Zaparty windykator

Przedsądowa windykacja spraw nie związanych z wekslami, jak również postępowanie od klauzuli wykonalności związane ze wszystkimi sprawami, również wekslowymi
Awatar użytkownika
kutyjka
Posty: 364
Rejestracja: 24 paź 2013, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Zaparty windykator

Post autor: kutyjka » 04 cze 2014, 19:19

Opiszę jedną ze swoich spraw, i zapraszam do dyskusji co byście w takiej sytuacji zrobili :)

1. zrobiłem interesy z Panem X, który mnie oszukał,
2. pozwałem go do EPU, dostałem nakaz z klauzulą,
3. przetoczyłem się przez walec postępowania egzekucyjnego, egzekucja bezskuteczna, Pan X jest wydmuszką,
4. pojawiła się firma windykacyjna która oferowała inkasso trudnych spraw,
5. przepisałem na nich notarialnie tytuł egzekucyjny i zrobiliśmy umowę cesji powierniczej,
6. w/w firma nic nie wskórała,
7. minęło kilka miesięcy,
8. pojawiła się nowa szansa, taka 20%-owa, ale firma windykacyjna zaparła się że jak nie dostaną kasy to ... nie przepiszą na mnie tytułu.

Warianty:

A. Zapłacić windykatorowi - od razu mówię że odpada, szanse za małe a ich apetyty zupełnie niewspółmierne,
B. Wypowiedzieć umowę cesji powierniczej i ... na tej podstawie próbować sądownie żeby tytuł ex wrócił do mnie,
C. Dać sobie spokój z tą sprawą.

A może jakiś inny pomysł :) ?
Życie jest zbyt krótkie aby każdy weksel przedstawiać do zapłaty przed wytoczeniem powództwa
http://www.snafinanse.pl/
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zaparty windykator

Post autor: Lech » 04 cze 2014, 19:29

Wklej treść umowy - samo pojęcie "cesji powierniczej" nie jest definiowane w przepisach, jest to formalnie normalna cesja (bezzwrotne przekazanie wierzytelności), więc aby ocenić możliwości "wymuszenia" cesji zwrotnej należałoby spojrzeć na zawartą umowę (czy np. brak cesji zwrotnej skutkuje karami umownymi, na ile zasadne są roszczenia firmy windykacyjnej itp. itd.).
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości