Kup pan dług rosyjskiego banku

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5622
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Kup pan dług rosyjskiego banku

Post autor: Lech » 07 lis 2013, 09:40

http://finanse.wp.pl/kat,1033803,title, ... &_ticrsn=3
Na stronie dlugi.info można kupić zadłużenie ciążące na Centralnym Banku Rosji. 30,5 mln zł za około 24 mln zł sprzedać chce kontrowersyjny były polityk Janusz Bryczkowski.


10 mln dolarów - na tyle został wystawiony przez Centralny Bank Federacji Rosyjskiej (CB) weksel, który należy do Janusza Bryczkowskiego. Odpowiednik naszego NBP nie chce go zrealizować, bo twierdzi, że podpisane pod nim osoby nie były uprawnione do jego wystawienia. Jednak zdaniem właściciela weksla, wcześniej CB zrealizował już kilkaset podobnych dokumentów.

Bryczkowski stara się go sprzedać, bo jak mówi, on sam nie ma na tyle siły przebicia, by w Rosji go zrealizować. Weksel wystawiony został w 1995 roku. Zdaniem Bryczkowskiego pochodzi z transakcji pomiędzy jedną z rosyjskich firm z branży naftowej a szwajcarską spółką handlującą sprzętem wydobywczym. Zamiast gotówki wolano jednak wystawić weksel, który wówczas przy tego typu transakcjach był pewnym zabezpieczeniem umowy.

- Dziś nikt nie chce mi go uznać. Do sądu rosyjskiego nie mam co iść, bo przecież żaden sędzia nie wyda w tym kraju wyroku przeciw najważniejszemu bankowi - mówi Bryczkowski.

Kto jego zdaniem może być zainteresowany kupnem długu? Firmy, które handlują z rosyjskimi gigantami: Łukoilem, Rosnieftem czy Gazpromem. Poza tym banki lub osoby, które mają dobre układy na najwyższych szczytach władzy w Rosji.
- Jeśli ktokolwiek handluje ropą, to może dać ten weksel w ramach rozliczenia rosyjskiej firmie. Ja go chętnie odsprzedam za 8 mln dolarów. Kupiec zarobi więc 2 mln dolarów na czysto - mówi.

Sam Bryczkowski nie jest osobą anonimową. W latach 90. był aktywnym działaczem ruchów nacjonalistycznych. Działał m.in. w skrajnie prawicowym i faszyzującym Polskim Froncie Narodowym czy Zjednoczeniu Patriotycznym Grunwald. W 1994 próbował obalić Andrzeja Leppera z fotela Samoobrony. Po nieudanym rokoszu został wyrzucony z ówczesnego związku zawodowego rolników. W tym samym czasie ściągnął do Polski rosyjskiego nacjonalistę Wladimira Żyrinowskiego.

W 1996 roku Bryczkowski usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Na kilka miesięcy trafił do aresztu. Od końca lat 90. przestał aktywnie działać politycznie, zaczął natomiast karierę biznesową. Sam handlował z byłymi republikami radzieckimi i doradzał innym firmom, które prowadzą interesy w Rosji.

Jak mówi, to właśnie w spadku po tej działalności otrzymał weksel, którego dziś nie może zrealizować. Zapewnia też, że dokument jest oryginalny. Na dowód przesłał redakcji WP.PL poniższe skany weksla.
Załączniki
weksel_byrczkowski.jpeg
weksel_byrczkowski.jpeg (51.46 KiB) Przejrzano 9452 razy
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości