Weksel oraz nakaz zapłaty

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
alex _m
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2020, 07:34

Weksel oraz nakaz zapłaty

Post autor: alex _m » 31 lip 2020, 07:37

Witam wszystkich, proszę o pomoc w znalezieniu informacji jak rozwiązać taki temat.

Sprawa wyglada następująco, mój buły kolega prowadzi lombard, gdzie często u niego sprzedawałem na cito różne przedmioty. W 2016 roku sprzedałem kilka przedmiotów na kwotę 6500 zł , nie podpisywał ze mną umowy tylko powiedział ze ma weksel gdzie po sprawdzeniu wszystkiego wypisze umowę na sprzedaż I będziemy rozliczeni a weksel podrze. Tak się nie stało ja o tym zapomniałem, aż tu nagle wzywa mnie najpierw do wykupu weksla i zupełnie na inną kwotę oraz zupełnie z innego dnia oraz dnia 30 lipca b.r. Odebrałem nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Oczywiście pierwszym krokiem wiem ze muszę wnieść sprzeciw. Mam co najmniej dwóch świadków, którzy byli przy tej całej transakcji jak odbierał ode mnie przedmioty oraz dawał mi pieniądze do ręki. Nadmienię ze do dnia dzisiejszego przedmioty które ode mnie odebrał nie sprzedał ich a ja mam potwierdzenia w postaci kopii faktur zakupu oraz KPiR z mojej działalności. Również ten były kolega tj. powód nie wskazał czego dotyczy weksel, a wydaje mi się ze chyba jest jakaś podstawa ze musi wykazać na jaka okoliczność weksel został wystawiony. Co jeśli
Właśnie świadkowie potwierdza moja wersje a powód nie będzie miał dowodów. Czy jeśli przedstawię zrzuty ekranów rozmów z Facebook oraz jeśli odnajdę maile stare to czy jest waszym zdaniem szansa na wygranie sprawy?

Czy jeśli mam zastrzeżenia do wystawionego weksla to jest jakiś na to paragraf?

Tu mam jedno pytanie jak dość przed sądem, aby w całości oddalić te roszczenie.

Na koniec napisze tak, jest to z jego strony złośliwość ponieważ kiedyś wykonywałem mu stronę internetową i domena która posiada należy do kogoś innego od którego co roku ją dzierżawiłem, a teraz ma problem jakiś z tym ze ja mam to załatwić w sposób taki aby domena była jego to wtedy weksel odda mi. Mam to zapisane w rozmowach. Czy nie podpada to pod szantażowanie?

Proszę o pomoc. Również odpowiem na każde pytanie.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel oraz nakaz zapłaty

Post autor: Lech » 31 lip 2020, 11:42

Generalnie zgłosiłbym sprawę do prokuratury - art 270 par. 2 kodeksu karnego ("kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.").

Co do zarzutów cywilnych - nie wypowiem się, bo nie bardzo rozumiem stan faktyczny (jeśli sprzedajesz jakąś rzecz, to ten ktoś ma ci zapłacić, a nie ty jemu, więc nie rozumiem sensu wystawiania w takim przypadku weksla przez sprzedającego).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości