Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
bluestreet
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2011, 09:29

Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: bluestreet » 28 lip 2011, 09:45

Witam .
Jakiś czas temu pracowałęm u nieuczciwego pracodawcy który zażądał ode mnie podpisania weksla in blanco. Nie dość , ze po rozwiazaniu stosunku pracy po 4 miesiącach nie wypłacił mi wynagrodzenia to jeszcze doszły mnie słuchy , że szykuje dla mnie nakazówkę z tytułu tegoż weksla.
Wiem , że muszę wnieść zarzuty wobec nakazu zapłaty z takiego weksla , czy ktoś moze mi pomóc merytorycznie oraz podac link gdzie moge znaleźć takie odwołanie od nakazu?
P.s. Podobno w zarzutach od nakazu zapłaty musze wnieśc również o ( jak to ujac? ) zatrzymanie czasu na zapłatę weksla . Czy to prawda ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: Lech » 28 lip 2011, 09:48

Tak, musisz wnosić o wstrzymanie wykonania nakazu zapłaty.

Przykładowe zarzuty do nakazu zapłaty z weksla masz tutaj: http://remitent.pl/tag/zarzuty-do-weksla

W Twoim przypadku prawdopodobnie zarzutem będzie wypełnienie weksla niezgodnie z zawartym porozumieniem. Czy masz podpisaną przez pracodawcę umowę wekslową?

EDIT: przeczytaj jeszcze wątek z podobnym problemem: http://www.forum.remitent.pl/viewtopic.php?f=2&t=33
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: Palestra » 28 lip 2011, 10:29

I przyszykuj sobie 3/4 opłaty sądowej. Jeśli pracodawca wypełnił weksel na 100.000 zł to musisz miec około 3,750 zł .
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
bluestreet
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2011, 09:29

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: bluestreet » 28 lip 2011, 10:37

Na razie nie wiem , coś mi przyniósł listonosz wczoraj ale byłem w pracy więc dziewczynie nie przekazał . Po pracy wejdę do domu i znajdę umowę wekslową . W moim wypadku chodzi o to , że praciodawca nie tylko nie wypłacił mi wynagrodzenia to jeszcze żąda bym pokrył straty których bezpośrednio mu nie przyniosłem . W ramach wyjaśnienia jestem spedytorem miedzynarodowym , pracodawca będzie rządał zwrotu za koszty poniesione przez niego ( paliwo , parkingi itd. ) twierdząc , że za dużo pieniedzy mi wypłacał ( miałem umowe w systemie prowizyjnym ). Póki co nawet z tejze umowy prowizyjneeij się niewywiązał i złozyłem papiery do sady pracy
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: Lech » 28 lip 2011, 10:45

To pewnie był tak zwany weksel goły?
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
bluestreet
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2011, 09:29

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: bluestreet » 28 lip 2011, 11:24

Niestety tak :( Gdybym był mądrzejszy powiedziałbym , ze możecie mnie wyrzucić i tak nic nie podpisze
:)
silentlex
Posty: 702
Rejestracja: 23 cze 2011, 18:35

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: silentlex » 28 lip 2011, 11:27

Palestra pisze:I przyszykuj sobie 3/4 opłaty sądowej. Jeśli pracodawca wypełnił weksel na 100.000 zł to musisz miec około 3,750 zł .
sady "chętniej" zwalniają z kosztów 3/4 opłaty sądowej pozwanego ( który nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku dla utrzymania koniecznego siebie i rodziny ) niż wierzyciela z 1/4 wpisu, będącego w podobnej sytuacji ( spotkałem się z argumentacją, że wierzyciel pożyczając winien przewidzieć możliwość pozwania i zabezpieczyć na ten cel środki finansowe )
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: Lech » 28 lip 2011, 11:27

Jak to się mówi, Polak mądry po szkodzie. I tak jakoś się ten świat kręci, że weksle in blanco gołe, są, są, są i dłuugo będą w użyciu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
bluestreet
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2011, 09:29

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: bluestreet » 28 lip 2011, 11:32

Po pracy zeskanuję nakaz i weksel , może wy madre głowy wymyślicie coś dobrego by wpisać w zarzuty które zostaną uwzględnione przez sąd .
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Wzrór zarzutów wobec nakazu zapłaty z weksla

Post autor: Lech » 28 lip 2011, 11:38

To już jednak sprawa w sądzie jest? Zeskanuj też (albo lepiej - przepisz) uzasadnienie pozwu. I umowę wekslową.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości