Odzyskanie pożyczki weksel in blanco

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
sala
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 10:15

Odzyskanie pożyczki weksel in blanco

Post autor: sala » 19 mar 2018, 10:26

Witam Kilka miesięcy temu udzieliłam pożyczkę firmie Sp. z o.o. na kwotę 25000zł, została podpisana umowa pożyczki oraz zabezpieczeniem jest weksel in blanco solo na zlecenie.
Firma spłaciła 10000zł (płaciła regularnie zgodnie z terminem )a od jakiegoś czasu przestała spłacać mi raty. Po rozmowach telefonicznych oraz e mailowych otrzymałam wiadomość, że konto firmy zajął Urząd Skarbowy i toczy się spraw w sadzie a firma prawdopodobnie przymierza się do ogłoszenie upadłości.
Prezes tej spółki zaproponował mi wykup akcji w nowo powstającej spółce akcyjnej (obecnie zbiera zainteresowane osoby ), która ma wejść na giełdę albo sprzedaż swoich udziałów w innej spółce sp. z o.o. w której jest posiadaczem.

Proszę o rade czy mam sprzedać weksel do firmy zajmującej się skupem ( czy sprzedaż takiego weksla jest bezpieczna, bo podobno może dojść to tego że po sprzedaniu weksla firma który go kupiła może żądać pieniędzy ode mnie) takich długów czy wykupić udziały zaproponowane a może wejść w akcje nowej spółki.
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odzyskanie pożyczki weksel in blanco

Post autor: Lech » 19 mar 2018, 12:51

Odzyskać pieniądze możesz:

1. Wytaczając powództwo sądowe i samodzielnie dochodząc roszczenia od spółki - powodzenie zależy od wypłacalności dłużników wekslowych

2. Sprzedając weksel - ale jeśli firma niewypłacalna, to raczej nikt nie "kupi problemu". Przy sprzedaży trzeba pamiętać o tym, o czym piszesz: http://www.remitent.pl/sprzedajac-wekse ... aplate/225

3. Operacji z wykupem akcji nie rozumiem - wygląda jak próba wyciągnięcia od ciebie kolejnych pieniędzy - w sytuacji, kiedy to ty chcesz od nich pieniądze, propozycja kuriozalna.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
sala
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 10:15

Re: Odzyskanie pożyczki weksel in blanco

Post autor: sala » 19 mar 2018, 13:54

Weksel który posiadam od spółki jest solo na zlecenie be protestu, spółka przymierza się do ogłoszenia upadłosci co w takiej sytuacji mogę zrobić by odzyskać pieniądze?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odzyskanie pożyczki weksel in blanco

Post autor: Lech » 19 mar 2018, 15:12

Już odpowiedziałem na to pytanie...
Jeśli spółka ogłosi upadłość, wówczas po prostu zgłosisz swoją wierzytelność i będziesz czekać na podział majątku spółki (niestety często wówczas bywa tak, że dla wierzycieli "nieuprzywilejowanych" (którym są ZUS, US, pracownicy) nic nie zostaje...).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości