Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Styczeń 2013 – czego internauci szukali o wekslach

W zeszłym miesiącu blog odwiedziło ponad 11 100 unikalnych użytkowników.

Serdecznie dziękuję za oddane na blog Remitent głosy w konkursie blog 2012 roku. Mimo że nie udało się przejść do kolejnego etapu, to jednak – co ważniejsze – zostałem mile zaskoczony Waszą pozytywną opinią na temat Remitenta, którą wyrażaliście nie tylko w komentarzach, ale i w prywatnych mailach do mnie. To miło wiedzieć, że tyle osób, których w ogóle nie znam, ceni to, co tutaj robię :)

W tym miejscu chciałbym również pogratulować blogowi prawniczemu Life Sciences Law Blog, który jako jedyny blog z tej tematyki, przeszedł w tym konkursie do kolejnego etapu. Powodzenia!

***

Przeglądałem frazy, po których trafiliście tu z wyszukiwarki google. Jestem zawiedziony. Wszystko, co ciekawe, było już omawiane. Nie było żadnej nowej i nietrywialnej frazy. Musicie się bardziej postarać :)))

Comments

  1. Uważam, że Twój blog bardziej zasługiwał na awans i jestem przekonany, że jest bardziej popularny od DZP. A co do ilości przesłanych smsów – Ty jesteś tylko jeden a ilu prawników jest w DZP ;)

  2. Też tak uważam. Remitent.pl był generalnie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o merytoryczność i wagę poruszanych w nim tematów dla całego społeczeństwa. Ale w życiu, w krótkim dystansie nie zawsze wygrywa ten co powinen :)

  3. Paweł Judek, Marek Zwoliński: dziękuję za uznanie :)

Speak Your Mind

*