PBF SYSTEM GWARANT - ratujcie !!!

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
krs
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2014, 23:45

PBF SYSTEM GWARANT - ratujcie !!!

Post autor: krs » 20 sty 2014, 00:14

Witam
W 2000r. mój ojciec zaciągnął kredyt na zakup komputera dla mojego brata.Kredytu udzielił Bank Społem(obecnie EUROBANK) a pośrednikiem była firma PBF SYSTEM GWARANT.Zabezpieczeniem był weksel in blanco. Brat kredytu nie spłacał zbyt solidnie, jednak po wezwaniach banku, w końcu spłaciliśmy z rodzicami ten kredyt w całości z wszystkimi kosztami odsetkami itp, nastąpiło to w 2004 r.Zaznaczam, że we wszystkich pismach windykacyjnych bank informował, że wszelkich wpłat dotyczących kredytu należy dokonywać jedynie do banku oraz że nie należy nic płacić żadnym firmom windykacyjnym. Jednak już w 2002 roku firma GWARANT zagarnęła weksel który był wystawiony dla banku, potem wypełniła go według swego uznania i indosowała go na inną firmę (mieszczącą się w tym samym pokoju :-0 ) ... no i od ładnych paru lat komornik ściąga kasę z renty ojca.
Smaczku sprawie niech doda fakt, że właściciel firmy GWARANT był jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej banku SPOŁEM oraz prezesem firmy, będącej jednym z głównych udziałowców banku SPOŁEM. Sprawy karne są z miejsca przekazywane do prokuratury w Łodzi, gdzie są umarzane. Weksli były tysiące, a łódzki sąd w pewnym momencie dostał"zatwardzenia" nie mogąc przerobić pozwów o zapłaty z tych weksli.
W jakim my kraju żyjemy? Może tutaj ktoś nam pomoże. Może znajdzie się prawnik, który pomoże uzyskać w sądzie sprawiedliwość ? Mam kontakt z innymi poszkodowanymi w taki sam sposób.
Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PBF SYSTEM GWARANT - ratujcie !!!

Post autor: Lech » 20 sty 2014, 19:12

no i od ładnych paru lat komornik ściąga kasę z renty ojca.
Może tutaj ktoś nam pomoże. Może znajdzie się prawnik, który pomoże uzyskać w sądzie sprawiedliwość ?
Trochę już za późno, był na to czas po wydaniu przez sąd nakazu zapłaty, na podstawie którego toczy się obecna egzekucja...
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
krs
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2014, 23:45

Re: PBF SYSTEM GWARANT - ratujcie !!!

Post autor: krs » 20 sty 2014, 20:15

Czy to, że weksel był skradziony nie ma żadnego znaczenia? Gość jako prezes rady nadzorczej banku i główny udziałowiec buchnął weksle i indosował koledze. Potem sam napisał deklarację wekslową( mam dowód) i indosował weksel. Nie da się tego ruszyć w żaden sposób ? Weksel był moim zdaniem przerobiony poprzez wypisanie jego treści przez niepowołaną osobę(przypominamże weksel był wystawiony dla banku(mam dowód) Przecież to skandal, nie uważasz?
Jeszcze jedno pytanie: Czy bank, w który miały być deponowane weksle(oczywiście bank się tego konsekwentnie wypiera) można w jakikolwiek sposób pociągnąć do odpowiedzialności za niedopilnowanie weksla? (przy zawieraniu umowy pani z GWARANTA zapewniała że weksel jest dla banku)
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: PBF SYSTEM GWARANT - ratujcie !!!

Post autor: Lech » 20 sty 2014, 20:34

Sprawa ma dziesiątki możliwości do analizy, bez dokładnego zapoznania się z nią trudno cokolwiek radzić. Sugeruję udać się do prawnika.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
krs
Posty: 13
Rejestracja: 19 sty 2014, 23:45

Re: PBF SYSTEM GWARANT - ratujcie !!!

Post autor: krs » 20 sty 2014, 20:41

Pomysł świetny - tylko w mojej mieścinie nie ma już za bardzo do kogo. Wszyscy rozkładają ręce, aczkolwiek wszyscy przyznają że to przekręt. Jeśli zainteresowała Cię ta sprawa to mogę szczegóły wyłuszczyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości