Powstanie spółki z o.o. a informowanie urzędów.

O wszystkim, co nie dotyczy weksli i windykacji, ale - według ciebie - powinno znaleźć się na tym forum
przemek2909
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2013, 20:08
Kontaktowanie:

Powstanie spółki z o.o. a informowanie urzędów.

Post autor: przemek2909 » 16 lis 2013, 16:25

Nie wiem czy temat będzie dotyczył tego forum ale spróbuję.

Od jakiegoś czasu bardzo zastanawia mnie fakt czy po rejestracji spółki z o.o. przez internet, KRS wysyła jakiekolwiek informacje o utworzeniu takiej spółki.

Wczoraj otrzymałem taki druk od Pani z U.S. który był skopiowany ze strony IZBY SKARBOWEJ w Bydgoszczy. Był to na pewno tekst ze źródła które jest wiarygodne. Podaję krótki cytat z tego oto druku :

"W przeciwieństwie do zasady tzw. jednego okienka , w ramach której to na Sądzie rejestrowym po zarejestrowaniu Sp.z o.o. spoczywa obowiązek poinformowania wymienionych wyżej instytucji, w przypadku sp. z o.o. zarejestrowanej elektronicznie obowiązek powiadomienia o powstaniu spółki spoczywa na zarządzie spółki "
(Te urzędy to oczywiście: ZUS, U.S.,GUS)

Według tego co jest tutaj napisane to KRS nie wysyła nic do Urzędów bo powinienem zrobić to samemu ale może jest jakiś praktyk który może rozwiać moje wątpliwości?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Powstanie spółki z o.o. a informowanie urzędów.

Post autor: Lech » 16 lis 2013, 16:29

Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości