Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

[piątkowo] Kabaret

Program „Sprawa dla Reportera” bawił już nas kilkukrotnie, myślę jednak, że ta kabaretowa parodia również przysporzy wam wiele satysfakcji :)

Comments

  1. Maciej says

    Filmik mnie rozbawił. Jednak chciałbym zadać Panu pytanie, czy posiada Pan dane statystyczne dotyczące obrotu wekslowego?

  2. Już Panu pisałem, że nie mam, bowiem obrót wekslowy nie jest nigdzie „rejestrowany”, aby można było skądś wyciągać jakieś dane.

  3. Adstypulator says

    Jeszcze tego by brakowało, żeby państwo położyło swoją biurokratyczną łapę i sprawiło żeby obrót wekslowy był rejestrowany. To byłaby jego śmierć – zniszczyłaby chyba najważniejszą obok abstrakcyjności cechę weksla – obiegowość.

  4. To szok, prokurator nie widział żadnego problemu.

Speak Your Mind

*