Błąd w wypełnieniu sumy pieniężnej słownie

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
MagdaS
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2023, 12:08

Błąd w wypełnieniu sumy pieniężnej słownie

Post autor: MagdaS » 24 lis 2023, 12:17

Dzień dobry, mam weksel in blanco z deklaracją upoważniająca mnie do wypisania wszystkiego wg uznania i niestety sumę cyframi podałam poprawnie np. 225.620,00 zł ale pisząc słownie: wpisałam "dwieście dwadzieścia pięć złotych sześćset dwadzieścia złotych zero groszy," następnie już w połowie pisania słowa "złote" się zorientowałam i przekreślam i napisałam na górze "tysiące" złotych :( co uważacie? ostatecznie wygląda to tak, że mam słownie napisane "dwieście dwadzieścia pięć tysięcy złotych sześćset dwadzieścia złotych zero groszy" przy czym słowo "tysiące" jest nad przekreśleniem ... też pytanie czy to pierwsze "złotych" też skreślić?
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Błąd w wypełnieniu sumy pieniężnej słownie

Post autor: Lech » 24 lis 2023, 13:30

Trzeba tak napisać, aby było poprawnie :) Zapis "dwieście dwadzieścia pięć tysięcy złotych sześćset dwadzieścia złotych zero grosz" oczywiście nie jest poprawny. I przygotować się, że do pozwu dać też dowody ze stosunku podstawowego, bo sam weksel nasuwa wątpliwości co do stanu faktycznego (po pierwsze: brak nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, po drugie: art. 69 prawa wekslowego)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
MagdaS
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2023, 12:08

Re: Błąd w wypełnieniu sumy pieniężnej słownie

Post autor: MagdaS » 24 lis 2023, 13:54

Dziękuje
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości