wzór weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Anna O.
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2012, 09:44

wzór weksla

Post autor: Anna O. » 28 maja 2012, 09:59

Panie Lechu. Niestety nie mogę załączyć pliku - problem z rozszerzeniem. Ale przekopiowałam całą kartkę:) :

Deklaracja wekslowa


Ja, niżej podpisana/podpisany .............................................................................................................,
zamieszkała/zamieszkały w ………………………………, przy ul. ………………………………………………..
prowadząca/prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą …………………………………….…………….
z siedzibą w ………………..………………………….........................................................................................
legitymująca/legitymujący się dowodem osobistym seria i numer .................................................................,
wydanym przez ............................................................................w dniu .......................................................

niniejszym przekazuję XXX S.A. z siedzibą ……………., weksel własny in blanco, zaopatrzony w klauzulę bez protestu jako zabezpieczenie roszczeń XXX S.A. z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania postanowień umowy agencyjnej nr ............................................. z dnia .................................................. .

Upoważniam nieodwołalnie XXX S.A.. do uzupełnienia weksla na kwotę odpowiadającą wysokości roszczeń, powiększonych o należne odsetki oraz koszty postępowania wekslowego i sądowego, przysługujących XXX S.A. z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy agencyjnej nr …………………………………

XXX S.A. ma prawo opatrzyć złożony weksel datą i miejscem płatności według swojego uznania, bez odrębnego wezwania do wykupienia weksla, bez jakichkolwiek czynności zachowawczych.


.................................................................... ..........................................
XXX S.A. (podpis wystawcy weksla)




Oświadczenie

Ja, niżej podpisana/podpisany .......................................................................................................................,
zamieszkała/zamieszkały w ...................................................., przy ul. .........................................................,
niniejszym wyrażam zgodę na złożenie w XXX S.A.. przez żonę/męża
.......................................................................... weksla własnego in blanco wraz z deklaracją wekslową
i wypełnienie go w sposób opisany w deklaracji wekslowej.


..........................................., dnia .............................. .................................................................
(podpis oświadczającej/ oświadczającego)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wzór weksla

Post autor: Lech » 28 maja 2012, 10:08

To są deklaracje wekslowe, weksla tutaj nie ma. Jeśli tylko do dostałaś, to dopytaj się jeszcze o wzór samego blankietu weksla i o to, kto będzie go podpisywał oprócz męża.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Anna O.
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2012, 09:44

Re: wzór weksla

Post autor: Anna O. » 22 cze 2012, 12:47

Właśnie się dowiedziałam, że mąż będzie podpisywał oprócz deklaracji to jeszcze sam weksel a ja na odwrocie mam podpisać następującą formułkę "Potwierdzam." Anna i dalej nazwisko i podpis. Czy możesz mi powiedzieć co to znaczy ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wzór weksla

Post autor: Lech » 22 cze 2012, 12:50

"Potwierdzam", czy "Poręczam"?

"Potwierdzam" może być uznane za wyrażenie Twojej zgody na zaciągnięcie zobowiązania przez męża, tak aby ewentualna egzekucja była możliwa do prowadzenia z waszego wspólnego majątku.

Ale najlepiej spytać się co oni chcą uzyskać przez to słowo (i najlepiej wówczas zrobić to poprzez podpisanie jasnego wyrażenia o co chodzi i nie załatwiać tego czymś takim-zdawkowym...).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Anna O.
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2012, 09:44

Re: wzór weksla

Post autor: Anna O. » 22 cze 2012, 13:39

A jednak jest napisane "Poręczam." Imię i Nazwisko i nr mojego dowodu os.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wzór weksla

Post autor: Lech » 22 cze 2012, 13:50

Poręczam, czyli odpowiadasz za zapłatę swoim majątkiem i bezterminowo. Również po rozwodzie :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Anna O.
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2012, 09:44

Re: wzór weksla

Post autor: Anna O. » 22 cze 2012, 13:54

Jezu.. :) czyli ratuje mnie tylko podział majątku i wtedy nie będę musiała podpisywać ? :)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: wzór weksla

Post autor: Lech » 22 cze 2012, 14:05

Jeśli chcą poręczenia dlatego, że macie wspólnotę - to tak.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomimo rozdzielności, żądali również od Ciebie poręczenia "bo tak".
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Anna O.
Posty: 5
Rejestracja: 28 maja 2012, 09:44

Re: wzór weksla

Post autor: Anna O. » 22 cze 2012, 14:13

OK. To muszę się tego jeszcze dowiedzieć. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości