Weksel pod przymusem

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
sixtysix
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2024, 19:09

Weksel pod przymusem

Post autor: sixtysix » 16 kwie 2024, 19:26

Cześć. Jestem w beznadziejnej sytuacji. Szukam ratunku. Zostałem zaproszony do pewnej osoby powiedzmy Pana AB (poznanym przez XX) na spotkanie. Człowieka widziałem raz na oczy około 4 lat temu, spotkanie miało dotyczyć mojej znajomej CD którą poznałem z tym człowiekiem AB przez jeszcze inną osobę (czyt. XX). Stawiając się na spotkanie zastałem tam w sumie 3 mężczyzn, jednym z nich był gość AB którego widziałem raz w życiu właśnie te 4 lata temu, pozostałych dwóch widziałem pierwszy raz. Panowie twierdzą że moja znajoma pożyczyła od Pana AB pieniądze i to że ona ich nie oddaje będę musiał oddawać za nią ja. Moja znajoma CD nie pożyczyła od Pana AB żadnych pieniędzy. Podłożyli mi dwa weksle do podpisania. Podpisałem bo się bałem o swoje bezpieczeństwo, chciałem jak najszybciej opuścić ten lokal. W chwili obecnej boję się o siebie i swoją rodzinę. Boję się że mogą zrobić mi krzywdę. Boję się że stracę dom. Dlaczego? Bo okazuje się że człowiek AB ma swoją kartotekę, a na jej liście wymuszenia itp ale to było 15/20 lat temu. Co ja mogę zrobić ? Jak się ratować ?! Chcę unieważnić weksel drogą sądową ale nie mam żadnych dowód, tylko moje słowa, moją historię. Co mogę zrobić ? Ratunku! :( Jakie ja mam szanse ?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel pod przymusem

Post autor: Lech » 17 kwie 2024, 10:18

Zacząć od zgłoszenia na policję przestępstwa zmuszenia do podpisania dokumentu

Kod: Zaznacz cały

Art. 191

§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego 
działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
sixtysix
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2024, 19:09

Re: Weksel pod przymusem

Post autor: sixtysix » 17 kwie 2024, 10:22

Sytuacja była dwa miesiące temu, przez ten czas bałem się cokolwiek robić. Potem tułałem się od prawnika do prawnika. Jeszcze wysłałem człowiekowi pismo o zwrot, korzystając z paragrafów wymuszenie, podstęp itp. Dokumentu nie odesłał. Mam potwierdzenie odbioru listu. Czas chyba gra na moją niekorzyść.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel pod przymusem

Post autor: Lech » 17 kwie 2024, 20:01

Na pewno lepiej zacząć działać teraz, niż za kilka lat, jak ewentualnie sprawa trafi do sądu cywilnego.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
sixtysix
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2024, 19:09

Re: Weksel pod przymusem

Post autor: sixtysix » 17 kwie 2024, 20:25

Zgłoszę to w pierwszej kolejności. A czy według Pana ja mam w ogóle jakieś szanse na wygraną w sądzie? Tak jak wspominałem ja nie mam żadnych dowodów. Nikt mi nie groził, psychologicznie mnie wykończyli.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Weksel pod przymusem

Post autor: Lech » 18 kwie 2024, 08:34

Tak postawione pytanie "czy mam szansę" nie ma sensu :) Czasem ktoś nie ma racji, a w sądzie wygra, czasem ktoś ma rację, a nie wygra. Wszystko zależy od konkretnych okoliczności oraz sądu, sposobu prowadzenia sprawy itp., a ja przecież nawet szczegółów sprawy nie znam. Mogę tylko teoretycznie rozważyć, co powinno się w danej sytuacji zrobić.
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
sixtysix
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2024, 19:09

Re: Weksel pod przymusem

Post autor: sixtysix » 18 kwie 2024, 12:05

Dziękuję. Jeśli będę miał jakieś pytania itp odezwę się do Pańskiej kancelarii
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości