Przyspieszenie rozpatrywania spraw wg. PIS - weksel

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
karczes
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2023, 12:43

Przyspieszenie rozpatrywania spraw wg. PIS - weksel

Post autor: karczes » 19 lis 2023, 14:17

Taka ciekawostka, dla tych, którzy interesują się, jak długo walczy się o zapłatę z weksla. Powód był remitentem. Brak umowy wekslowej.
Pozew o kwotę 2 mln złożony 14 sierpnia 2019 r.
Wyrok nakazowy 23 sierpnia 2019 r.
A potem to już jazda bez trzymanki.
Finał w apelacji 27.04.2022 r.
W międzyczasie 3 tzw śledztwa prokuratury w zakresie rzekomego sfałszowania weksla, wszystkie umarzane.
Do tego ucieczka z majątkiem. Skarga pauliańska wniesiona 30.06.2021, zakończona po 3 rozprawach 14.11.2023 r. Nieprawomocnie. Jeszcze około 1,5 roku...
Tak więc mamy bardzo, ale to bardzo dobre reformy sądownictwa w ciągu ostatnich 8 lat. Tylko pogratulować.
Załączniki
weksel apel.png
weksel apel.png (82.3 KiB) Przejrzano 893 razy
sad torun.png
sad torun.png (83.91 KiB) Przejrzano 893 razy
Mariunio
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2023, 14:53

Re: Przyspieszenie rozpatrywania spraw wg. PIS - weksel

Post autor: Mariunio » 19 lis 2023, 14:57

Witam. Ja akurat jestem zwolennikiem tej zmiany. Ode mnie pewna firma chciała zapłaty za weksel z 2005r gdy firma już dawno zamknięta. Na szczęście w obu instancjach przegrali :) ponosząc przy tym spore koszty sądowe. Przez długi czas zbierałem dowody mojej niewinności i sąd im pozew odrzucił zarówno w pierwszej instancji jak i drugiej :) punkt widzenia zależy zawsze od punktu siedzenia. P.s pozew był na blisko milion złotych.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości