weksel in blanco-przy wynajmie pokoju . pomocy :(

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Klaudia96
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2020, 20:57

weksel in blanco-przy wynajmie pokoju . pomocy :(

Post autor: Klaudia96 » 13 maja 2020, 20:59

Witam,
Przy wynajmie pokoju właściciel zażądał ode mnie podpisania weksla in blanco. Po upływie 1,2 miesiąca wyrzucił mnie z pokoju, twierdząc, że złamałam regulamin umowy - picie alkoholu wraz z 2 znajomymi. Skargę doniosła współlokatorka. Pokój był w momencie opuszczania w stanie bardzo dobrym (zadbany). Właściciel nie oddał kaucji na poczet wynajmu komuś innemu. Dostałam również list z żądaniem do zapłaty 6700 zł do 30.04.2020. Niestety nie stać mnie na taką kwotę, jestem osobą bezrobotną i bezdomną. Co mogę zrobić w tej sytuacji ?
W załączniku wysyłam zdjęcia umowy, wezwanie do zapłaty i zdjęcia pokoju przed i po wyprowadzeniu

Proszę bardzo o pomoc .
Pozdrawiam
Załączniki
6700bzn.jpg
6700bzn.jpg (34.08 KiB) Przejrzano 5126 razy
4500bnz.jpg
4500bnz.jpg (284.94 KiB) Przejrzano 5126 razy
1200bnz.jpg
1200bnz.jpg (271.42 KiB) Przejrzano 5126 razy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: weksel in blanco-przy wynajmie pokoju . pomocy :(

Post autor: Lech » 20 maja 2020, 10:44

Tak jak odpisaliśmy w mailu:

Podstawowym pytaniem jest to, czy rzeczywiście dopuściła się Pani szkód w pokoju. Jeśli nie, to nie należy płacić tej sumy, przy czym zakładam, że razie braku płatności być może dojdzie do sprawy sądowej, gdzie ten spór będzie się toczył. Na chwilę obecną można odpisać wynajmującemu, że nie zgadza się Pani z roszczeniem, oraz żąda zwrotu weksla.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości