Zmuszenie do podpisania weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Damian3000
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2021, 18:47

Zmuszenie do podpisania weksla

Post autor: Damian3000 » 06 lut 2021, 19:59

Witam, mam pytanie
Sytuacja wygląda tak że wynająłem apartament na jedną dobę, zaznaczyłem że apartament bedzie używany przez 2 osoby, zrobiłem jednak imprezę na której pojawiło się mniej więcej 15 osób (miało być 5/6 lecz nagle jedna z osób bez naszej zgody zaprosiła następne osoby na co nie mieliśmy wpływu) o czym nie poinformowałem właściciela apartamentu. Po skardze jednego z sąsiadów na głośna muzykę, przyjechał właściciel apartamentu.
Jak się okazało właściciel nie wyglądał na typowego najemcę apartamentów, tylko gdy nagle usłyszeliśmy pukanie do drzwi oraz " otwierać ku**a", po otworzeniu drzwi nagle do apartamentu weszło 6 panów (nie wyglądających swoją posturą,zachowaniem oraz wyglądem na obsługę obiektu)
Jeden z nich przedstawił się jako właściciel oraz przy wejściu uderzył w twarz osobę wynajmująca, po czym gdy wszyscy z nich weszli do apartamentu, zamknęli drzwi od środka na klucz, powiedzieli że nikogo nie wypuszcza, zaczęła się szarpanina pomiędzy dziewczynami a rzekomymi "pracownikami obiektu" niektóre dziewczyny również zostały uderzone, ze strony osoby wynajmującej apartament nie było żadnych agresywnych zachowań, próbowaliśmy z naszej strony wszystko załatwić polubownie, właściciel poinformował nas że musimy zapłacic za każdą osobę przebywającą w środku dodatkowe 200zl,zaplacilismy mu na miejscu 800zl poniewaz tylko tyle mieliśmy, po następnych szarpaninach"obslugi " zostały wyrzucone z apartamentu wszystkie osoby prócz osoby wynajmującej oraz 4 innych osób które zostały aby na miejscu wyczyścić apartament & (na dole bloku przed klatka jedna z dziewczyn która byla na imprezie której nie znaliśmy rzuciła śmietnikiem w jednego z rzekomych pracowników, podarła mu kurtke, oraz został zgubiony jego telefon(podczas ich szarpanin na dole, bez naszego udziału)& oraz klatkę schodową,po wyczyszczeniu zostaliśmy przewiezieni do mieszkania właściciela pod groźbą" że jeśli z nim nie pojedziemy to inaczej sobie porozmawiamy" w mieszkaniu do którego pojechaliśmy była osoba wynajmująca plus kolega(oraz ci wszyscy z"obslugi ", Kazali nam podpisać weksel który sami napisali,napisali tam że zgadzamy się na pokrycie wszystkich kosztów zniszczenia apartamentu które nie były wyrządzone przez nas tylko przez osoby trzecie, oraz że zgadzamy się na zwrot kosztów za podarta kurtke, bluzę rany jednego z pracowników, oraz kare za organizacje imprezy oraz zakłócenie ciszy nocnej, obciążyli nas pobiciem jednego z pracowników przez dziewczyne której nawet nie znaliśmy, a tłumaczyli to tym że jeśli my organizowaliśmy imprezę to my za nią odpowiadamy, wzięli nasze dane, dowody, spisali wszystko nawet adresy, podpisaliśmy weksel, powiedzieli że mamy tydzień na spłatę a po jednym dniu zadzwonili że jednak mamy 2dni na spłatę. I tu moje pytanie czy pod groźbą że nam coś zrobią, jak podpisaliśmy ten weksel da się coś zrobić? Obawiam się o wiele rzeczy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zmuszenie do podpisania weksla

Post autor: Lech » 09 lut 2021, 09:58

Podpisanie weksla pod wpływem groźby użycia siły, a nawet przy użyciu siły nie rodzi zobowiązania wekslowego (ani żadnego innego), ponieważ każde poprawne oświadczenie woli powinno być składane dobrowolnie. Tutaj, oprócz samego zmuszenia do podpisania weksla, mamy jeszcze do czynienia ze zwykłą bandyterką w postaci pobicia, gróźb pobicia, gróźb karalnych itp.

Sugeruję niezwłocznie zgłosić sprawę na policję, mówiąc nie tylko o pobiciu, ale też o zmuszeniu do podpisania weksla. Ewentualne skazanie sprawcy za ten czyn znacznie ułatwi ewentualną obronę w procesie cywilnym, jeśli komuś (nawet przyszłemu posiadaczowi weksla) przyjdzie pomysł dochodzenia tej należności przed sądem.

Kiedy sytuacja miała miejsce?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości