Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Weksle w „Żabce”

Czy macie jakieś doświadczenie z wekslami podpisywanymi dla sieci Żabka?

Z jednej strony w internecie, jak to w internecie, można znaleźć opinie osób, które czują się oszukane przez tę sieć.

Z drugiej strony – miałem niedawno styczność z dwoma takimi sprawami i nic nadzwyczajnego w nich nie było. W jednej dłużnik skarżył się, że Żabka żąda od niego zapłaty po półtora roku od zamknięcia sklepu, a ponadto nie do końca wie, czy żądana suma jest zasadna. Ponoć system Żabki jest dość zinformatyzowany, rozliczenia są skomplikowane, i samodzielnie dojść do rzeczywistego zadłużenia nie można. Druga sprawa polegała na tym, że poręczyciel pogorszył swoje stosunki z osobą, za którą poręcza, i z poręczenia chciał zrezygnować. A, jak wiadomo, co się poręczy, to się już nie „odporęczy” :)

Z trzeciej strony – Żabka żąda podpisywania weksli in blanco w wersji „tylko podpis, żadnej treści” i z klauzulą „na zlecenie”, co samo w sobie powinno być uznane za nieuczciwe praktyki handlowe. Na dodatek pan prezes Krzysztof Andrzejewski tutaj próbuje nas przekonać, że „Jest to zabezpieczenie przewidziane prawem obowiązującym od 1936 r., a nie żaden „straszak” ani „kontrowersyjne rozwiązanie”, jak próbuje się sugerować” – co jest dowodem albo jego ignorancji, skoro nie potrafi sobie wyobrazić niebezpieczeństwa wynikającego z wystawienia weksla in blanco w takiej wersji, albo tak zwanego „rżnięcia głupa”, kiedy niebezpieczeństwo jest mu znane, ale nie obchodzi go to, bo ajenci Żabki podpiszą wszystko. Bez względu na to, czy jest to ignorant, czy cynik, są to wystarczające powody, aby weksla in blanco dla takiego podmiotu nie umiejącego się z wekslami obchodzić nie wystawiać.

Jeśli chcecie, opiszcie swoje przygody z Żabką w komentarzu lub na forum.

Comments

 1. Andrzej says

  Coś nie tak z linkiem po słowach Krzysztof Andrzejewski

 2. Dzięki za czujność, poprawione!

 3. niepoprawneprawo says

  Może pan prezes nie kuma? Choć jako prezes „Żabki” kumać powinien doskonale :-)

 4. Może „kuma”, może „nie kuma” ;) W każdym razie weksle in blanco w takiej formie, jaką proponują Żabki, są bardzo niebezpieczne. Można je wykorzystać praktycznie do wszystkiego, jednak wiele osób o tym nie myśli. Chociaż nie słyszeliśmy w Kacprzak, żeby z tymi wekslami był problem. Ale za to mieliśmy kilka podobnych spraw, właśnie w sprawie „odporęczenia” ;) Takie sprawy nigdy nie są przyjemne.
  Pozdrawiamy, zespół Kacprzak.

 5. Witam. Dwa lata temu podpisalam kolezance weksel in blanco na fresh market. Na poczatku tego roku zamknela fresh, a w marcu otworzyla zabke. W miedzy czasie wyszla za maz, zmienila dowod itd. Chciala zebym podpisala jej nowy weksel, ale sie nie zgodzilam, poniewaz chce kupic mieszkanie i nie chce miec nad glowa 'kosy’ w postaci weksla. Wiec nowy weksel podpisaly jej inne osoby. Nie moge jednak doprosic sie jej o zwrot weksla z moim podpisem…tlumaczy sie bez sensu i nie wiem co robic… Ona twierdzi, ze skoro ma nowy weksel, to tamten automatycznie sie anulowal…czy to moozliwe? Czy moge jej wierzyc??

 6. @S.g. – to, co mówi koleżanka, nie ma odzwierciedlenia w prawdzie – jedynie fizyczne zniszczenie blankietu zwróconego do wystawcy może świadczyć o „anulowaniu” zobowiązania.

 7. Ehh… Dzieki. W takim razie bede walczyc

 8. Witam ja mam problem podpisałam weksel byłej koleżance i jej zamknęli zabke chcem odzyskać weksel ale nie wiem jak to zrobić zostałam przez nią okradziono z innych zeczy i teraz ten weksel co mam zrobic

 9. @Anna – nie bardzo wiem o co chodzi, aby coś doradzić konkretnego. Generalnie weksel otrzymasz z powrotem jak go spłacisz – ale czy suma jest już wymagalna, tego nie wiem.

 10. Nie dostałam żadnego pisma jeszcze od nich a chcem jego zwrot ja byłam poreczycielem ja chcem tylko odzyskać ten weksel

 11. Ona mnie prosiła żebym jej poreczyla weksel jeszcze u niej nie pracowałam tylko z nią pracowałam podpisałam i u niej pracowałam jak odeszlam od niej powiedziałam że chcem odzyskać weksel a ona powiedziała że mi załatwi tak że odzyskam po jakimś czasie jej zamknęli bo zarobiła długi na zabce mam z nia sprawe o laptopa którego mi nie chce oddać najgorzej ze ten weksel mnie męczy chciałam pomóc ale mam teraz długi przez nią co robić pomóżcie mi

 12. Weksel traci moc, kiedy to otrzymasz go z powrotem.
  Według mnie powinnaś zwrócić się na piśmie do koleżanki o zwrot weksla. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi na piśmie odpowiedzi skierować trzeba sprawę na drogę cywilną do Sądu. Idż do prawnika

 13. /Weksel traci moc, kiedy to otrzymasz go z powrotem/

  Please, wśród prawników takie sformułowania?

 14. mija dwa lata odkąd zamknęli mi żabkę . mama i brat byli poręczycielami . dostali pismo o zwrot pieniędzy . co teraz zrobić żeby oni nie byli obciążeni tym wekslem ? z tego co sie orientuję weksel jest nieważny bez kompletu dokumentów ( czyli np. moja mama jest wdową i żeby podpisać weksel musiała przedłożyć aktzgonu mojego ojca -który został zniszczony omyłkowo w niszczarce ) czy to prawda?

 15. @paulina – Nieprawda. Nie ma możliwości odwołania danego poręczenia.

 16. czy jesli wezmę spłatę całego długu na siebie , mój brat i mama mogą być z niego zwolnieni dopóki będę spłacać ?

 17. @paulina
  Jak się Żabka zgodzi. Jak spłacisz to oczywiście będą zwolnieni, a dopóki nie spłacisz…

 18. zupełnie nie mam pojęcia co robić , jak to ruszyć . dostałam tylko pismo z kwotą i numerem konta i dwa tygodnie na spłatę. chciałabym dowiedzieć się skąd taka kwota . czy muszą opisać co składa się na taką kwotę?

 19. @paulina: Nie muszą, twoim zadaniem jest wykazanie, że roszczenie, które weksel miał zabezpieczać, jest mniejsze (lub nie istnieje wcale).

 20. dzięki serdeczne za pomoc :)

 21. Ja podaje żabkę do sądu, mam nadzieję że wygram, trzymajcie kciuki.

 22. @miła – aby wygrać, trzeba mieć przede wszystkim poprawnie prawnie skonkretyzowane roszczenie i odpowiednio je wykazać w toku sprawy, trzymanie kciuków jest tutaj nieistotne ;)

 23. Nie będę walczyć z fakturami i rozliczeniami, oni podpisali oświadczenie które jest asem w moim rękawie. Sam dyrektor podpisał i chyba nie czytali co dopisałam w tym oświadczeniu.

 24. @miła – obstawiam, że linia obrony Żabki będzie taka, że dyrektor nie jest osobą uprawnioną do składania oświadczeń w imieniu spółki ;). Niemniej jednak niech prawda zwycięży :)

 25. Witam, poręczyłam wraz z moim Ojcem Żabkę, którą prowadzi mój mąż. Chcę się rozwieść i oczywiście unieważnić poręczenie. Co mogę zrobić w tej sprawie i do kogo się zwrócić?? Pomóżcie….

 26. @ola101 – trzeba się zwrócić do Żabki z prośbą o zwrot starego weksla i zastosowanie nowego zabezpieczenia. Bez zgody Żabki nie można się jednostronnie wycofać z danego poręczenia.

 27. Witam serdecznie mam pytanie kiedy Żabka ma prawo użyć weksla? Obecnie jestem osobą bezrobotna i wpłacam po parę groszy ale wpłacam. Czy gdy robi się minimalne wpłaty mogą coś zrobić? Pozdrawiam Beata

 28. @Beata – minimalne (ani też i większe) wpłaty nie umożliwiają żądania całej sumy, w tym i dochodzenia jej na drodze sądowej.

 29. A czy istnieje możliwość że jeden z poręczycieli weźmie dług na siebie?

 30. Jeden z moich poręczycieli wyjechał za granicę pozostawiając w Polsce nieruchomość. Gdy skontaktowalam się z nim ze Żabka przysłała rozliczenie zapytał się czy on sam może wziąć ten dług na siebie ponieważ nie będzie wracał do Polski i może w rozliczeniu zostawić tą nieruchomość bo tak naprawdę nie opłaca mu się jej sprzedawać ani nic z nią robić. Czy jest taka możliwość żeby weksel został zrealizowany poprzez jednego z poręczycieli?

 31. @Lila – forum wekslowe jest tutaj: https://forum.remitent.pl i tam kontynuuj, jeśli masz wątpliwości. Co do pytania – jest ono raczej bez sensu – poręczyciel oczywiście może, a nawet musi spłacić całość zobowiązania, jak go wierzyciel przyciśnie, ale zawsze ma regres do wystawcy, więc nigdy nie będzie samodzielnym i ostatecznym dłużnikiem. A spłata polega na spłacie, a nie na „zostawieniu nieruchomości w rozliczeniu”, w dodatku nieruchomości, której nawet „nie opłaca się sprzedawać” (cokolwiek to znaczy).

 32. Dziękuję za odpowiedź. Ale mam pytanie bo zaczynają mnie straszyć użyciem tego weksla warunkiem nie użycia przez nich weksla jest wplacenie 6300 czyli połowy mojego zadłużenia. A ja naprawdę nie mam skąd wziąć takiej kwoty dlatego wpłacam po parę groszy. Proszę powiedz mi proszę co mam robić. Beata

 33. @Beata – zapłacić, albo ryzykować, że weksla użyją, i dalsze spłaty będą prowadzone przez komornika.

 34. Witam. Szwagierka trzy lata temu zrezygnowała z prowadzenia Żabki, zostawiając ogromne długi. Poreczycielami byli szwagier i moja teściowa. szwagierka i szwagier wyjechali z kraju i nie ma z nimi kontaktu. Czy teściowa będzie musiała spłacać całość długu czy tylko jakąś część? Z góry dziękuję za odpowiedź

 35. @Kasia – całość.

 36. Malgorzata says

  Ja z pytaniem czy ktoś spotkał się z taką sytuacja mianowicie prowadziłam rok zabke bez umowy ,ktoś zaniedbal sprawy papierkowe i umową niezostala podpisana weksel tak co w tej sytuacji

 37. Witam
  Zamykam zabke i jest dlug 32 tys madakra nie wiem skad i teraz chca bym im podpisala oswiadczenie ze przyjmuje ten dlug ale mam to zrobic notarialnie co mnie troche zdziwilo.
  Czy to jest zgodne z prawem .
  Partner tlumaczy ze tak jest przy dlugu powyzej 10 tys

 38. @Dorota – nie wiem, co masz podpisać, więc i nie wiem, czy jest to zgodne z prawem. Rozpatrując sprawę ogólnie – jest w porządku, przecież możesz dokonywać uznań swoich długów, również przed notariuszem, i nie ma w tym nic bezprawnego. Ale też nie ma obowiązku uznawania swoich lub nieswoich długów.

 39. Dokladnie to oswiadczenie o uznanie dlugu tak to brzmi .
  Mi chodzi tylko o to czy to musze zrobic notarialnie .Wydawalo mi sie,ze skoro maja weksel jako zabezpieczenie to co ma na celu podpisanie tego oswiadczenia.
  Przepraszam ale prosze mi to wytlumaczyc tak lopatologicznie ok :)
  Z gory dziękuję
  Teraz mam im zaplacic tj 9.08 ,15400 potem w ratach nie wiem w jakich i po ile .

 40. Nie ma obowiązku podpisywania notarialnego uznania długu. Natomiast jest taka możliwość, zwłaszcza jeśli po podpisaniu zaległość zostałaby rozłożona na raty.

 41. Witam,
  Mój znajomy chce otworzyć zabke. Poprosił mnie o pomoc w postaci podpisania weksla in blanco.
  Czy składając podpis pod wekslem in blanco
  mogę wpakować się w tarapaty? Czy zabka przyjmuje weksle z oswiadczeniem „nie na zlecenie” i „bez indosu”? W razie długu który narobi znajomy w pierwszej kolejności spłacają go osoby ktore weksel podpisaly czy mój znajomy ? Czy osoba na której ciąży komornik może podpisać weksel in blanco w sklepach zabka ? Z góry dziękuję za pomoc.

 42. @Konrad – pisząc w skrócie – jak najdalej trzymać się od poręczania czegokolwiek dla Żabki/Małpki/Fresh Market. Warunki są niekorzystne w samych treściach umów/weksli, a w dodatku z tego co widzę, to i zachowanie samej firmy zarówno na etapie podpisywania umowy, jak i na etapie późniejszego dochodzenia roszczeń dalekie jest od możliwości nazwania ich dobrymi zwyczajami kupieckimi (choć lege artis wszystko jest w porządku, tak samo jak w porządku jest podsuwanie nieznanych dokumentów w ostatniej chwili i mówienie „podpisuj i nie dyskutuj”). Temat na dłuższy wpis, bo i trochę dramatów poręczycieli widziałem, napiszę o tym zapewne w najbliższych dniach.

 43. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pomogło mi to podjąć słuszną decyzję. Ostatnie moje pytanie czy osoba która jest w BIG-u (krajowym rejestrze dluznikow) może podpisać weksel in blanco? (Zabki)

 44. Osoba mająca długi może podpisać weksel, bez względu na to w jakich i w ilu rejestrach dłużników się znajduje.

 45. Witam,czy gdy żabka odda weksel do sądu,to wszyscy włącznie z poreczycielami bedą spłacać,czy puki co tylko sam były ajent?

 46. @Kinga – zobowiązanie jest solidarne, to znaczy że Żabka może od wszystkich żądać zapłaty równocześnie. Natomiast kto będzie ostatecznie „płacił”, to zależy od tego, co kto ma :)

 47. Ech:(dziękuję za odpowiedź,starałam się dogadać z żabka polubownie na spłatę zadłużenia,ale oni mają wymaganie któremu nie mogę sprostać,muszę szykować się na najgorsze w takim razie….

 48. Witam. A czy nie jest tak, że widząc wcześniej lub podejżewając kłopoty finansowe ajenta, nie można wykupić tego weksla? Z tego co się oriętuję to jest taka możliwość, chyba za kwotę 10 000zł, wydaję mi się iż można by uniknąć komorniczych kłopotów a zawsze zostaje możliwość pozwania ajenta o zwrot ww kwoty

 49. @Paweł, nie spotkałem się jeszcze z tak niskim zadłużeniem w Żabce. Zwykle są to sumy na kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście można weksel wykupić i dochodzić roszczenia od wystawcy na drodze regresu, problemem jest jednak to, że poręczyciele takich sum nie posiadają. Uważają udzielenie poręczenia za formalność, albo za pomoc komuś z rodziny, a jak przychodzi do żądania zapłaty, wówczas jest poczucie krzywdy i tlumaczenie „ja chciałem tylko pomóc”. Tylko ta pomoc polega właśnie nie na samym złożeniu podpisu, ale przede wszystkim na zapłacie „w godzinie W”.

 50. Czy po zamknieciu żabki zawsze musze oddać całą kwotę z weksla? Od czego zalezy wysokość weksla? Np ze przyjęłam towar na np 80 tys zl i kiedy chce odejść na półkach musi byc tyle samo towaru na ta sama kwotę?
  Jeżeli załóżmy tak jest to weksel jest anulowany, zwracaja mi go bo oddaje to samo co przyjęłam? Czy to tak działa???

 51. @Wiol – w teorii wysokość zadłużenia wynika z tego, ile jesteś winna Żabce po zakończeniu współpracy – niezapłacone faktury, ujemny stan remanentu itp. Co ma być z towarem w czasie, gdy chcesz odejść, to już zależy od twoich ustaleń/umowy z Żabką – nie wiem jak wyglądała twoja współpraca z nimi.

 52. Prowadziłem Żabke około 5 lat temu. Musiałem ją zamknąć gdyż nie przynosiła dochodów a ja się zadłużyłem. Ostatnio zacząłem znów dostawać pisma od żabki o OSTATECZNYM PRZEDEGZEKUCYJNYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY wraz z ostrzeżeniem o możliwości wpisu do REJESTRU DŁUŻNIKÓW. Niestety nie mam takiej kwoty do spłacenia jakiej żądają. Mam pytanie czy jak żona i mama podpisały weksel to długi przejdą na nie czy będą mnie ścigać dopóki nie zapłacę a one się o niczym nie dowiedzą?

 53. @Andrzej – jeśli Żabka będzie ścigać cię, to żona i mama, jako poręczycielki, raczej też dowiedzą się o tym, bo nie sądzę, aby żabka zrezygnowała z kierowania roszczenia również i do nich. Jednakże jeśli od zamknięcia twojego sklepu minęło 5 lat, to roszczenie żabki wobec ciebie jest już przedawnione i weksel nie powinien być dopiero teraz przez nich uzupełniony. Radzę podjąć kroki zmierzające do zażądania zwrotu weksla in blanco.

 54. Odnosząc się do Pana odpowiedzi, „roszczenie żabki wobec ciebie jest już przedawnione i weksel nie powinien być dopiero teraz przez nich uzupełniony”. Mam rozumieć, że jest jakiś okres „ważności” tego weksla? Mąż podpisał weksel, sklep zamknięty w grudniu 2015 i teraz dopiero żabka się odezwała.

 55. Mama prowadzi zabke. Obecnie zastanawia sie nad jej zamknieciem z powodu zlej lokalizacji i maltch obrotow. Poreczenie jest przez ojca.brata i mnie ( wtedy jako panna 2016 ) czy w przypadku wymagalnosci splaty dlugu dla Zabki najpierw komornik zajmie rodzicow mieszkanie wlasnosciowe jesli noe beda placic? To dopiero my jako poreczyciele w drugiej kolejnosci bedziemy splacac? Czy obecnie bedac w malzenstwie ( wspolnosc) moj maz bedzoe odpowiadal za moj podpis? Czy cos uchronie robiac tetaz rozdzielnosc majatkowa ?

 56. @Name – Komornik będzie robił to, co zleci mu wierzyciel, a ten może dochodzić należności solidarnie i od razu od wszystkich podpisanych na wekslu. Jeśli twój mąż nie podpisał się na wekslu, ani nie wyrażał zgodę na zaciągnięcie przez ciebie takiego zobowiązania, to komornik może prowadzić egzekucję tylko z twojego osobistego majątku, przynajmniej do czasu zniesienia współwłasności, do czego wierzyciel też może doprowadzić.

 57. 2013 roku podpisała koleżance pełnomocnictwo, było mi przekazane, że na czas prowadzenia sklepu. U notariusza w korytarzu podpisaliśmy pełnomocnictwa. Koleżanka rok temu zamknęła sklep nie mam z nią kontaktu, Żabka nie poinformowała mnie o tym iż powstał dług, dziś dostałam pismo przesądów. Co mam zrobić?

 58. @Reni, nie wiem, nie znam sprawy i nie wiem co dotałaś. Słowo przesąd coś mi mówi, ale nie umiem go dopasować do twojej sytuacji ? Zapraszam do zapoznania się z http://www.remitent.pl/potrzebuje-porady-w-sprawie-wekslowej-czy-moge-ja-otrzymac-bezplatnie

 59. Witam dostałam pismo że mam spłacić 200tys byłam poręczycielem mam na to tydzień co mam zrobić nie mam takiej sumy

 60. Podpisałam weksel in blanko 3 lata temu nie mam takiej sumy mogę coś w sądzie wygrać czy nie z tego co mi gościu mówił że splacil zabke ale jak by spłacił to bym nie dostała pisma do wykupienia weksla co mam teraz zrobić pomocy

 61. @Ania – na tym właśnie polega pomoc w postaci ręczenia za czyjś dług, że w razie czego jesteś zobowiązana do zapłaty. Jak widać, wg Żabki, dług istnieje. Jeśli macie na ten temat inne zdanie, wówczas swoich racji możecie dochodzić w ramach zarzutów w wytoczonym wobec was postępowaniu sądowym. Musicie udowodnić, że wszelkie istniejące kiedyś roszczenia wobec Żabki zostały spłacone (przede wszystkim: że zapłacone zostały wszystkie faktury, a remanenty nie wychodziły na minus). To, co zapłacisz, możesz w ciągu 3lat od terminu płatności weksla dochodzić w ramach regresu od osoby, za którą poręczyłaś.

 62. Ja nie mam tyle pieniędzy żeby to zaplacic. Jak nie spłacę to siadzie mi komornik na wypłatę ja pracuje za najniższą krajową skąd wezne 200tys w tydzień oszukali mnie

 63. Witam mam problem podpisałem weksel in blanco na otwarcie żabki. I chciałbym to odzyskać a z znajomą nie idzie dojść do porozumienia. Pomóżcie w jaki kolwiek sposób.

 64. @Damian – musiałbyś z Żabką rozmawiać, aby zrezygnowali z twojego poręczenia. Co może być trudne, bo im nie na tym może nie zależeć, a trudno znaleźć kogoś w Żabce / Małpce / Fresh Markecie, który by chciał na taki temat rozmawiać. Wychodzą z założenia, że jak podpisałeś, to płać. (Z tego można wyciągnąć wniosek, że nie warto zawierać jakichkolwiek umów z Żabką / Małpką / Fresh Marketem).

 65. Podpisałem weksel in blanco swojej żonie wraz z moimi Rodzicami dziś jestem na etapie rozwodu niestety nie jest to sprawa polubowna a mnie dochodzą ciągle słuchy że żona celowo tworzy coraz większy dług wobec sieci abym wraz z rodzicami po jej zamknięciu sklepu który ma nastąpić w lutym jako poręczyciel był zobowiązany do spłaty bo szczerze mówiąc ona nie będzie miała z czego. Czy wobec tego celowego zwiększania długo jest możliwość na tym etapie poprzez postępowanie cywilne wyegzekwowanie zmiany poręczycieli zwrotu weksla??? Art 371 kc ochrona wspoldluznikow czy to ma związek z tym artykułem?

 66. Podpisałam latem weksel in blanco siostry narzeczonemu. Czy jeśli wyjdę za mąż i będziemy chcieli z przyszłym mężem wziąć kredyt na mieszkanie to mogę mieć problem przez to z otrzymaniem kredytu? Nawet jeśli żabka tego chłopaka będzie hulać?

 67. @Basia Nie, jeśli nie będziesz ścigana za długi siostry narzeczonego, to banku to nie interesuje. Zwrócę tylko uwagę, że teraz z siostrą narzeczonego łączy cię więcej niż z narzeczonym. Bo zaręczyny można zerwać, ślub może skończyć się rozwodem, a poręczenie weksla będzie trwało dopóki Żabka będzie prowadzona, być może do końca twojego życia ? Trochę głupio będzie jak za 20 lat się okaże, że nagle musisz płacić pół miliona długu siostry twojego byłego męża (czy nawet tylko byłego narzeczonego). Mimo wszystko życzę powodzenia ?

 68. Witam,
  Siostra chce otworzyc zabke i zapytala czy nie podpisze jej weksla. Obawiamy sie z mezem tego gdyz planujemy w 2018 roku wziasc kredyt hipoteczny, a z tego co czytalam wyzej to odradza Pan poreczenia czegokolwiek dla Zabki itp. Czy powinnan doradzic siostrze zeby nie otwierala tego typu sklepu?

 69. @Ewelka – tak, nie polecam poręczać weksli dla Żabki/Małpki/Fresh Marketu, ponieważ poręczając, odpowiadamy czasami dożywotnio i na pewno nieodwołalnie za powodzenie czyjegoś biznesu. Biznesu, na który nie mamy żadnego wpływu. Natomiast nie doradzę siostrze, czy ma sklep otwierać. Musi sama odpowiedzieć sobie na to pytanie. Przede wszystkim zależy to od tego, czy ma środki, które może mieć przeznaczone na spłatę długów po ewentualnym niepowodzeniu biznesu. To znaczy, czy ma na przykład milion złotych, które chce zaryzykować, że w razie czego, sporą część może stracić. Jeśli nie ma nic, to w razie niepowodzenia zostanie z długami do końca życia.

 70. Dziękuje bardzo za tak szybką odpowiedź.
  Pozdrawiam,
  Ewelka,

 71. Podpisałem weksel in blanco swojej żonie wraz z moimi Rodzicami dziś jestem na etapie rozwodu niestety nie jest to sprawa polubowna a mnie dochodzą ciągle słuchy że żona celowo tworzy coraz większy dług wobec sieci abym wraz z rodzicami po jej zamknięciu sklepu który ma nastąpić w lutym jako poręczyciel był zobowiązany do spłaty bo szczerze mówiąc ona nie będzie miała z czego. Czy wobec tego celowego zwiększania długo jest możliwość na tym etapie poprzez postępowanie cywilne wyegzekwowanie zmiany poręczycieli zwrotu weksla??? Art 371 kc ochrona wspoldluznikow czy to ma związek z tym artykułem?

 72. @Kris – poręczenie jest mocniejsze od ślubu :) Przepisy nie przewidują drogi do odstąpienia od swojego poręczenia wbrew woli posiadacza weksla. Jest to główny powód, dla którego nie polecam ręczyć za czyjś interes, w tym za czyjąś Żabkę/Małpkę/Fresh Market. 371 kc – nie widzę tu zastosowania. Dotyczy on trochę innych spraw. Poręczyłeś bez ograniczenia kwotowego, i to, że żona wykorzystuje tę sytuację – skoro tak chciałeś i na to się godziłeś… Sama też będzie za ten dług odpowiadać, a to, co spłacisz, będziesz miał do niej regres.

 73. Witam szukam osób zeby wytoczyc proces zbiorowy zabce, zgłaszajcie sie czym nas wiecej tym lepiej 730-998-123, bedziemy walczyc do upadłego

 74. Tak jak napisałem powyzej to u mnie zamkniecie abki doszlo poprzez niekompetencje partnera do spraw sprzedazy , mlody gosciu ktory ponoc pracowal w lidlu czy biedronce przyszedl do zabki i wpedzil mnie w bankructwo przez swoje niekompetencje

 75. @Kacper, mam przeczucie graniczące z pewnością, że roszczenie, które macie do Żabki nie nadaje się do procedowania w ramach pozwu zbiorowego. To, że kilka osób ma jakieś roszczenie do jednego podmiotu, to za mało, aby móc mówić o pozwie zbiorowym. Uczulam, aby przed pozwaniem zasięgnąć porady prawnej u kompetentnych osób.

 76. Kim Ty Panie jestes ze tak kazdemu odpisujesz? ja mam do swojej sprawy swiadków ze niekompetencja partnera, z jednej strony to racja ze kazdy ma inna sytuacje tego tez nie przecze, ale jakby wszyscy sie zebrali to zawsze mozna cos zdziałac a chce uchronic siostre bede sie sadzil z partnerem

 77. Mam do spłaty dług ponieważ zachorowałam z dnia na dzień praktycznie zrezygnowałam z żabki ponieważ nie zdążyli roztowatiwac mojego sklepu zmuszona byłam dać pełnomocnictwo mojemu partnerowi który mnie okradł świadkami są panowie z ochrony którzy przyjechali na wezwanie wyjącego w nocy alarmu a tam pan partner wynosił sobie towar w każdym razie płace raty ustanowione przez sad i koje pytanie zdążą mi się ominąć ratę z powodu ciężkiej sytuacji materialnej jestem samotna mama na rencie czy w związku z tym zdąży mi się nie wpłacić raz na jakiś czas raty grozi mi coś ze strony żabki tzn np mogą zadać spłaty od żyrantów ?

 78. @Wioletta – nie wiem, nie znam twojej sprawy. Zapraszam do zakładki http://www.remitent.pl/potrzebuje-porady-w-sprawie-wekslowej-czy-moge-ja-otrzymac-bezplatnie

 79. To mi Pan pomógł ja prosiłam o odpowiedz na konkretne pytanie do tego nie trzeba znać sprawy

 80. @Wioletta – mylisz się, aby odpowiedzieć na konkretne pytanie (np. co Żabka może zrobić, jeśli nie zapłacisz, od kogo innego może żądać zapłaty), trzeba znać sprawę.

 81. Są ms ze w żaden sposób nie mogę zapłacić raty nie często ale zdażyło się lub ze mniejsza ratę płace czy wtedy mogą pojąć jakieś kroki np zażądać spłaty od żyrantów ?o to mi chodzi bo to ze mój partner mnie okradł założę sprawę cywilna

 82. Dariusz says

  Witam . Czy oświadczenie wekslowe podpisywane przy wekslu do żabki ma jakąś moc prawną , czy jest to zwykła makulatura ?

 83. @Wioletta – jeśli są żyranci, to wierzyciel zapewne może żądać od nich zapłaty.
  @Dariusz – nie wiem, zależy od treści tego oświadczenia.

 84. Podpisałem weksel 3 lata temu dla ajenta zabki interes dalej mu dobrze fukcjonuje . Jakie mam uczynic kroki zeby odstapic od umowy .

 85. @maciej – nie można jednostronnie wycofać się z udzielonego poręczenia. Zmiana poręczyciela może się odbyć tylko za zgodą wierzyciela (Żabki), zatem należy tego dokonać na drodze wzajemnego czterostronnego (ajent-ty-żabka-nowy poręczyciel) porozumienia.

 86. Witam. Czytając niektóre komentarze odnośnie weksla może być problem bo otwierając żabkę dokument czyli ksero weksla podpisany przez poręczycieli i potwierdzony notarialnie odsyła się do centrali w Poznaniu i aby go odzyskać jest bardzo ciężko oni maja zawsze długi ogon aby po zakończeniu współpracy coś odesłać lub się czegoś dowiedzieć. Jestem byłym ajentem i mam dług w wysokości 53tys i nie mogę się dowiedzieć za co dokładnie oni wysyłają faktory które są bardzo niezrozumiałe nawet dla księgowej która prowadziła moje rachunki. Gdzieś mam taki śmieszny segregator naukowy ząbki który dostaje się na szkoleniach jak go znajdę to prześlę ksero tego śmiesznego weksla i tam bodajże jest cała treść

 87. @Tomuś – rzeczywiście, na podstawie moich rozmów z dłużnikami Żabki wynika, że długi nie wynikają tylko z tego, że ktoś Żabkę oszukał, okradł (bo to się też zdarza, zwykle wówczas po pomoc przychodzi poręczyciel takiej osoby), ale długi powstają też w sposób bliżej nieokreślony – z dziwnych remanentów, towary są wkładane do sklepu bez zgody ajenta, albo są ze sklepu wynoszone bez odpowiedniej dokumentacji, doliczają odpowiedzialność za niesprzedany i przeterminowany towar itp. itd. Z kolei umowa ramowa z Żabką jest tak ogólna, że nic z niej właściwie nie wynika i w żaden sposób nie da się z niej wywnioskować jak naprawdę będzie wyglądać współpraca i w jaki sposób będą prowadzone rozliczenia.

 88. Witam
  Mam pytanie
  Chłopak zamknal żabki 2.lata temu i ma dług w wysokości 122tys.brat ze szwagierka podpisali weksel czy da się ten weksel jakoś teraz przepisać czy cokolwiek zrobić chłopak tego nie spłaci bo ma też inne długi w urzędach a rodzina jest wściekła.

 89. @Magda – trzeba będzie zapewne spłacić. Zresztą byłoby to nieuczciwe wobec chłopaka – kiedyś brat i szwagierka obiecali mu pomoc i spłatę jego długów, a teraz jej odmawiają?

 90. No tak, bo mają swoje życie…. Czyli nic już z tym nie da się zrobić?

 91. Witam toczy sie sprawa co do Zabki w Ponaniu jest juz 40 poszkodowanych, ktorzy sie zglosili wy tez mozecie to uczynic

 92. @Magda, nie wiem, nie znam sprawy.

 93. @Arek – podaj jakieś dane, gdzie mogą się zgłaszać :)

 94. Witam, kiedyś tu pisalam, poreczylam znajomej, która otwierała Zabke teraz jest do zapłaty prawie 47000 zl, znajoma twierdzi, ze załatwia, ze oni nie pisza do niej… Wczoraj przyszedł nakaz zapłaty, co dalej? Odwołać sie, skierować sprawę do kancelarii czy.. nie wiem czy jest taka możliwość, podpisać ugodę z Żabka i spłacić swoja cześć?

 95. @Rem – należy zapłacić 47000zł i koszty sądowe, a regresu dochodzić od wystawcy weksla. Chyba, że masz dowody na to, że z ostatecznego rozliczenia ajenta z Żabką nie wynikają żadne długi, a do wypełnienia weksla doszło niesłusznie.

 96. Niesłusznie? Weksel był podpisywany w korytarzu u notariusza nikt nie czytał o konsekwencjach w ogole nikt nic nie czytał, podlozony był papier i tyle, malo tego widnieje podpis mojego małżonka, który o niczym nie wiedział, nie pamietam czy ktoś to podpisał czy powiedziano mi, ze jeszcze jeden inny podpis. Czy ktoś wygrał z Żabka? Kiedyś do nich dzwonilam i powiedzieli, ze nie mieli obowiązku informować mnie o stanie finansowym sklepu, jednak wydaje mi sie, ze teraz powinnam wiedziec skąd wzięło sie zadłużenie. Jest firma, która jest chętna zająć sie ta sprawa ale czy warto wywalac następne pieniadze?

 97. Ok rozumiem, kwota jest niesluszna, tylko wydaje mi sie, ze oni domagając sie zaplaty powiedz nni przedstawić z czego kwota wynika.

 98. @Rem – nie, nie mają takiego obowiązku. Po ich stronie dowodem jest weksel. Broniący się przed zapłatą weksla powinien przedstawić dowody na niesłuszne jego wypełnienie.

 99. Ponowie pytanie czy jest ktoś kto wygrał? Jest firma, która napisze w moim imieniu sprzeciw, pytanie czy jest sens wywalac następne pieniadze.

 100. Potrzebuje kontakt z osobami które spłacają zadłużenie wobec żabki bardzo pilne

 101. Wioletta podaj maila to się odezwę

 102. Malina says

  Witam. Splacam dług w Zabce co miesiąc regularnie nigdy nie spóźniłam się że spłata. Teraz żabka nakazała zapłacić mi 30 tyś. Odrazu A reszta na raty. Nie mam takich pieniędzy co.mam drogi w takiej sytuacji. Proszę o.pomoc

 103. wekselek says

  @Malina, może pomyśleć o kredycie/pożyczce na spłatę?
  Jeśli przykładowo masz mieszkanie, to kredyt „hipoteczny”?
  Gorzej będzie jak ten „płaz”, zapragnie windykować z Twojej nieruchomości, wtedy dodatkowe koszty powstaną.
  Skoro spłacasz dług, to znaczy że uznajesz dług…..

 104. @Malina. A podpisywalas z nimi porozumienie w sprawie rozłożenia zadłużenia na raty ? Tam powinnaś mieć wszystko wyjaśnione.

 105. Malina says

  Iza tak wysłałam pismo wlasnie w piątek mi odpisali że muszę wpłacić 30 tyś. Masakra nie wiem co dalej robic

 106. Ja miałam rozłożone na raty płaciłam zostało mi 10 tys do spłaty i kilka razy zapłaciłam niższa ratę o z 10 ty zrobiło się 48tys tak fodtslam pusmobzecmysze w 10 dni 48 tys zapłacić

 107. Iza mój MEiL aneczka71@interia.eu

 108. Malina says

  Może ktoś wie jak z nimi już rozmawiać. Pisałam pisma ale oni są nieugieci. Co mogę zrobić w takiej sytuacji bo już nie wiem. Jeżeli dojdzie do rozprawy co mogą zrobic

 109. Malina a id kiedy spłacasz ?czy miałaś te raty przyznane przez sad ?

 110. Malina says

  Splacam od 2 lat nie miałam przyznanw przez sąd tylko umowę miałam z żabka ale niestety teraz nie chcą mi dalej rozkładać na raty tylko A płacić większą część A resztę na raty gdzie rata ma wynosić ok2 tyś.

 111. Wioletta says

  O matko to na ile Cię okradli ?mnie rozłożyli taty po dwa tys powiedziałam se noe mam i przez sad rozbili na razy po 500 zadzwoń do działu windykacji i pogadaj co robić

 112. Malina says

  Niestety z nimi nie ma już co rozmawiać ponieważ nie chcą wogole rozłożyć na mniejsze raty. Chyba zostaje mi czekać aż do sądu mnie podąża i przez sąd będę spłaca dług może wtedy będą mniejsze raty niż oni wymagaja

 113. Malina na Twoim miejscu czekała bym na sprawę płacąc dalej swoje raty,mysle, ze bedzie to dodatkowy atut w sprawie. Ja byłam poreczycielem, wynajęłam adwokata i zaskarzylam nakaz zaplaty. Życzę powodzenia!

 114. @Malina, sąd nie rozkłada na raty. Będziesz zobowiązana zapłacić całą wymagalną należność, pod rygorem komornika.

 115. Malina says

  Nie rozumiem dlaczego sąd nie rozkłada na raty tak ogromnych sum z nad my mamy wziąść takie pieniądze żeby spłacić na raz taki dlug

 116. To, że dłużnik nie ma pieniędzy nie jest powodem, aby wierzyciel nie mógł uzyskać zasądzenia swojego roszczenia. A roszczenie wekslowe ze swojej istoty jest roszczeniem płatnym jednorazowo, a nie ratalnie. O tym „ile jest się w stanie zapłacić” trzeba się starać na etapie poręczenia weksla, wówczas poręczyciel może zakreślić górną granicę swojego poręczenia, w przeciwnym przypadku odpowiada bez ograniczenia oraz „od razu”.

 117. Malina says

  Więc proszę o pomoc jak to rozwazac bo już naprawdę nie wiem co mam robić.

 118. wekselek says

  @Malina „Więc proszę o pomoc jak to rozwiazac bo już naprawdę nie wiem co mam robić.”

  Pierwsze pytanie, czy zgadzasz się płacić?
  Jeżeli tak, to najszybciej załatwić sobie wygodne finansowanie,
  spłaty tego zadłużenia.(to o czym pisałem wcześniej)

  Jeżeli w tej chwili nie masz już nic,(przynajmniej formalnie) czyli jesteś bankrutem, to masz szansę nie płacić nawet złamanego grosza!!! :)

  Ogłaszasz po prostu „Upadłość konsumencką”,
  czyli „bankructwo”.

 119. @Rem dawno składałaś pozew? Miałaś już sprawę jesteś w trakcie czy przed?
  Możesz się ze mną Skontaktować ? Mąż był poręczycielem i też właśnie walczy.

 120. Ania podaj mail.

 121. Witam, na przełomie lat 1999-2000, byłam ajentem Żabki. Po zakończeniu współpracy naliczyli mi dług w wysokości 32 tyś.. Sprawa trafiła do komornika, który po kilku latach stwierdził, że nie ma możliwości ściągnięcia zadłużenia. Dzisiaj przyszło po 18 latach, przyszło mi wezwanie do zapłaty. Nie bardzo wiem co mam z tym zrobić.

 122. @Ania, jeśli od zakończenia ostatniej egzekucji komorniczej minęło ponad 10 lat, to roszczenie jest przedawnione. Jeśli nie minęło, to trzeba zapłacić.

 123. Nie napisałam, że podpisałam weksel in blanco

 124. @Rem mój mail anna_walenko@vp.pl

 125. Anna Górniak says

  Zabke zamknelam 2014 roku a Zabka weksel wystwila z data 2016 z kwota 60 tys dostalam wyrok z sadu do zaplaty . Mam pytanie bo wiem ze weksel przedawnia sie po 3 latach I zastanawia mnie co teraz zrobic czy prawnie byl on wystawiony 2 lata po zamknieciu

 126. Witam.
  Żabka żąda ode mnie spłacenia 30 tys długu. Byłem młody i ambitny. Chciałem żyć lepiej. Nie dość, że mam 30 tys kredytu wziętego na żabkę to jeszcze oni chcą 30 tys. Nie mam papierów z inwentaryzacji. Zostałem oszukany. Tyle wiem. Sprawa miała miejsce 4 lata temu. Dziś dostałem pismo o ostatecznym wezwaniu do zapłaty. Co mogę zrobić? Mogę zapłacić za cenne informację… Dlugi będą się całe życie za mną ciągnąć…

 127. @Patryk – jeśli chcesz podyskutować o szczegółach swojej sprawy, to zapraszam na forum (https://forum.remitent.pl)

 128. Właśnie otrzymałam od mojego adwokata dwa postanowienia o wstrzymaniu nakazu zapłaty oraz o zabezpieczeniu i przekazaniu przez Zabke rozliczenia od momentu rozpoczęcia do momentu zakończenia współpracy. Krok do przodu zrobiony.

 129. podbisałem siostrze weksel na tą żabke po pewnym czasie dowiedziałem sie ze prowadzi dwie żabki i oczywiście interes nie krecił sie i teraz mam zapłacic 150,000 zł moze ktos mi powiedziec skad taka kwota i jak to załatwic ?? oddać sprawe do sadu?? błagam pomocy

 130. Michał podaj adres mail

 131. Podpisałem znajomej weksel . Nim rozpoczęła współpracę powiedziałem że przepraszam ale nie chce w tym uczestniczyć. Rezygnuje . Do weksla jest wystawione przez Zabke oświadczenie wekslowe . Nie podpisałem go. Po paru latach otrzymałem wezwanie do zapłaty ponad 100 tyś zł. Znajoma nie zmieniła weksla , a na oświadczeniu jest mój podrobiony podpis . Co robić?

 132. Podaj adres mail, napisze Ci do kogo się zgłosiłam i kto mi pomógł.

 133. @Darek – co do zasady poręczenie wekslowe jest nieodwołalne, a poręczyłeś weksel przez jego podpis, a nie przez podpis na oświadczeniu. Tyle ze strony formalnej, oczywiście jeśli da się radę zapoznać ze szczegółami sprawy, w szczególności z wgłębieniem się w pozawekslowe rozliczenia ajenta z Żabką (bo te przede wszystkim należy podważać), to można próbować obrony, ale to nie temat na dyskusję w komentarzach.

 134. Właśnie spłaciłem weksel (czyt. cyrograf). Po odbiór tego dokumentu umówiłem się osobiście, nie chciałem aby mi go wysyłali ze względu na moc i ważność tego dokumentu. W biurze żabki pokwitowałem odbiór osobisty z datą. Szczęśliwy, no bo zaczynam nowe życie , zaraz po wyjściu porwałem go (weksel i oświadczenie wekslowe) na setki małych kawałków i wyrzuciłem. Czy zabka może mnie jeszcze do czegoś zobowiązać? Czy może coś jeszcze ode mnie chcieć? Czy samo zniszczenie to dobry sposób na zakończenie przygody z Żabka Polska S.A?

 135. @Corso, skoro Żabka weksel zwróciła, to już będzie mogła go użyć.

 136. Witam mam pytanie. Czy do kwoty jaką żabka wpisała na wekslu są doliczane odsetki??? Czy to jest do spłaty tylko i wyłącznie kwota wynikającego z zadłużenia.??

 137. @Pati – pytanie to proszę skierować do Żabki, ja nie wiem, co składa się na sumę Pani weksla.

 138. Do tej pory jak przychodzily pisma z ostatecznym terminem zapłaty była zawsze podawana kwota długu. Zawsze jedną i tą samą.teraz chyba sprawa trafiła do komornika. I zastanawia mnie to czy są doliczane odsetki??? Czy u komornika będzie można spłacać w ratach??? Czy też zażąda spłaty całości?? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź

 139. @Pati – jeśli potrzebujesz szczegółowej analizy swojej sprawy, skontaktuj się wraz ze skanami dokumentów, wybierając odpowiednią formę konsultacji (bezpłatna lub płatna) – http://www.remitent.pl/potrzebuje-porady-w-sprawie-wekslowej-czy-moge-ja-otrzymac-bezplatnie

 140. Pati u mnie jest poprzez sad ponieważ raty które Zabka ustaliła były ponad moje możliwości wiec rozłożyli ma mniejsze raty i było to samo zadłużenie spłacałam aż z powodu choroby i sytuacji życiowej nie byłam w stanie zapłacić kilku rat wtedy Zabka przysłała dziwne pismo ze muszę natychmiast wpłacić cła sumę im winna mimo iż kilka lat spłacam w każdym razie podpisaliśmy nowa umowę i za to ze nie wywiązała się z umowy poprzedniej diliczyku mi 5 tys odsetek

 141. U mnie dopiero się zaczęło.komornim zajął pensje. Odsetki z kosztami prawie 30 tys. Kwota główna 74tys. I główny dłużnik nie spłaca tego mimo że pracuje żyje i mieszka w Polsce dopieprzyli się do nas do poręczyciela. Będę teraz lata spłacać.

 142. Acha czyli Ty jesteś poręczycielem o no to tak Ty spłacasz z odsetkami przesrane ja miałam 57 tys do spłaty zostało mi 15 plus te 5 odsetek no cóż u mnie to mój partner do spraw sprzedaży mnie okradł ja robię wszystko żeby nikt za mnie nie musiał spłacać ciężko jest ale dam radę .Powodzenia może jeszxze uda Ci się to odkręcić pogadaj z głównym dłużnikiem

 143. Czy Żabka przyjmuje weksle z oswiadczeniem „nie na zlecenie” i „bez indosu”?
  Czy może istniej możliwość „przepisania” weksla na inna osobą ?? Był ktoś w takie sytuacji?? Macie Takie doświadczenia??

 144. @kk – nikt z czytelników nie wspominał mi, aby Żabka takie weksle dopuszczała. Co do przepisania weksla – trzeba by w ogóle zmienić poręczycieli (nowy weksel) – też nie wiem, czy takie sytuacje się zdarzają. Zwykle weksel się podpisuje raz, a potem leży sobie latami i nikt nic nie zmienia. A jak zrobi się dług, to temat zmiany jest niejako bezprzedmiotowy, bo żaden nowy poręczyciel w to nie wejdzie.

 145. Dawid Inowrocław says

  Witam, byłem na rozmowie Rekrutacyjnej. Rekruterka przedstawiła mi super propozycje, przez pierwsze pół roku mam gwarantowany przychód podstawowy 12tys złotych miesięcznie + ok. 5tys złotych za wyznaczone cele. Do poręczenia muszę podpisać weksla oraz dwie osoby do tego w wieku od 18 do 80. Jak myślicie, nadal takie problemy się robią z żabka? Jest jakiś sposób żeby zarobić sobie coś na tym? Czy można normalnie zakończyć z nimi współpracę? Planuje otworzyć w mieście Inowrocław. Pozdrawiam i podaje mój adres e-mail jeśli ktoś miałby coś ciekawego do powiedzenia.

  HVH97@wp.pl

 146. REM prosze o kontakt w sprawie osoby ktora pomoze mi w sprawach zadluzenia w Ż.
  m.lewandowska133@wp.pl

 147. Oburzony says

  Jestem oburzony wami i tym, co tutaj piszecie! Po Waszych komentarzach wnioskuję, że te wypowiedzi pisały osoby niedouczone lub nie mające nic wspólnego z wiedzą, która pozwoliłaby wyciągnąć odpowiednie wnioski – więc krótko wyjaśnię, bo nie lubię czytać czegoś, co ktoś pisze żeby się wymądrzać.
  Po pierwsze – radzę douczyć się, czym jest weksel in blanco, kiedy można go wykorzystać i w jakich okolicznościach (konieczne jest udowodnienie przed sądem, że wystawca weksla nie zapłacił dysponentowi i aby z takiego weksla skorzystać niezbędne jest posiadanie postanowienia sądu – bez tego weksla nie można wykorzystać). Ponadto sugeruję zapoznać się z pojęciem tzw. Deklaracji wekslowej, czyli dokumentu będącego integralną i obligatoryjną częścią weksla, który określa warunki i okoliczności w jakich ten weksel może być wykorzystany przez dysponenta.
  Ponadto weksel w Żabce jest po ta, aby zabezpieczyć interesy drugiej strony, a ewentualne „długi” jak to ktoś określił biorą się z tego, jak tzw. Franczyzobiorca nie reguluje wobec Żabki należności, do czego się zobowiązał względem Żabki decydując się na współpracę. Przy okazji polecam także zaznajomienie się z pojęciem Franczyza i Franczyzobiorca, bo widzę, że też nie macie o tym pojęcia.
  I proszę nie wypowiadać się na temat, jak nie macie o nim pojęcia bo się ośmieszacie!
  Ja przedstawiłem pogląd sytuacji będąc specjalistą z dziedziny Prawa gospodarczego.

 148. Witam szukam wiekszej grupy ludzi którzy w jakiś sposób czują sie oszukani przez Zabke, powinnismy pamietac ze sila to my ludzie 730998123 proponuje abysmy pojednali sily i tak nic nie mamy do stracenia

 149. Do byłych agentów którzy spłacali dług w ratach. Czy próbował ktoś po spłaceniu np. 50% długu prosić żabkę o umorzenie reszty długu ?

 150. Miranda says

  Rem proszę o.kontakt w sprawie zadłużenia kanclerzmiranda@interia.pl

 151. Witam została oszukana przez zabke proszę o kontakt jeśli nadal arek szukasz pisz na g.bryniarska@wp.pl

 152. Kasia says można powiedzieć, że ja splacilam już połowę zadłużenia. Na starcie w 2014 r miałam 114 tys. W 2017 został wystosowany nakaz zapłaty ale postanowienia ugody z żabka się nie zmieniły, do spłaty doszły koszty sądowe. Na dzień dzisiejszy zostało mi 59 tys wpłacam w regularnie raty w grudniu miałam poślizg ale już jest dobrze. I tu niespodzianka w dniu wczorajszym dostałam informację z sądu o tym, że firma żabka złożyła wniosek o klauzulę wykonalności…. Nie wiem dlaczego tak się stało, będę kontaktować się z firmą i się stało. Czy ktoś miał taką sytuację?

 153. mirusia33 says

  Witam
  W 2005 r podpisałam weksel z mężem {nie pamiętam czy in blanko czy nie } na otwarcie pierwszej żabki kuzynce .Po ok 6 latach otworzyła drugą żabkę na innym adresie i znów musiała prosić kolejnych żyrantów {tym razem czterech } na podpisanie kolejnego weksla i jakiegoś aneksu do umowy nie informując nas o zaistniałej sytuacji ani ŻABKA ani kuzynka , bo zwyczajnie straciliśmy kontakt .Z tego co wiem to tę pierwszą rozliczyła i wyszła na 0 i towar przerzuciła na drugą żabkę i dalej funkcjonowała przez kolejne dwa lata.
  Zgłosiła w 2013 r że chce zamknąć żabkę i zamknęła a partner przyjechał zrobić inwentaryzację po trzech tygodniach więc też dużo towaru się przeterminowało co zwiększyło jej dług.
  Teraz dostałam ja z mężem wezwanie od Żabki by im wpłacić 1500 zł celem ustalenia kolejnych spłat i z tego co wiem inni poręczyciele owego wezwania nie otrzymali.
  Zadzwoniłam pod wskazany numer w zamian otrzymałam odpowiedź że podpisałam weksel to będę musiała spłacać a na moje pytanie dlaczego My a nie tych czterech z tej drugiej żabki to nie dostałam odpowiedzi.
  Moje pytanie dotyczy tego weksla z pierwszej żabki cośmy podpisali czy dalej Nas obowiązuje czy nie .
  Poczytałam też o przedawnieniach weksla że po 3 latach się unieważnia, ale nie bardzo rozumiem od jakiego momentu te 3 lata się liczy :
  – od jakiejkolwiek ostatniej wpłaty
  – od kontaktu z żabką
  – czy od chwili remanentu
  Bardzo proszę o pilną odpowiedź bądź skierowanie mnie do odpowiedniego prawnika .
  Dziękuję

 154. @mirusia – 3-letni termin przedawnienia jest liczony od terminu wskazanego na wekslu jako termin płatności. Natomiast jeśli chodzi o to, czy pierwszym wekslem można dochodzić roszczeń z drugiej Żabki – trzeba by było przeanalizować wasze umowy wekslowe z Żabką określające dopuszczalny sposób użycia weksla przez Żabkę i zakres waszego poręczenia. W sprawie potrzeby pomocy proszę zajrzeć tu: http://www.remitent.pl/potrzebuje-porady-w-sprawie-wekslowej-czy-moge-ja-otrzymac-bezplatnie

 155. Witam
  Proszę o kontakt osobę która pomoże ws nieprawidłowego moim zdaniem rozliczenia z Zabka. Adres e mail pedros1948@wp.pl

 156. Ja poszukałam dobrego prawnika, który zajmuje się sprawami zabki, złożył w moim imieniu sprzeciw do nakazu zapłaty, wnioskowal o zabezpieczenie programu rozliczajacego ajentow, Żabka wniosła sprzeciw, sprzeciw oddalony. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Polecam kancelarie Ziółkowski z Poznania.

 157. Żabka żąda od przyszłych ajentów wystawienia weksli in blanco potwierdzonych notarialnie nie tylko od ajentów ale również od ich poręczycieli tj dodatkowych dwóch czy trzech osób. Są in blanco ponieważ kwota zadłużenia po zamknięciu sklepu może być różna w zależności od ajenta. Już samo to że Żabka żąda takich poręczeń skłania do refleksji że przewidują zadłużenie każdego. Dlaczego? Bo tak działa ten system. Żabka narzuca franczyzobiorcom wymóg towarów do sprzedaży i straty towarowe zawsze ponosi ajent. Żabka jest tzw darmową franczyzą czyli bez wkładu własnego ale jak to mówią za darmo nie ma nic a za naiwność płacą niczego nieświadomi ajenci którzy zmieniają się na sklepach jak grzyby po deszczu. Żabka jest systemem nieuczciwym a wszystko o dziwo odbywa się w świetle prawa i praktycznie nikt nic z tym nie robi. Mój przyjaciel przez swoje u nich zadłużenie odebrał sobie życie zostawiając cztero i jednorocznego syna oraz młodą żonę. Przed Żabką to powinni w reklamach telewizyjnych ostrzegać, narobisz się, nic nie zarobisz a jeszcze z torbami pójdziesz. Brawo. Kto pracuje dla tego systemu i bierze udział w pogrążaniu innych, ludzie, no chyba nikt kogo można by mazwać człowiekiem

 158. mirusia33 says

  Witam
  Podpisałam weksel jako zyrant a moja znajoma ajentka przestała spłacać im zaległy dług po zamknięciu Żabki. Postanowiłam skontaktować się z Żabką bo dostałam wezwanie do zapłaty polubownej bądź podpisania jakiejs ugody a pani informuje mnie przez telefon ze mój weksel został uruchomiony i jeżeli ajentka się z nimi nie skontaktuje to ja będę splacac. Czy tak to może być.?
  Proszę o odpowiedz

 159. Mam info z pierwszej ręki od mojego prawnika, na rozliczeniach zabki siadł prokurator, kto ma założona sprawę jednak spłaca pseudo zadłużenie może udać się do swojego adwokata, będziecie mieć status pokrzywdzonych i będzie możliwość wstrzymania roszczeń.

 160. @mirusia – może tak być. W końcu zobowiązałaś się do spłaty długów znajomej.

 161. @Ren – w kierunku jakiego przestępstwa jest prowadzone postępowanie?

 162. Nieprawidłowego rozliczania się zabki wobec ajentow, część rozliczeń jest skasowana

 163. mirusia33 says

  Oki rozumiem że się zobowiązała ale skąd ja będę wiedzieć że weksel został uruchomiony? Czy nie powinnam dostać jakieś powiadomienie przez pocztę?

 164. Witam,

  Żona podpisała weksel przed wstąpieniem w związek małżeński. Nie miała żadnego wkładu w działalność żabki i nie otrzymywała żadnych profitów związanych z udziałem w prowadzeniu działalności. Podpisała jedynie weksel członkowi rodziny i tyle co miała wspólnego z żabka. Kilka miesięcy temu z sądu przyszło pismo zezwalające na postępowanie windykacyjne. Od razu zaskoczeni skontaktowaliśmy się z żabka o co chodzi. Dług wynosił 90tys. Przy wsparciu rodziny obniżyliśmy go do 57tys.

  – osoba prowadząca żabkę (to on był ajentem) przebywa aktualnie poza granicą Polski i nie poczuwa się do splaty;
  – jego żona która również podpisała weksel zarabia najniższa krajowa i również się nie poczuwa;
  – moja żona która otrzymuje zasiłek macierzyński dostaje 2800zl (jeszcze kilka miesięcy, później będzie bezrobotna).

  Jaki mamy ratunek z tej sytuacji?
  Czy możemy wziąć kredyt i spłacić całość zadłużenia a później wytoczyć sprawę cywilną?
  Czy mamy szanse wygrać sprawę cywilną skoro podpisała weksel?

  Bardzo proszę o pomoc

 165. @Kacper says mogę zapytać jak udało się Państwu tak pvnozyc kwotę zasluzwnia? Jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji i za bardzo nie wiemy jakie mamy możliwości.

 166. Witam potrzebuje pomocy w sprawie żabka czy ktoś mógłby by mi pomóc. Proszę o emaila truchel.magda.mt@gmail.com

 167. Witam. Ja zamknęłam Żabke w 2013r. Po roku otrzymałam ostateczne rozliczenie z zadłużeniem. Zakwestionowałam to, początkowo firma odpisywała na pisma że sprawdza moje zastrzeżenia, nawet dostałam od Pana Bartosza Menz (wówczas zajmował stanowisko kierownicze w dziale windykacji) zapewnienie że do czasu wyjaśnienia nie skierują sprawy do sądu. Niestety w 2016 roku otrzymałam wyrok z sądu o zwrot kwoty z weksla, napisałam zarzuty do tego nakazu. Równoczenie wojowałam z żabką o to aby wyjaśnić moje zastrzeżenia i tu uwaga nagle w 2018 roku pracownica żabki która w 2014 roku pisała mi że faktury są rozliczone prawidłowo, przyznała że nastąpił błąd i umorzyła mi zadłużenie na ponad 20tyś. a reszte rozłożyła na raty znośne do spłaty. Warunkiem aby ustalenia miały moc było to że przez 12 mcy musiałam regularnie wpłacać ustaloną rate. Kwestią sporną pozostały koszty postępowania sądowego którą żabka doliczyła mi do długu, choć się z tym nie zgadzam gdysz z mojej strony już od 2014 roku była chęć załatwienia sprawy polubownie i obyło by się bez sądu. Nadmienie że sprawa nadal jest w sądzie a od mojego zarzutu nie odbyła się przez 3 lata ani jedna rozprawa. I tu rodzą się moje pytania
  1. Czy z Waszego doświadcznia też tak długo trwała sprawa w sądzie?
  2. Czy po roku od zakończenia współpracy żabka mogła przesłać dopiero ostateczne rozliczenie a następnie po roku od tego wezwania zapłaty wystawić weksel do zapłaty?
  3. Gdzie mogę uzyskać info na temat tych prowadzonych postępowaniach prokuratorskich rozliczeń żabki z ajentami?

 168. 3 lata bez rozprawy to nietypowa sytuacja nawet w najbardziej obleganych sądach. Sugeruję przejrzeć akta sprawy i zobaczyć co może być powodem zwlekania, i czy przypadkiem nie jest to spowodowane tym, że jakaś korespondencja z sądu do ciebie nie dochodzi.
  Co do pomocy w szczegółach – tu już musi pomóc ktoś, kto zapozna się z dokumentami w sprawie, zachęcam do kontaktu z prawnikiem (np. kpwig.pl/kontakt)

 169. Lech
  Dokumenty do mnie nie zostały wysłane z sądu, wiem bo regularnie dzwonie do sądu, od października 2017 r. akta zostały przedłożone assesorowi i to ostatnii ruch jaki został poczyniony. Kilku krotnie pisałam pisma do sądu o przyspieszenie rozprawy ze względu na charakter roszczenia (nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym który ma moc natychmiastowej wymagalności), jak i nacisk ze strony powództwa (straszenie kosztami komorniczymi), jak i na to że znaczna częć długu została zakwestionowana.

 170. Witam! Jestem studentką i dwa lata temu zostałam poręczycielem. Ajent zamknął Żabkę, niestety przestał płacić i dostałam pismo o wezwaniu do zapłaty na kwotę 30tys. Jestem jednak na utrzymaniu rodziców, nie pracuję i nie mam żadnego majątku osobistego, więc nie mogę wziąć kredytu. W jaki sposób Żabka będzie się domagała ode mnie zapłaty tej kwoty? I czy mogę jakoś od tego odstąpić np. na drugiego poręczyciela?

 171. @Basia – Żabka może żądać zapłaty od ciebie, w razie braku zapłaty skierować sprawę do sądu. Jeśli nawet pierwsza egzekucja się nie powiedzie, to kolejne egzekucje mogą być powtarzane co 6 lat, do końca twojego życia, aż ktoś (ty, lub inny poręczyciel, lub ajent) tego długu nie spłacicie.
  To jest wariant pesymistyczny.
  W wariancie optymistycznym Żabka coś popróbuje z windykacją, a za parę lat zapomni.
  Odstąpić (bez zgody Żabki) ze swojego zobowiązania zapłaty nie możesz.

 172. Bogdanow says

  W tym przypadku wariant optymistyczny jest raczej mało prawdopodobny. Wiadomo że trudno skutecznie windykować niepracującą studentkę bez majątku. Wiadomo jednak też, że student skończy studia, pójdzie do pracy (za 2, 3 lata? – to nie tak długo) i zacznie zarabiać. I wtedy będzie możliwa windykacja. Nadzieja w tym że ktoś inny (ajent? drugi poręczyciel?) spłaci zadłużenie.

 173. Proszę skontaktować się z
  https://pz-lawoffice.pl/
  Pan Ziółkowski sprawy żabki ma w jednym paluszki,reprezentuje mnie i póki co z dobrym skutkiem,też byłam poreczycielem,jestem jedyną osobą ,która pracuje.Poki co żabka nie może udowodnić skąd się wzięło zadłużenie a co za tym idzie,nie ma długu.

 174. Witam, mam pytanie. Czytałam w wcześniejszych komentarzach, że najlepiej jest się zwrucic pisemnie do żabki o oddanie weksla. To co w takim piśmie musi się znajdować? Poręczyła znajomej weksel bo miałam u niej pracować, człowiek młody i glupiJuz tam nie pracuję i nie chce mi go oddać, do teraz nie mam swiadectwa pracy. Jest może jakiś wzór takiego pisma i czy żabka mi go odda?

 175. @Ewelina – z opisu wynika, że nie jesteś wystawcą weksla, tylko poręczycielem. Nie masz zatem roszczenia o zwrot weksla, ponieważ weksel – po ustaniu potrzeby istnienia takiego zabezpieczenia – zwraca się wystawcy, a nie poręczycielowi.

 176. @Rem czy mogłabyś się ze Mną skontaktować ??

 177. Tak,podaj maila

 178. Witam. Kilka lat temu podpisałam umowę agencyjną z instytucją płatniczą. Abym mogła podjąć współpracę z tą firmą potrzebowałam poręczyciela weksla in blanco, którym został mój facet. Niedługo bierzemy ślub i zastanawiam się czy jako mój mąż nadal będzie mógł być poręczycielem i jak to się ma do mojej zmiany nazwiska i nr dowodu?

 179. @DORA – jego poręczenie trwa nadal, pomimo zmiany twojego nazwiska i waszych dowodów osobistych.

 180. W takim razie weksel pozostaje bez zmian? Mimo, że pole z danymi współmalżonki zostało puste?

 181. @DORA – może pozostać bez zmian.

 182. Dzien dobry, moja mama prowadziła kilka Żabek, jednak ostatecznie upadły i została z dlugami ( dlugi ma nie tylko z Zabki, ale jeszcze z powodu zaciągnięcia innych kredytów). Weksel podpisal moj tata i ja ( mialam 20 lat i nie bardzo nawet wiedziałam co to znaczy weksel). Zabka została ostatecznie zamknięta na początku 2019roku, ja dostalam wezwanie do zapłaty jesienią 2019 roku. Do tego czasu przyszło na mnie tylko te jedno wezwanie do zapłaty ( na ponad 150tys zł). Od tego czasu nic więcej sie nie dzieje, zabka nie podejmuje innych krokow, ja tez sie z nimi nie kontaktowałam. Zasiagajac porady u prawnika polecił mi aby ogłosić upadlosc ( ze względu na ogromna kwote). Czy jest szansa ze Zabka tak długo się tym zajmuje lub zapomniala i nie będą nic z tym robić? Mamy 2021 a wezwanie dostalam jedno w 2019. Czy bez pisam z sądu mam podejmować jakiekolwiek kroki? Innych dlugow nie mam, mieszkam z narzeczonym, zarabiam troche więcej niż najnizsza krajową, nie mam majątku ( ani mieszkania, ani auta, ani innych drogich sprzetow). Natomiast rodzice niedługo będą oboje ogłaszać upadlosc, czy i ja powinnam to zrobić?

 183. Sylwia…w jaki sposób zostałaś oszukana przez Żabkę? Szkoda, że nie można odpowiadać na komentarze…

 184. @Rem czy mogłabyś się ze Mną skontaktować ?? Też zamierzam składać pozew na żabkę lub czekać na nakaz i od niego się odwołać, mam już jednego specjalistę który mi pomaga ale nie jestem przekonany do jego metod a widzę że masz już doświadczenie w sprawie dlatego proszę o kontakt, podam maila kuba_70@op.pl pozdrawiam

 185. W poniedziałek mam sprawę,Zabka wniosła pozew przeciwko mnie (poreczyciel) w sprawie spłaty weksla.Czy ktoś ma jakieś dane dotyczące osob,które koncza współpracę z Zabka,Ile osób zakończyło współpracę z Zabka na plusie,jakieś dane ktorymi mogłabym się podeprzeć w sądzie.Linki mile widziane

 186. Były mąż zamknął żabkę z dlugiem ponad 100 tys. Bylo 3 poreczycieli ja, tesciowa i kuzyn. Kuzyn zglosil upadłość, tesciowa tez zamierza. Byly maz od 5 lat zapadł sie pod ziemię.. W zabce nie chcieli dac mi informacji na temat ugody czy jakiego kolwiek rozwiazania. Zwlaszcza ze byly maz tez od 5 lat nie placi alimentow. Ale ja nie jestem ajentem. Od kilku dni nie widze na koncie minusowej kwoty. Czy moglo sie samo rozwiązać? Od wyroku minelo 4 lata

 187. @Ali – nie wiem, trzeba się dowiadywać u wierzyciela, co zrobił, lub co zamierza zrobić.

 188. Witam mam pytanie czy osoba wpisana do BiK i KRD może podpisać weksel od Zabki?

 189. @Aggg – nie wiem, to pytanie należałoby skierować do pracowników Żabki, którzy taką decyzję by podjęli.

 190. Ja nie placilem im tego „dlugu” i juz minelo 6 lat i co sie stalo? Przedawnil sie :) Wysylali jeszcze przez 3 lata od zakonczenia dzialalnosci z tym gownem jakies pierdolowate listy, a potem juz sie odwalili kompletnie :)

 191. Ja nie placilem im tego „dlugu” i przez 6 lat nie dali tego do sadu i co sie stalo? Przedawnilo sie :) Wysylali listy 3 pierwsze lata po zakonczeniu tej „dzialalnosci”, a potem sie juz odwalili :)

 192. Witam jak odzyskać weksel podpisany 2 tygodnie temu dla żabki? Pisałam Do nich ale czekam na odpowiedź już kilka dni. Jak załatwić to z ajentem żeby na piśmie zoobowiazal się do zwrotu weksla abym nie musiała za jakiś czas spłacać jego długów?

 193. @Zosia – jak rozumiem weksel podpisałaś jako poręczyciel, co właśnie oznacza, że chciałaś odpowiadać za długi ajenta. Teraz wycofanie tego poręczenia jest możliwe tylko za zgodą Żabki, zapewne wówczas, jeśli w jego miejsce da się poręczenie kogoś innego.

 194. Jestem poręczycielem,wlasnie sie dowiedzialam,ze wygrałam sprawę w sądzie I instancji.Mam nadzieję,że Żabka się nie odwoła.A jezeli to walczę dalej,nie odpuszczę!Czekam na uzasadnienie.

 195. Dzień dobry. Dwa lata temu podpisałem bratu weksel na otwarcie żabki. Sklep dobrze prosperował i brat zdecydował się na wzięcie drugiej żabki w nieco innej lokalizacji. Niestety w tej drugiej żabce jest słaby ruch i brat wspomina coś o problemach finansowych. Czy ja jako poręczyciel pierwszej żabki będę odpowiadać również za długi w tej drugiej? Czy można jakoś wycofać się z tego weksla po takim czasie? Dziękuję za odpowiedzi. Piotr

 196. @Piotr – to zależy od tego, czy zabezpieczeniem drugiej Żabki jest pierwszy weksel, czy też został wystawiony drugi weksel, poręczony przez kogoś innego. Co do zasady poręczenie jest nieodwołalne.

 197. Dziękuję za odpowiedź. Nic mi o tym nie wiadomo czy zabezpieczeniem drugiej żabki jest pierwszy weksel. Czy może to przejść bez mojej zgody? Piotr

 198. @Piotr – jest taka możliwość, zwłaszcza że tu o braku twojej zgody nie ma mowy – poręczyłeś za weksel, jako zobowiązaniu abstrakcyjnym, a nie za zobowiązania z jakiejś konkretnej Żabki. Poręczyciel wekslowy może ograniczyć jedynie swoją sumę poręczenia (górna granica odpowiedzialności).

 199. Witam jaki jest czas na zwrot weksla z zabki gdy franczyzobiorca zmienił poręczyciela?

 200. @Kasia – przepisy nie regulują tego terminu. Zwykle powinno być tak, że wraz z wystawieniem nowego weksla (nowego zabezpieczenia) wierzyciel od razu zwalnia (zwraca) poprzednie zabezpieczenie.

 201. Moj wyrok się uprawomocnił w uzasadnieniu jest napisane między innymi,że „…Podkreślić należy,że niewypełnienie przez stronę powodowa wobec pozwanej …..
  jakichkolwiek obowiązków informacyjnych w tym względzie, a pozwalających na zdekodowanie choćby sposobu określenia przyszłego długu za który poreczyla,stanowi naruszenie dobrych obyczajów, rażąco naruszając interesy pozwanej….” Walczcie !

 202. @reni
  Bardzo proszę o więcej szczegółów, jak dokonałaś tego że wygrałaś. Jestem w okropnej sytuacji, podpisałam weksel w 2013 roku na kwotę prawie 160 tys. W 2019 przyszło wezwanie do zapłaty. W poniedziałek 16.91.23 przyszło juz z sądu nakaz zapłaty, mam miesiąc aby wnieść zarzuty. Nie wiem co robić, jestem załamana, ponieważ nie mam pojeci co agent robił w żabce i dlaczego aż taka kwota. Podpisując weksel mialam 19 lat i nie wiedziałam dokladnie co i jak…

 203. Pisz na reni@autograf.pl podaj numer telefonu,pogadamy

 204. @Alina says
  Jak się boisz podać numer telefonu zadzwon do mojego prawnika Piotr Ziółkowski +48 604 546 849,sprawę wygrałam jednak okazało się,że wyrok jeszcze nie jest prawomocny , mnie juz nic nie grozi jednak Żabka nie chce się zgodzić na to żeby można się było powolywac na mój wyrok.

 205. Krystian says

  Witam was serdecznie sam teraz owniez mam podobny problem z zabka sklep zamknelem 04,07,2022 i oczywiscie po inwentaryzacji (ktora miał pokryc WUT zbierany co miesiac z naszego wynagrodzenia) oraz wszystkie szkody finansowe miały byc pokryte ” polisa na biznes” zabka chce abym oddal im 42tys zl , nie dostalem od nich zadnej odpowiedzi za co sa te wszystkie koszta a teraz nakazuja zaplaty poreczycielowi ( ojcu i bratu) oczywiscie tez nie podajac zadnych informacji tylko kwote i numer konta do wplaty. Jak moge pomoc sobie i rodzinie aby dlug przeszedl spowrotem na mnie lub jak moge sie od niego odwolywac aby załatwic sprawe ratalnie lub szybko ja rozwiazac bez calkowitej splaty zadłuzenia. pozdrawiam serdecznie licze na jakas rade

 206. @Krystian kiedy otworzyłeś żabkę?
  Mi bardzo pomógł mec. Piotr Ziółkowski z Poznania ,dzwoń do niego.
  +48604546849

 207. Krystian says

  Otworzyłem żabkę w 2020 i bardzo dobrze prosperowała to namówili mnie na drugi sklep to się zgodziłem a wtedy zaczęły się problemy a jak zrezygnowałem to zrobili pełne rozliczenie ale nie mam pojęcia za co bo tam podane są tylko jakieś cyferki a kwota nie wiem się wzięła taka duża , dzięki za numer telefonu napewno jutro spróbuję zadzwonić i dopytać wszystkiego

 208. Ja wygrałam ale wyrok nie jest prawomocny ,żabka chce wycofać pozew ,sędzia się nie zgadza,złożyli zażalenie.Najpierw powinnam mieć umowę pozniej notariusz a u mnie było odwrotnie,jeżeli u Ciebie też tak było sprawę masz wygraną. Ale porozmawiaj z prawnikiem,numer masz u gory

 209. Po roku doczekałam się prawomocnego wyroku. Wygrałam z Żabka 48 000 mam w kieszeni 😊

 210. Cebulak says

  To i tak szybko, my już czekamy na apelację dwa lata.

 211. Kto złożył apelacje?Szybko?Na prawomocnosc czekałam rok.Teraz możecie się powołać na mój wyrok
  Uzasadnienie to szach mat.

 212. Cebulak says

  Zupełnie w innej sprawie. Wierzyciel zgłosił apelację bo przegrał, i czekamy już 2 lata na rozprawę apelacyjna.

 213. Co raz więcej się słyszy wyroków na niekorzyść Ząbki. Sila dawna weksla słabnie z każdym wyrokiem ;)

 214. Jestem tego przykładem.Kazali podpisać weksel bez pokazania umowy to nie jest zgodne z prawem.

 215. @Ren jestem w podobnej sytuacji, również podpisałem komuś weksel. Dostałem nakaz zapłaty z weksla, mogę zapytać jakie zarzuty Pani podniosła ?

 216. Pprosze o kontakt reni@autograf.pl

 217. Jeżeli podpisałeś weksel a umowy nikt Ci nie pokazał przed podpisaniem weksla.Mozesz przestać się martwić tylko walcz😊

 218. witam, mój były mąż zmarł, a okazalo się że był żyrantem dla Żabki.Sąd wezwał do zapłaty.mąż nie miał zdolności kredytowej. nie zarabiał nawet 400 zł miesięcznie / a wymagane jest 4100 oraz umowa o pracę.Prawdopodobnie był słupem.Mam jego PITY z ostatnich 15 lat /dochód roczny 2500.-/CZy na tej podstawie syn może po jego śmierci unieważnić weksel?

 219. @iwo – na tej podstawie nie. Nie istnieje warunek, że poręczycielem wekslowym może być tylko osoba o odpowiedniej kondycji finansowej.

 220. czy w takiej sytuacji możemy poprosić sąd o odpis weksla lub dane dłużnika głównego? mam podejrzenia o wyłudzenie podpisu.Po prostu typowe działanie na słupa.

 221. @iwo – jeśli sprawa jest w sądzie, to oczywiście można pójść i przejrzeć akta.

Speak Your Mind

*