bank sprzedał weksel

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
prusio
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2012, 19:19

bank sprzedał weksel

Post autor: prusio » 27 gru 2012, 19:21

Witam wszystkich. Mam następujący problem. W 2008 roku zostałem żyrantem kredytu na 20tys. zł. Po pewnym czasie przyszła informacja z banku że kredytobiorca nie spłacił 3 rat i trzeba to spłacić bo inaczej kredyt zostanie wypowiedziany. Wpłaciłem te zaległe raty ( odzyskałem pieniądze od kredytobiorcy) wszystko było ok. Teraz dostałem pismo polecone od Kredyt Inkaso że są w posiadaniu weksla który został poręczony przeze mnie dla zabezpieczenia spłaty należności i że uzupełnili go o brakujące treści czyli sumę wekslową i klauzule bez protestu. W piśmie tym jest też termin wykupu tego weksla. Bank nigdy więcej nie przysyłał mi żadnych informacji na temat tamtego poręczenia. Nie informował mnie że są zaległości w spłatach tylko od razu sprzedał weksel . Jak bym wiedział o opóźnieniach w spłatach to bym wpłacał należne raty na bieżąco i bank nie musiał by sprzedawać tego weksla. Obecnie nie stać mnie na jego jednorazowe wykupienie bo opiewa na kwotę 25 tys wpisaną przez Kredyt Inkaso. Co mogę zrobić w takiej sytuacji. Bardzo dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: bank sprzedał weksel

Post autor: Lech » 27 gru 2012, 19:30

Jeśli zapłata za weksel nie wchodzi w grę, to należy zastanowić się, czy istnieje uprawnienie nowego posiadacza weksla do jego uzupełnienia w określonej wysokości, czy można próbować podnosić inne zarzuty ze stosunku podstawowego, jeśli istnieją itp. Bez zapoznania się ze wszystkimi posiadanymi przez Ciebie w tej sprawie dokumentami (choćby skanami) nikt jednak takiej analizy nie zrobi, zapraszam do kontaktu "w realu" z jakimkolwiek prawnikiem, np. http://remitent.pl/weksel-pomoc-prawnika
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości