Czy weksel i poręczenie są ważne?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: Lech » 07 gru 2013, 14:35

Jeśli mam coś odczytywać, to proszę zrobić dobry skan.
Ja czuję się oszukana, bo żadnego weksla nie podpisywałam.
To trzeba było od razu mówić, że Twój podpis jest podrobiony, a nie takie podchody uprawiasz :) Oczywiście zarzut fałszerstwa podpisu złożony?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
agastreich
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2013, 10:23

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: agastreich » 08 gru 2013, 08:15

tak, wszystko złożone do Prokuratury. To jest jedno wielkie oszustwo. Czy ja mogę wystąpić do sądu o kopię oryginału weksla ale zrobioną przez Sąd a nie Skok. Skąd mam pewność, że druga kartka z moim podpisem jest rewersem weksla.Na wekslu z przodu nie ma podpisu.

Nie widzę jednak w tych zarzutach, które Ci napisali, zarzutu fałszywego podpisu.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: Lech » 08 gru 2013, 08:20

Jeśli podpis jest podrobiony, to oczywiście nie rodzi Twojego zobowiązania, w tym przypadku zastanawianie się nad innymi wadami weksla nie ma sensu. Możecie poprosić sąd o sporządzenie kserokopii dokumentów z akt sprawy - opłata 1zł za stronę ksero.

Nie widzę jednak w tych zarzutach, które zacytowałaś, zarzutu podrobienia Twojego podpisu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
agastreich
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2013, 10:23

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: agastreich » 08 gru 2013, 11:59

to jest ciekawa historia, mój adwokat nie jest najlepszy, myślę, że na rozprawie można będzie przedstawić nowe dowody,które zostały wykryte w toku postępowania. Mam jeszcze pytanko, bo złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o poświadczaniu nieprawdy i fałszerstwie. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny który zabezpieczał weksel in blanco okazał się zwykłym kredytem. Hipoteka nie jest wpisana w księgę wieczystą. Czy to jest możliwe? Na umowie pożyczki jest, że wypłata następuje po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki na rzecz Skok lecz to nigdy nie nastąpiło.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: Lech » 08 gru 2013, 18:35

Zasadniczo na nowe dowody jest już za późno - szczegóły w art. 217kpc. Trudno uznać, że o fałszywym podpisie dowiedziałaś się później. Widzisz ksero weksla, i albo pamiętasz, że go poręczałaś, i jest ok, albo stwierdzasz, że go nie poręczałaś i podpis jest sfałszowany, wówczas od razu składasz taki zarzut (lub nawet składasz taki zarzut "na wyrost", mając jedynie przypuszczenia, że podpis może być sfałszowany).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
agastreich
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2013, 10:23

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: agastreich » 11 gru 2013, 23:05

ok dzięki za pomoc. można usunąć wszystkie moje posty?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: Lech » 11 gru 2013, 23:24

Forum służy publicznej wymianie poglądów i pomoc tutaj udzielana jest bezpłatnie. W przypadku potrzeby uzyskania pomocy indywidualnej z zachowaniem tajemnicy, zapraszam do indywidualnych płatnych konsultacji.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
agastreich
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2013, 10:23

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: agastreich » 16 gru 2013, 21:21

https://www.youtube.com/watch?v=xd7ITfLjwUc#t=436



PRZESTROGA PRZED PODPISYWANIEM WEKSLA !!!!!!
my nawet nie wiedzieliśmy co to jest weksel, teraz wiemy wszystko.
agastreich
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2013, 10:23

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: agastreich » 19 gru 2013, 16:56

Witam Panie Lechu
mam już ostatnie pytanko, bo zasięgam wielu opinii a Pan się trochę na tym całym prawie wekslowym zna więc zasięgnę też opinii Pana a mianowicie chodzi o przedawnienie ze stosunku podstawowego, który był podstawą wystawienia weksla in blanco. Czy jeśli umowa pożyczki została wypowiedziana w 2008 roku i kredyt stał się natychmiast wymagalny to od jakiej daty płynie 3 -letni termin przedawnienia stosunku podstawowego? jeśli my jako poręczyciele nie mieliśmy żadnego kontaktu z remitentem przez 5 lat to czy Sąd uzna przedawnienie ze stosunku podstawowego jeśli kredytobiorca-dłużnik główny uznał dług? czy dla dłużnika głównego i poręczycieli biegnie osobny bieg przedawnienia? czy czynności kredytobiorcy mają wpływ na bieg przedawnienia poręczycieli?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: Lech » 19 gru 2013, 17:32

To bardziej pytanie z prawa cywilnego, niż wekslowego. Zapraszam do indywidualnych konsultacji, jeśli dotychczasowe opinie są niewystarczające.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Czy weksel i poręczenie są ważne?

Post autor: Palestra » 15 sty 2014, 21:47

agastreich pisze:https://www.youtube.com/watch?v=xd7ITfLjwUc#t=436



PRZESTROGA PRZED PODPISYWANIEM WEKSLA !!!!!!
my nawet nie wiedzieliśmy co to jest weksel, teraz wiemy wszystko.
Przepraszam, ale Pani postawa budzi moje zgorszenie.
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 77 gości