Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

[piątkowo] Kabaret

Program „Sprawa dla Reportera” bawił już nas kilkukrotnie, myślę jednak, że ta kabaretowa parodia również przysporzy wam wiele satysfakcji :)

Komentarze

  1. Maciej skomentował:

    Filmik mnie rozbawił. Jednak chciałbym zadać Panu pytanie, czy posiada Pan dane statystyczne dotyczące obrotu wekslowego?

  2. Lech skomentował:

    Już Panu pisałem, że nie mam, bowiem obrót wekslowy nie jest nigdzie „rejestrowany”, aby można było skądś wyciągać jakieś dane.

  3. Adstypulator skomentował:

    Jeszcze tego by brakowało, żeby państwo położyło swoją biurokratyczną łapę i sprawiło żeby obrót wekslowy był rejestrowany. To byłaby jego śmierć – zniszczyłaby chyba najważniejszą obok abstrakcyjności cechę weksla – obiegowość.

  4. To szok, prokurator nie widział żadnego problemu.

Napisz komentarz

*