet nie wiem czy ten weksel rzeczywiście był źle wypełniony czy tylko on tak mówi żeby mnie trochę uspokoić,ale faktycznie podczas świadczenia chciał go poprawić jak najszybciej.

Nie wiem co mam zrobić z tym, jeśli go zgubił to co w takiej sytuacji muszę zrobić? Sąd? Czy jakieś inne wyjście jest?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel in blanco problem ze zwrotem

Post autor: Lech » 16 kwie 2020, 09:48

Niestety ty nie masz żadnych narzędzi prawnych, aby zmusić posiadacza weksla do odpowiedniego działania. Teoretycznie, jeśli weksel rzeczywiście uległ zgubieniu, to kierownik może wystąpić do sądu o jego umorzenie. Możesz również go pozwać z żądaniem o zwrot weksla, ale będzie to tylko "sztuka dla sztuki", bo pewnie pozwany powie, że weksel zgubił, więc nie może go zwrócić.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Piottrekk
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2020, 20:48

Re: Weksel in blanco problem ze zwrotem

Post autor: Piottrekk » 16 kwie 2020, 12:49

Czyli mam mu powiedzieć Żeby poszedł z tym do sądu o umorzenie weksla?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel in blanco problem ze zwrotem

Post autor: Lech » 16 kwie 2020, 13:13

Na 99 procent nie pójdzie do sądu po umorzenie weksla, bo nie będzie miał w tym żadnego interesu.
Można wystosować do niego pismo z żądaniem zwrotu weksla, albo zażądania, aby wystąpił do sądu o umorzenie weksla, pod rygorem, że w razie braku tych czynności, zostanie pozwany o zwrot weksla. Może to go przekona do poszukania weksla lub jego umorzenia, ale w praktyce nic ponad to nie możemy zrobić.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 54 gości