Weksel "Podpis"

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Weksel "Podpis"

Post autor: EFF » 25 wrz 2014, 18:35

Witam Wczoraj zakupiłem weksel na 2500,00 PLN wystawca podpisał oraz sfałszował podpis poręczyciela
Teraz moje pytanie brzmi jeśli Wystawca Sfałszował podpis poręczyciela to czy mogę złożyć zawiadomienie do prokuratury ? czy w tym przypadku mogę odstąpić od umowy Kupna i Wezwać Sprzedawce Weksla do pokrycia należności z weksla , zdarzyła mi się 1 raz taka sytuacja i za bardzo nie wiem . Weksel indosowany został na mnie
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: Palestra » 25 wrz 2014, 18:45

EFF jak czytam to u Ciebie same "kliniczne" przypadki z tymi wekslami. Jak nie Ciebie gania prokurator to Ty chcesz ganiać innych z prokuratorem. Skąd pewność, że podpis poręczyciela jest fałszywy?
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: Lech » 25 wrz 2014, 18:46

EFF pisze:Witam Wczoraj zakupiłem weksel na 2500,00 PLN wystawca podpisał oraz sfałszował podpis poręczyciela
Teraz moje pytanie brzmi jeśli Wystawca Sfałszował podpis poręczyciela to czy mogę złożyć zawiadomienie do prokuratury ?
Możesz.
czy w tym przypadku mogę odstąpić od umowy Kupna i Wezwać Sprzedawce Weksla do pokrycia należności z weksla
A jaki jest termin płatności weksla?
zdarzyła mi się 1 raz taka sytuacja i za bardzo nie wiem . Weksel indosowany został na mnie
Czyli nie otrzymałeś go od wystawcy? Opis tej sytuacji jest trochę wewnętrznie sprzeczny. Wysil się bardziej :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: EFF » 25 wrz 2014, 18:58

Palestra pisze:EFF jak czytam to u Ciebie same "kliniczne" przypadki z tymi wekslami. Jak nie Ciebie gania prokurator to Ty chcesz ganiać innych z prokuratorem. Skąd pewność, że podpis poręczyciela jest fałszywy?


Nie nie , po prostu większość pytań to moich znajomych dla tego tu je zadaje z mojego konta
EFF
Posty: 52
Rejestracja: 30 sie 2014, 14:38

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: EFF » 25 wrz 2014, 18:59

Lech - Weksel płatny za okazaniem , miałem puścić do sądu go dziś ale po tym co się dowiedziałem nie za bardzo chcę teraz
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5833
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: Lech » 25 wrz 2014, 18:59

Fajnych masz znajomych :)

Ad rem - skoro weksel płatny za okazaniem, to jaki sens szukać możliwości odstąpienia od kupna? Przedstawiasz do zapłaty wystawcy i żądasz od niego całej sumy weksla w każdej chwili.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Awatar użytkownika
Palestra
Posty: 524
Rejestracja: 27 lis 2010, 19:12

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: Palestra » 25 wrz 2014, 19:29

Lech pisze:Fajnych masz znajomych :)
.
Grypsują? ;)
"Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?" Cyceron
Jacek
Posty: 178
Rejestracja: 27 gru 2013, 08:59

Re: Weksel "Podpis"

Post autor: Jacek » 25 wrz 2014, 19:36

Możesz złozyć zawiadomienie...
KOmornik egzekwuje należność z weksla w którym wystawca podrobil poręczyciela.... egzekwuje też z poręczyciela.... ale wszyscy milczą, bo odpowiadać za podrobienie podpisu na wekslu to poważna sprawa i moi kochani dłużnicy jakoś się sami dogadują
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości