Spory o weksel między Komputronik i C&C ENERGY SA

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5622
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Spory o weksel między Komputronik i C&C ENERGY SA

Post autor: Lech » 11 sie 2011, 09:57

http://gielda.wp.pl/kat,36996,title,CC- ... caid=1cd2a
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 27 / 2011
Data sporządzenia: 2011-08-10
Skrócona nazwa emitenta
C&C ENERGY SA
Temat:
Powzięcie informacji o wytoczonym przeciwko emitentowi pozwie sądowym, oraz powzięcie informacji wskazujących na działania posiadające znamiona przestępstwa na szkode emitenta
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Clean&Carbon Energy S.A. z siedzibą w Warszawie wpisanej do rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000079667, na podstawie par.28 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim w zw. z art.58 ust.1 pkt 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych emitent informuje, że w dniu 9 sierpnia 2011 roku doręczono mu pozew sądowy w sprawie roszczenia z weksla dochodzonego przez Spółkę Komputronik S.A. na kwotę 4.000.000 PLN. Zgodnie z przysługującym prawem, emitent wniesie odpowiedź na pozew w ustawowym terminie. Jest to kolejny weksel użyty niezgodnie z zawartymi umowami, a działania Prezesa Zarządu Wojciecha Buczkowskiego noszą znamiona przestępcze. Potwierdzeniem działań niezgodnych z obowiązującym prawem Zarządu Spółki Komputronik, jest uzyskanie w dniu 10 sierpnia 2011 roku pisemnej informacji od P.P.i H. EL-CORN Sp. z o.o. z siedzibą w Koszewku 13, wraz z materiałem dowodowym zawierającym korespondencję wewnętrzną Komputronik S.A. i ówczesnej Karen S.A., który stanowi załaczniki do niniejszego komunikatu.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5622
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Spory o weksel między Komputronik i C&C ENERGY SA

Post autor: Lech » 24 sie 2011, 09:33

ciąg dalszy http://www.parkiet.com/artykul/7,1087787.html
Komputronik, jak wynika z informacji „Parkietu", otrzymał już klauzulę wykonalności z weksla o wartości nominalnej 5 mln zł (plus odsetki) i zamierza, przy wsparciu komornika, dochodzić tej kwoty od Clean & Carbon Energy

– W tym tygodniu komornik rozpocznie egzekucję z rachunków bankowych C&C Energy. Będzie dochodził też naszych pieniędzy z ruchomości spółki – zapowiada Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

Przypomina, że szczeciński sąd ustanowił także hipoteki przymusowe jako zabezpieczenie roszczeń z weksla na trzech nieruchomościach należących do C&C Energy o wartości 10,4 mln zł każda. – Zdajemy sobie sprawę, że egzekucja z nieruchomości może zabrać kilka miesięcy. Dlatego mamy nadzieję, że całą należność uda nam się odzyskać z ruchomości – mówi Buczkowski.

Poznański dystrybutor sprzętu IT posiada jeszcze jeden weksel o nominale 4 mln zł wystawiony przez C&C Energy, z którego również, sądowo, dochodzi pieniędzy (razem z odsetkami). W tym przypadku sąd ustanowił jako zabezpieczenie roszczeń hipoteki przymusowe na czterech nieruchomościach o wartości 4 mln zł każda.

C&C Energy odrzuca roszczenia Komputronika. Złożył odpowiednie protesty do sądu. – Protesty nie blokują egzekucji komorniczej. Zresztą nadanie klauzuli wykonalności dowodzi, że sąd nie doszukał się przesłanek wstrzymania całej operacji – dowodzi Buczkowski. Weksle C&C Energy należące do Komputronika gwarantowały kredyty, które zaciągał upadły Techmex (ówczesny inwestor strategiczny Karenu obecnie C&C Energy) w 2008 r.

Komputronik domaga się też ustanowienia kuratora sądowego w C&C Energy, bo, w jego opinii, spółka nie ma władz. Dotychczasowy prezes Maciej Flemming, jak wynika z komunikatów firmy, z dniem 16 sierpnia złożył rezygnację. Dwa dni później z zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnował Buczkowski. Organ liczy teraz czterech członków, a musi mieć ich pięciu. C&C Energy zwołał co prawda na 14 września walne zgromadzenie, które ma uzupełnić skład, ale Komputronik utrzymuje, że firma zrobiła to nielegalnie, bo pod komunikatem podpisał się prezes, który wcześniej złożył rezygnację.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości