Aneks do deklaracji wekslowej

Tutaj możesz zadać pytanie na temat weksli, opisać ciekawą sprawę, podyskutować o orzeczeniu sądu i poruszyć wszelkie inne zagadnienia związane z wekslami
winogro77
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2012, 20:42

Aneks do deklaracji wekslowej

Post autor: winogro77 » 07 paź 2012, 14:17

Witam, chciałam sie podpytać w sprawie aneksów do deklaracji wekslowej. Jest umowa generalna i jako zabezpieczenie zostały pobrane weksle in blanco wraz z deklaracjami. Umowa generalna jest co roku aneksowana przy tych samych warunkach przedłużana na kolejny rok. Czy bralibyście aneksy również do deklaracji wekslowych?? W firmie której zaczęłam teraz pracę sie to traktuje ja natomiast nie widzę zasadności. W deklaracji jest wyraźne odwołanie się do umowy generalnej wraz z późniejszymi zmianami. Zrozumiałe jest przy zwiększaniu sum gwarancyjnych, ale wtedy biorę dodatkowe weksle wraz z deklaracjami. Praktyka aneksowania deklaracji jest w takim momencie dla mnie niezrozumiała.
Awatar użytkownika
Lech
Administrator
Posty: 5838
Rejestracja: 23 lis 2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Aneks do deklaracji wekslowej

Post autor: Lech » 07 paź 2012, 18:38

Przede wszystkim warunki porozumienia wekslowego umieściłbym w samej umowie generalnej, po cóż mnożyć byty ponad potrzebę.

Po drugie, jeśli porozumienie wekslowe zabezpiecza umowę generalną, zwłaszcza "z późniejszymi zmianami", to nie widzę potrzeby do aneksowania porozumień przy aneksowaniu umów.

Po trzecie, jeśli jednak firma porozumienia chce aneksować, to niech aneksuje. Sam fakt, że porozumienie wekslowe zawierane jest w odrębnej formie, a nie w umowie głównej, świadczy o tym, że wygoda i prostota to nie jest to, na czym firmie zależy. Jeśli zatem co roku chce sobie robić kłopot z aneksowaniem umów, aneksowaniem porozumień, to już ich sprawa, kto bogatemu zabroni :)
Pomoc prawna w sprawach wekslowych
kancelaria (małpa) kpwig.pl
winogro77
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2012, 20:42

Re: Aneks do deklaracji wekslowej

Post autor: winogro77 » 08 paź 2012, 05:58

Też tak uważam, ale chciałam mieć 100% że to strata papieru:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości