Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Darmowe porady wekslowe – środa

W mailach, które piszecie do mnie przewijają się często dwie sprawy.

Po pierwsze – kiedy będzie kolejny odcinek wpisu o „Sprawie dla Reportera”. Najwyraźniej moje trzy recenzje tego programu wielu z was przypadły do gustu :) Kiedy kolejny wpis na ten temat? Przede wszystkim wówczas, jak będzie wyemitowany odpowiedni materiał – najlepiej o wekslach, w najgorszym przypadku o tematyce szeroko pojętych wierzytelności. Jeśli zauważycie taki reportaż (nie tylko w „Sprawie…”, ale i w innych tego typu „interwencyjnych” programach) będę wdzięczny za danie mi znać o tym fakcie.

Po drugie – kiedy będzie kolejny dzień darmowych porad wekslowych. Co do zasady darmowe porady wekslowe są udzielane na okrągło na forum wekslowym, wiąże się to jednak z koniecznością wywleczenia na widok publiczny swojej sprawy. Nie zawsze jest to korzystne, zwłaszcza jeśli może to przeczytać druga strona sporu. Zatem najbliższe godziny bezpłatnej pomocy w sprawach wekslowych już pojutrze.

21 października 2015r. w godzinach 12:00 – 14:00 będę czekał na Twój telefon, podczas którego możesz bezpłatnie porozmawiać ze mną na dowolne tematy wekslowe. Obiecuję pomóc w każdy możliwy sposób, na jaki pozwala linia telefoniczna:)

Zapraszam!

Środa, 21 października 2015r.
godzina 12:00 – 14:00
telefon […]

Speak Your Mind

*