Wyrok na podstawie weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Eliza
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2021, 09:51

Wyrok na podstawie weksla

Post autor: Eliza » 22 lut 2021, 09:54

Dzień dobry.
Przeciwko mnie został wydany wyrok na podstawie weksla. Ja go jednak nie otrzymałam. Sąd ustanowił w moim imieniu kuratora. Kurator otrzymał wyrok i nic z nim nie zrobił. Czy mam jakieś możliwości obrony lub odkręcenia tego? Podejrzewam, że kurator został ustanowiony, gdyż nie mam żadnego adresu zameldowania.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wyrok na podstawie weksla

Post autor: Lech » 22 lut 2021, 11:55

Szanse są, ale zależy to od powodów, dla których kurator został wyznaczony, osoby, którą wyznaczono na tę rolę (czy była to jakaś przypadkowa osoba, czy może ktoś z twojej rodziny), jej postępowania w danej sprawie (czy odpowiednio reprezentowała twoje interesy), jakie miałaś zarzuty do weksla (czy były podniesione przez kuratora i czy były przedmiotem rozstrzygnięcia sądu). Sugeruję iść w kierunku nieważności postępowania lub odpowiedzialności cywilnej kuratora, jeśli niedostatecznie pełniła swoje obowiązki.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Eliza
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2021, 09:51

Re: Wyrok na podstawie weksla

Post autor: Eliza » 27 lut 2021, 14:22

Nie jestem nigdzie zameldowana, najprawdopodobniej dlatego został wyznaczony kurator. Kurator to zupełnie obca dla mnie osoba. Jeszcze nawet nie udało mi się ustalić kto to jest. Wiem jedynie, że z wyrokiem nic nie zostało zrobione. Napisałam do Sądu wniosek o przesłanie wyroku z odpisem pozwu. Czekam na reakcję.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości