Weksel a upadłość konsumencka ?

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
pierwszy_milion
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2019, 17:38

Weksel a upadłość konsumencka ?

Post autor: pierwszy_milion » 07 lis 2019, 17:45

Witam serdecznie, jakiś czas temu pożyczyłem dużą sumę pieniędzy swojemu, wydawać by się mogło bliskiemu znajomemu. Zabezpieczyłem się wekslem ponieważ chodziło naprawdę o duże pieniądze. Od blisko dwóch lat znajomy mnie mocno zwodzi. Mam podejrzenie, że jest w trakcie procedury o upadłość konsumencka. Jak będzie wyglądała sprawa weksla w momencie gdy on uzyska przywilej upadłości...co ze mną. czy powinienem za czasu coś z tematem robić?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel a upadłość konsumencka ?

Post autor: Lech » 07 lis 2019, 18:04

O tym, jakie długi i w jakim zakresie będzie musiał spłacać dłużnik, będzie decydował sąd, jeśli dojdzie do ogłoszenia upadłości. Zazwyczaj wówczas dłużnikowi są anulowane duże części zadłużeń, oraz są one rozkładane na raty na kilka lat. Jedna z moich dłużniczek spłaca mi 16zl miesięcznie przez 3 lata, i jest to sporo mniej niż pierwotne zadłużenie.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
pierwszy_milion
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2019, 17:38

Re: Weksel a upadłość konsumencka ?

Post autor: pierwszy_milion » 08 lis 2019, 22:10

W moim wypadku chodzi o kwotę rzędu 200 tyś, stąd moja coraz większa obawa.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel a upadłość konsumencka ?

Post autor: Lech » 10 lis 2019, 10:14

Przez długi czas było tak, że spółki prawa handlowego mogły zbankrutować, a osoby fizyczne - nie. Ich długi ciągnęły się za nimi do końca życia. Idąc śladem krajów zachodnich, dopuszczono u nas do ogłaszania upadłości osób fizycznych. Ocena tej zmiany zależy od "punktu siedzenia". Zainteresowany wierzyciel powinien zapoznać się z negatywnymi przesłankami do ogłoszenia upadłości.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 58 gości