Postępowanie zabezpieczające

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
olo3
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:07

Postępowanie zabezpieczające

Post autor: olo3 » 15 mar 2021, 09:11

Kilka lat temu otrzymałam nakaz w postępowaniu nakazowym od którego się odwołałam. Powód przeprowadził postępowanie zabezpieczające. Teraz otrzymałam wyrok (jeszcze nieprawomocny), który uchyla nakaz zapłaty i zasądza kilka procent pierwotnej kwoty. Czy już na podstawie tego wyroku mogę wnioskować o zwrot pobranych środków? Czy muszę czekać na uprawomocnienie się wyroku? I co w takiej sytuacji będzie z kosztami postępowania zabezpieczającego, w całości je pokrywam czy w takiej części jak przegrana sprawa (kilka procent)?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Postępowanie zabezpieczające

Post autor: Lech » 15 mar 2021, 11:35

Koszty postępowania zabezpieczającego ponosi (rzekomy) wierzyciel, natomiast musisz czekać na prawomocność w celu uchylenia nadmiarowego zabezpieczenia, ewentualnie (jeśli prawomocność przedłuży złożona apelacja powoda) możesz złożyć do sądu wniosek o ograniczenie zabezpieczenia.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości