Łódzki przedsiębiorca "wygrał" miliony w Poznaniu. W jaki sp

Krótkie informacje na temat weksli, znalezione gdzieś w internecie
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5622
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Łódzki przedsiębiorca "wygrał" miliony w Poznaniu. W jaki sp

Post autor: Lech » 16 kwie 2014, 10:48

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,id,t.html
W Poznaniu zakończył się ostatecznie sądowy spór dwóch byłych wspólników z Łodzi. Jego przedmiotem był... kawałek papieru, zwany dalej wekslem, z piękną kwotą 4 milionów 800 tysięcy złotych. Wygrał pozwany przedsiębiorca, który teraz nie musi jej spłacać wspólnikowi.
Poznański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy listopadowy wyrok Sądu Okręgowego, który uchylił nakaz zapłaty 4 milionów 800 tysięcy złotych. Takiej kwoty domagał się od Krzysztofa Z. windykator Tomasz S. Prowadził on egzekucję z weksla dla byłego wspólnika pozwanego, Mirosława K.

Kilkanaście lat temu temu dwaj przedsiębiorcy z Łodzi zainwestowali w spółkę branży dostawczej dla przemysłu pończoszniczego.
Współpraca im się jednak nie układała, a skończyła się na wielomilionowych wzajemnych roszczeniach. Krzysztof Z. pierwszy raz zobaczył wspomniany weksel w poznańskim sądzie. Nagle "wypłynął" , gdy komornik wszczął egzekucję nieco niższej kwoty na jego rzecz - 4,2 miliona - z majątku Mirosława K. Na podstawie tego weksla sąd wydał nakaz zapłaty.

Krzysztof Z. złożył sprzeciw w Sądzie Okręgowym. W Poznaniu, chociaż obaj byli wspólnicy są z Łodzi. Ale Mirosław K. zameldował się u znajomego pod Poznaniem. Mimo, że jak twierdzi Krzysztof Z., były wspólnik jest właścicielem dziewiętnastowiecznego pałacu.

Windykator, który domagał się zapłaty 4,8 miliona, oczywiście zaskarżył niekorzystny dla siebie wyrok. Jednak także w Sądzie Apelacyjnym sprawę wygrał Krzysztof Z.

- Sąd pierwszej instancji prawidłowo ustalił, z jakim wekslem mamy do czynienia. Wypełnionym zupełnym czy niezupełnym - wyjaśniał sędzia Krzysztof Józefowicz. - Sąd ustalił, że był to weksel niezupełny, wystawiony w celu zbycia wierzytelności.

Wyrok jest prawomocny.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
Kontakt szyfrowany przez aplikację Telegram - @LechMa
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości