Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Praktyki wekslowe i windykacyjne firmy Profi Credit

Firma ta jest dość znaną instytucją parabankową zajmującą się udzielaniem pożyczek. W zeszłym roku mieliśmy przyjemność bronienia jednego z naszych czytelników przed roszczeniem wysuwanym przez tę firmę. A ponieważ Załamana pani napisała komentarz odnoszący się do tej firmy, dobrze jest pokazać, że z Profi Credit można wygrać.

Czy można nie spłacać pożyczki wziętej od firmy Profi Credit?

Nie, tak dobrze nie ma :) Nasz czytelnik był w o tyle dobrej sytuacji, że w momencie otrzymania nakazu zapłaty, połowę roszczenia już spłacił. Nie chodzi o połowę kapitału, tylko połowę wszelkich roszczeń wysuwanych przez Profi Credit. A składników tych roszczeń jest dość sporo – kapitał, odsetki, ubezpieczenie, opłaty za monity windykacyjne, opłaty za windykację i tym podobne. Aby zobrazować skalę tych opłat, dość napisać, że przy kwocie pożyczki wypłaconej do ręki w wysokości 4000zł, opłata za jej udzielenie wynosi ponad 500zł, a tak zwane „ubezpieczenie” – ponad 5000zł. Opłata za monity windykacyjne wynosi 15zł za każdy z nich. Te opłaty zostały wzięte przez nas pod lupę, aby sprawdzić ich zasadność.

Co jest niesłusznego w roszczeniach wysuwanych przez Profi Credit?

Jak wskazał sąd rejonowy w prawomocnym już wyroku:

– Profi Credit nie udowodniło ile razy wysyłało monity windykacyjne (15zł), a ponadto „ustalenie z góry wysokości tego typu opłat w oderwaniu od kosztów rzeczywiście poniesionych stanowi niedozwolone postanowienie umowne i nie wiąże konsumenta”.

– Profi Credit nie może żądać roszczenia wynikającego z umowy, opisanego jako „20% pozostałej do zapłaty faktycznej całkowitej kwoty pożyczki tytułem poniesionych kosztów windykacji” ponieważ powód nie wykazał, że poniósł koszty w tej wysokości, więc roszczenie to, jako arbitralnie ustalone w umowie, nie wiąże konsumenta.

Jak to jest z tym ubezpieczeniem pożyczki?

Ubezpieczycielem jest Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Aby wypłacić pożyczkobiorcy sumę 4000zł, musiał on dodatkowo zapożyczyć się na składkę w wysokości ponad 5000zł. Jak suma ubezpieczenia może być niższa niż składka chroniąca jego spłatę? Ano tak, że faktyczna składka dla towarzystwa ubezpieczeniowego jest niższa, a większa część składki jest wypłacana w formie prowizji dla Profi Credit. Wygląda to tak:

1. Profi Credit pobiera składkę ubezpieczeniową w wysokości 5745zł
2. Benefia (ubezpieczyciel) de facto dostaje składki… 208,74zł
3. Różnica z powyższego daje zysk Profi Credit
4. Który to zysk jest opłacany z krwawicy pożyczkobiorcy, któremu wydaje się, że za ponad 5 tysięcy kupuje jakieś ubezpieczenie, a tym samym jest to kolejna ukryta prowizja.

Sąd zauważył, że ustalenie składki ubezpieczeniowej w tak wielkiej wysokości, stanowi naruszenie zasad współżycia społecznego.

Zachowanie windykatorów Profi Credit

Przez cały czas trwania sprawy windykatorzy wywierali presję na pozwanego, aby spłacił roszczenie, i trzeba było trochę wysiłków z naszej strony, aby odwieść klienta z tego zamiaru. Apogeum kuriozum nastąpiło jednak po oddaleniu powództwa Profi Credit, gdzie windykator wiedząc o tym, nadal nalegał na spłatę, strasząc, że Profi Credit odwoła się od wyroku, i dojdą dodatkowe koszty. Szczęśliwie czytelnik nie spłacił nieistniejącego roszczenia, a Profi Credit apelacji nie złożyło. Zasądzone koszty zastępstwa zapłaciło – jedyny powód do pochwały :)

Comments

 1. We wpisie słowo weksel jest tylko w tytule. Proszę o uzupełnienie wpisu :)

 2. No tak. Motyw wekslowy tej sprawy jest taki, że Profi Credit dochodzi tych roszczeń na podstawie wypełnionego weksla in blanco. Na szczęście nie indosowanego :)

 3. Fajny wpis. Ciekawe czy ze strony Profi będzie pozew o naruszenie dóbr osobistych vide Vistula Group vs Ziemkiewicz. Prosze pisać :)

 4. Lech raczej wie o czym pisze, sprawdza fakty i dyrdymałów nie wstawia. Przedkłada rzetelność dziennikarską nad ryzykownymi fajerwerkami.

 5. ryszard ochódzki says

  wszystko co jest w powyższym artykule – to prawda.
  chociaż… nie, nie jest prawdą że przy pożyczce na rękę 4 tys zł ubezpieczenie wynosi 5 tys zł. to ubezpieczenie wynosi…. 7.497 zł!!!
  do tego:
  – opłata przygotowawcza 615 zł
  – wynagrodzenie umowne 1232 zł
  i tak z 4 tys zł na rękę robi się PONAD 13 tys zł do spłaty. w razie pozwu doliczaję rzekome koszty windykacji (20%) oraz monity 15 zł każdy.

  jedynymi składowymi roszczenia jakie mogą wygrać w sądzie, jest kapitał, prowizja oraz wynagrodzenie umowne (proporcjonalne do okresu trwania umowy). oczywiście te kwoty minus kwoty wpłacone dotychczas. często więc okazuje się, że po wyroku wynika że… to Profi Credit coś wisi „dłużnikowi”.

  sądy oddalają żądania w części ubezpieczenia, monitów i kosztów windykacji. co do weksla nieindosowanego – nie może być inaczej, gdyż ustawa o kredycie konsumenckim wymaga aby weksel był „nie na zlecenie” – a takiego indosować nie można.

 6. Pan tu nie stał says

  Nie rozumiem oburzenia.
  Klient jeśli został poinformowany o kosztach przed podpisaniem umowy to niech teraz płaci. Nikt mu pistoletu do pustego łba nie przystawiał, zatem głupiś człowieku to płac, albo idz do banku …a nie do banku nie pójdziesz bo masz BIKa jak Afryka i bank już ci nie da bo wcześniej nie spłacałeś.
  Meritum; ręce precz od mojej woli, chce pożyczyc tysiąc zł a oddac milion to moja wola i moja decyzja.

 7. @Panu tu nie stał – gdybyś kupił sobie nowy, ładny samochód za 100 000zł, i potem dowiedziałbyś się, że AC do niego na rok kosztuje 120 000zł, to nie oburzałbyś się, pomijając już ekonomiczną i logiczną groteskę w kalkulacji takiej składki? :)

 8. Pan tu nie stał says

  Gdybym wiedział przed zakupem że tyle będzie kosztowało AC i bym się jednak zdecydował to mój problem, moje pieniądze zatem wara od nich ;)

 9. W Profi Credit sa normalni ludzie, w bankach sa bankierzy którzy nie maja ludzkiego podejscia. Wzialem pozyczke 20 tys zl i zadnych problemow zadnego wypytywania

 10. janusz says

  Obsluge maja calkiem dobra mialem swojego opiekuna ktory mnie obslugiwal od poczatku do konca wszystko przebiaglo wg umowy nic nie zmieniali dobra firma

 11. W Profi dostalem pozyczke bez specjalego proszenia się bez pytac o moje zycie i zdrowie, firma ok uczciwa mozna zaufac

 12. Zostawiam powyższe trzy komentarze, aby pokazać jak źle się dzieje w firmie Profi Credit. To, że firma kupuje pozytywne komentarze, jestem jeszcze zrozumieć. Ale to, że płacą za nie tak mało, że piszą dla nich tylko imbecyle, ktorzy rzekomo różne opinie podpisują tym samym mailem, to świadczy chyba już tylko o tym, że firma jest na progu bankructwa ?

 13. Lech -w razie czego pomożesz? mam podobną sytuacje, wziąłem u nich 3.500 na 3lata do oddania 10500. Splacalem 2 lata i noga się powineła. chcą teraz 4000 albo 5000 (sami nie wiedzą ile, windykator ma jakies promocje itd.). Umowę wypowiedzieli mi już prawie rok temu ale nakazu jeszcze nie dostałem…

 14. 20 tys zl pozyczka says

  Obsluge maja calkiem dobra mialem swojego opiekuna ktory mnie obslugiwal od poczatku do konca wszystko przebiaglo wg umowy nic nie zmieniali dobra firma

 15. maciek wawa says

  Sporo osob z mojego otoczenia bralo lub ma pozyczke w Profi Credit, opinie wszystko podobne, lepiej brac w Profi niz w banku, warunki do przyjęcia, firma spoko, zadnych oszustw, uczciwie wszystko zalatwione.

 16. bartek says

  Pozyczka na oswiadczenie niskie kwoty od reki, ja dlugo nie czekam, dostalem przelewem na konto, dobra firma, malo dokumentow, malo sprawdzania.

 17. Panie prezesie David Chour, Panie dyrektorze Jarosławie Chęciński, nie wstydzicie się korzystać z tak beznadziejnego marketingu, jak te komentarze powyżej? Czy naprawdę jest tak, że jakiekolwiek pozytywne komentarze o Profi Credit są wyssane z brudnego palucha opłacanego przez was komentatora, którego inteligencja nie pozwala nawet na stworzenie pozorów, że są to naturalne opinie?

 18. ryszard ochódzki says

  ja odnośnie komentarza @piotr:

  stary, ty pożyczkę masz spłaconą, a jakby się lekko wysilić to profi credit będzie ci oddawało pieniądze z nadpłaty :)

 19. dzięki Rysiek za słowa otuchy – tylko oni też mają umowę wekslową i nie wiem co dalej będzie. Na pewno w razie nakazu zapłaty będe się bronił…

 20. ryszard ochódzki says

  nie marudź. co z tego że mają weksel i deklarację? wiesz gdzie te świstki mogą sobie wsadzić, jeśli pozwany sensownie się broni? to jest weksel na rzecz, nie na zlecenie więc nie mogą indosować.
  W RAZIE nakazu w nakazowym z weksla i KONKRETNYCH zarzutów pozwanego, w popłochu ZAWSZE cofają pozew i później próbują już w upominawczym od nowa zaczynać zabawę. pomijam fakt ich rozdwojenia jaźni, jako że w nakazowym mówią o cesji, zaś w upominawczym… o aportach. nie wiem czy z tego się śmiać czy zapłakać, takie to żałosne.
  skoro mówię że pożyczkę masz spłaconą, a wręcz masz nadpłatę – to znaczy że wiem co mówię :)

 21. Ja tez u nich wziąłem jedną pożyczkę, spłaciłem i wszystko było w porządku. Teraz mam drugą i nic złego się nie dzieje. I nie jestem imbecylem któremu profi coś zapłaciło. Chyba,że odgórnie jest przyjęte – narzekasz na profi to jesteś prawym człowiekiem i masz rację. Nie narzekasz to jesteś płatnym imbecylem.

 22. ryszard ochódzki says

  @negro
  imbecyli to ty ziomek możesz sobie robić ze swojego kierownictwa w profi, ale nie nas – czy jest to dla ciebie wystarczająco zrozumiałe?

 23. ryszard ochódzki. Ziomek, wez się odczep ode mnie. Nie masz bliższej rodziny ?

 24. ryszard ochódzki says

  @negro
  barani łeb jesteś i tyle w temacie. wyraźnie napisałem że weksel jest na rzecz, nie na zlecenie. gdybym chciał napisać że jest tylko „na rzecz” to byłoby „na rzecz a nie na zlecenie”.
  nie moja wina że nawet czytać nie potrafisz bo dla ciebie polska język trudna język. a teraz powiedz ile ci kierownik obiecał za tego posta?

 25. Panowie, proszę dyskutować tylko na argumenty merytoryczne. ?

 26. Człowieka zaciekawił temat, chce się czegoś dowiedzieć a tu ………….

 27. Chwilówki też są dla ludzi;) Niedawno czytałam, że w Profi Credit opłaca się pożyczać. Można od ręki dostać kilka tysięcy.

 28. Patrzyłam na ofertę Profi Credit. Też przedstawia się korzystnie. Nie trzeba bawić się w formalności, a można dostać aż do 25 tysięcy – wiec mozna szybko wszystko zalatwic

 29. Kolejne płatne komentarze zmyślone przez Profi Creditowych trolli, zadowolonych klientów „w realu” jak do tej pory – nie uświadczono :)

 30. Agnieszka says

  10.02 br wzięłam u nich pożyczkę 4000 do spłaty 8200 liczyłam się z tym. I teraz mój problem: zapłaciłam pierwszą ratę, straciłam pracę zostałam bez niczego. Zalegam z dwiema ratami jak na ta chwilę i juz dostałam nakaz zapłaty, po milionie telefonów ze mnie znajdą, że wiedza gdzie mieszkam ze zabiorą mi wszystko MAŁO TEGO: usłyszałam nawet ze że wiedza którędy prowadzam dziecko do żłobka. Pan który przedstawiał się jako kierownik windykacji po zapytaniu czy rozmowa jest nagrywana powiedział ze on dzwoni ze swojego prywatnego numeru żeby mi jakoś pomoc! Do rzeczy. Dostałam nakaz zapłaty ,OK. Ale oni piszą że ja podpisałam jakiś weksel in blanco jak ja nic o tym nie wiem! I na piśmie jest kopia podpisu a nie oryginał. Co teraz w tej sytuacji robić? Po waszych komentarzach widzę juz tylko czarne kolory….

 31. @Agnieszka, należy wyliczyć, jaka suma jest należną z umowy dla Profi Credit (ale bez sum wynikających z niedozwolonych warunków umowy), i taką sumę zapłacić, a na nadwyżkę wnieść zarzuty do nakazu zapłaty. Masz na to 14 dni, od dnia odebrania nakazu zapłaty.

 32. czyli tak czy owak najpierw czekać na nakaz zapłaty z sądu??? ja z tym problemem powyżej…

 33. @Piotr – nie wiem, nie widzę opisu twojej sprawy powyżej. Jeśli nie spłaciłeś prawie nic, to lepiej nie czekać na nakaz, bo zawsze dojdą dodatkowe koszty, nawet jak trochę wygrasz. Ale jeśli spłaciłeś to, co legalnie się należy, a chcesz powalczyć o brak spłaty roszczeń, o których traktuje niniejszy wpis, to albo czekasz na nakaz i walczysz, albo wytaczasz powództwo o stwierdzenie nieistnienia zobowiązania wobec Profi Credit.

 34. ryszard ochódzki says

  @Piotr – te kwoty (3.500 na 3lata do oddania 10500. Splacalem 2 lata) to twoje?

 35. tak

 36. ryszard ochódzki says

  zatem pożyczkę masz spłaconą, a i profi ci trochę siana wisi :)
  temat jak najbardziej do zrobienia i podesłania komornika do firemki, bowiem dobrowolnie baaaardzo nie lubią płacić zasądzonych kwot z wyroków i dokonują w swoich rachunkowych książeczkach „potrąceń” z urojonymi długami.

  szukaj obeznanego w sprawach profi człowieka. może Lech, możesz także pytać mnie. pzdr

 37. @up – w sprawie naszego klienta Profi Credit zapłaciło zasądzone koszty bez potrzeby angażowania komornika.

 38. dzięki. pogrzebie w papierach, (umowy,potwierdzenia wplat) i się z kontaktuje

 39. ryszard ochódzki says

  @Agnieszka – nagraj frajera i policja.
  jeśli otrzymałaś nakaz zapłaty, to wnoś sprzeciw (zarzuty). sama nie dasz rady ale Lech pomoże. ew. pytaj mnie, służę radą. pzdr

 40. Witam. Chciałbym poprosić o pomoc w sprawie Profi. Chciałbym się skontaktować i omówić sprawę na priv. Jak uzyskać kontakt na priv do ryszard ochódzki i Lech?

 41. Witam z wlasnego doświadczenia wiem że można wygrać. Potrzebny dobry fachowiec do poprowadzenia sprawy i dobrze napisanego sprzeciwu od pozwu.

 42. Każdy wie na co się pisze podpisując umowę. W końcu w umowie jest wszystko wyjaśnione czarno na białym. To, że ktoś nie potrafi czytać- albo co gorsze- nie chce mu się, to już jego problem. Podpisałeś człowieku deklarację, to płać. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, kowalami własnego losu. Nikt nikogo nie zmusza do brania pożyczek. Profi Credit działa szybko i sprawnie, a ceną tego są wyższe raty aniżeli w standardowym banku. Coś za coś. Znam ludzi, którzy są zadowoleni z tych pożyczek- bo potrafili spłacać na czas, oraz tych niezadowolonych- bo myśleli, że pieniądze spadają z nieba.

 43. ryszard ochódzki says

  kolejny troll z profi credit. nie rozumiesz pacanie ze skladka „ubezpieczenia” wynosi ponad 170% wartosci przedmiotu ubezpieczenia? na tym polega to oszustwo. pomijam juz rzemome koszty windykacyjne

 44. Sąd w Bielsku sam od siebie przysłał mi decyzję o przeniesieniu sprawy do miejsca mojego zamieszkania, uznał się za niewłaściwy, ponadto stwierdził, że zapis o wykupie weksla w Bielsku jest sprzeczny z prawem i rozpisał się na trzy strony o nieuczciwych praktykach Profi Credit -więc czekam na nakaz zapłaty pewnie następny rok -będę walczył

 45. Widziałem takie opinie tego sądu i muszę przyznać, że są one dla mnie mocno kontrowersyjne. Zarówno właściwość sądu, jak i zarzuty do samej umowy powinno się rozpoznawać na zarzut, robienie tego automatycznie przez sąd ma wszelkie znamiona nie tylko nierównego traktowania stron procesu, ale i przekroczenia uprawnień sądu.

 46. Lech -ale na czyją korzyść moją czy Profi?

 47. @Piotr – na twoją korzyść.

 48. Panie Lechu prosze o pomoc w sprawie Profi Credit strasza mnie nekaja ale jesli mozna to napisalbym wszystko mailu bo chyba tu wszystkich tym zanudze…

 49. Witam , ja WAM napisze jedno – oczywiście nikt nas do pożyczek w PC nie zmuszał, ale są różne przeciwności losu , że pchnęliśmy się do tego czynu . Jeśli chodzi o mój przypadek mam pożyczkę w PC spłacam spóźniłam się jeden dzień – może inaczej do nich wpłynęły pieniądze o jeden dzień za póżno niż w podanym terminie spłat . Dostałam pismo do pracy do księgowej że mają mi potrącać z wynagrodzenia. Oczywiście księgowa się nie zgodziła. W piśmie grozili jej że to ją pozwą do sądu itp jeśli nie bd mi potrącała. Spłacam ten chory kredyt , ale chcę dociągnąć tylko do tej kwoty , którą pożyczałam. Jednak jak czytam na forach co robią windykatorzy , jak straszą grożą itp – masakra. Jak to ugryźć. Jak rozumiem sprawy sama przeciwko nim nie wytaczać?

 50. Pomocy!!!
  Splacalam pozyczke z Profi Credit
  z opoznieniem i teraz neka mnie windykator ze poda mnie do.sadu jak do konca roku nie splace podpisanego weksla na 8 tys
  Co robic??!!!

 51. @kasik – jeśli chcesz podyskutować o swoim przypadku, zapraszam do opisania go na forum (http://forum.remitent.pl)

 52. Ludzie! Czemu wy nie weźmiecie „za twarz” tych, którzy pomagają was zniewolić obcym interesom? Zniewolić was za parę milionów na łeb dla polityka, zniewolić was by obca siła zarabiała na waszej pracy niewolniczej, zniewolić was byście pracowali na dwa etaty, byście nie mieli czasu na refleksję, byście nie mieli czasu dla własnych dzieci – po to by one za czas jakiś zasuwały jak wy, na dwa etaty… 28 lat po upadku komunizmu, a gro osób zarabia mniej niż 1500! Ludzie, czy wyście upadli na głowę?! Ludzie, wy pożyczki dlaczego bierzecie?? Bo tolerujecie tych, którzy sprzedali wszystko w tym kraju obcym – od przemysłu po laboratoria analityczne. To obcy decydują za was, o was. Nie jest mi was szkoda. Albo bierzcie pożyczki i je spłacajcie, albo zarabiajcie więcej – tylko że do tego potrzeba refleksji…

 53. Lech says:
  7 kwietnia 2017 at 13:33
  No tak. Motyw wekslowy tej sprawy jest taki, że Profi Credit dochodzi tych roszczeń na podstawie wypełnionego weksla in blanco. Na szczęście nie indosowanego :)

  Nie za bardzo rozumiem. Czy jeśli dochodzą ode mnie inni ludzie na podstawie weksla, który był już wypisany i przeniesiony przelewem to coś zmienia? Mogę również walczyć z tymi ubezpieczeniami, odsetkami, monitami itp.

 54. @Grzegorz – przelew nie zmienia, ale indos by zmienił.

 55. Ale z tego co czytam weksla konsumenckiego nie można indosować, więc go przelali na inny podmiot, dobrze rozumiem? A przez to, że go przenieśli przelewem mogę skarżyć co do odsetek, ubezpieczeń itp.? Tak jak pan to opisał w artykule. I to, że był już wypisany nic nie zmienia, prawda? Nawet nie wiem, kto go wypisał.

 56. Jeśli chcesz podyskutować o jakimś konkretnym przypadku, to zapraszam na forum (http://forum.remitent.pl).

 57. czy moge prosic o kontakt i pomoc, mam nakaz zapłaty na podstawie weksla, wzielam 4 tys kredytu, po 6 miesiacach nastały problemy. Nakaz mam na prawie 13 tysiecy. wydzwaniali, grozili, nachodzili w domu. Jeden z ich windykatorow wchodzil na posesje sam otwierajac sobie furtke i zostawiajac karteczki w drzwiach. bardzo prosze o kontakt mailowy i pomoc. natalia.herezo@wp.pl

 58. @naty – Jeśli potrzebujesz pomocy, przeczytaj http://www.remitent.pl/potrzebuje-porady-w-sprawie-wekslowej-czy-moge-ja-otrzymac-bezplatnie i wybierz odpowiednią formę kontaktu :)

 59. Witam. Moj tata wllatal sie w wir. Zaciągnął pożyczkę w Profi Credit. Wziął 2000 zł do spłaty 6000 . Oczywiście jak wyżej bajońskie sumy na ubezpieczenia , opłaty administracyjne. Walczyłam z nimi. Pisalaaam o przerwe w spłacie, o umożenie ubezpieczenia. Mieli mnie gdzieś. Słyszałam o 20% zniżki w dniu w którym dzwonilam na kredyt. Jeśli spłace dziś całą kwotę. Cuda na kiju. Odpuścili mi bo przestałam ich słuchać gdy oni mnie nie słuchali. Tato zaplacil jakos 2200 do 2015 roku , przestalismy placic bo nie bylo nas stac. Obecnie trzymam nakaz z sądu 5500 do zaplaty 1800 jeden proces 1700 drugi zastepczy ??… Co to ma znaczyc? i mam mozliwosc sprzeciwu. Czy jest jakas szansa? Jak postepowac? Proszę o jakies wskazowki

 60. Dodam jeszcze ze widnieje dziwny weksel ktorego moj tata wczesniej nie widział , a na pewno. A na pewno nIe widział na oczy takiej kwoty.

 61. ryszard ochódzki says

  sprawa jest wygrana niemal w całości, może i w całości – najwyżej dopłaci tato kilkaset złotych. podaj maila albo skontaktuj się tutaj z Lechem. któryś z nas ci pomoże w tej sprawie. pzdr

 62. My również zajmujemy się pomocą w sprawach przeciwko Profi Credit.
  Każda sprawa to wygrana (w całości lub w części) na korzyść oszukiwanych ludzi.

 63. Mam podobny problem z Profi credit.wydzeaniaja straszą nachodzą w domu

 64. Z Profi Credit da się wygrać. Mogę pomóc jak ktoś chce.

 65. Marek, możesz sie ze mną skontaktować? natalia.herezo@wp.pl

 66. Proszę o kontakt mailowy potrzebuje pomocy w sprawie PC
  chciałbym sie dowiedzieć paru rzeczy

 67. Witaj @rob.
  Mamy duże doświadczenie w sprawach z PC wytaczanych z weksla.
  Jeśli jest taka potrzeba to zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 68. Witam.
  Potrzebuje pomocy chyba jak każdy tu .
  3 pożyczki w Profi C
  Spłacane regularnie aż końca zeszłego roku.3mc wypowiedziane umowy.
  Tyle ile wzięłam zostało spłacone….teraz tylko te koszty ubezpieczenia itp.
  Jest jakaś szansa wygrać z nimi?
  Terenowy windykator obklejił dzwi…zero kontaktu ze mną wysłane 4 SMS z prośbą o podanie gdzie ja mam to spalać.Zostal poinformowany iż od 2 lat nie mieszkam pod tym adresem i takie naklejanie jest niezgodne z prawem.
  Prosiła bym o jakąś radę.
  kikakwj@gmail.com

 69. Witam Pani Aniu.
  Koszty ubezpieczenia są PC nienależne.
  Oczywiście pójdą z tym do sądu, ale doświadczenie nasze pokazuje, że nie potrafią obronić ubezpieczenia w sądach.
  Jeśli potrzebuje Pani pomocy w tej kwestii zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu z nami.

 70. marcin skaba says

  witam mam pilne pytanie profi kredyt wypowiedziało mi umowe z jakims wexlem dało zekomo 30 dni na splate po kilku dniach był jakis windykator (komornik ) zekomo i straszy mnie ze do piatku jak niesplace przyjezdza z policja i konfiskuje moje zeczy proszę o pomoc czy ta osoba moze to zrobic??

 71. @marcin – Profi Credit zapewne będzie dochodziło swoich pieniędzy, ale raczej nie przy pomocy policji, oraz nie „w ten piątek” – to tylko taki sposób psychologicnego nacisku.

 72. ryszard ochódzki says

  1. to był windykator. wyjątkowo nadgorliwy
  2. policji nic do tego. i nie dlatego że musi miesięcznice ochraniać
  3. z żadną policją nie przyjedzie. co najwyżej na komendzie sam może zarobić parę pał albo paralizatorem
  4. gdyby przyjechał kolejny raz i na siłe wchodził do domu a tym bardziej próbował coś wynosić – wal w ryj i dzwoń po policję

 73. Witam bardzo proszę o pomoc
  Mój tata zaciągnął kilka lat temu 3 pożyczki kilka lat temu…
  Przez parę m-cy ich nie splacal
  Po jakimś czasie przyszły nakazy zaplaty
  Na których widnieją niesamowite kwoty
  Wg harmonogramu w tym m-cy wpłaciłam ostatnia rate 1220 zl
  Pożyczka maila opóźnienie więc zostało mu 850 zl
  Dziś dzwonię do Pana który nadzoruje te sprawę a on mówi że zostało jeszcze około 11000 że to koszty adwokackie sądowe monity
  To duża pożyczka była…
  Kolejne 2 małe spłaca w po 300 zł miesięcznie…
  Czemu Jeszce zostało tyle do płacenia
  Jeśli nie będzie placic to już komornik

 74. @Anna – jeśli nie zostały złożone zarzuty do nakazu zapłaty w ciągu 14 dni od jego otrzymania wraz z pozwem, to należy spłacić sumę dokładnie zapisaną w nakazie zapłaty – należność główną, odsetki, koszty procesu i koszty zastępstwa procesowego. To, że są to „niesamowite kwoty” nie ma znaczenia, skoro nakazy nie zostały zaskarżone w przepisany sposób.

 75. Zapomniałam napisać że to Profil Credit

  Oraz że mamy nakazy sądowe zapłaty z zeszłego roku i cały czas regularnie płacimy raty od tamtego momentu

 76. ryszard ochódzki says

  jeśli tata odebrał te nakazy osobiście – to żale teraz są jak kadzidło po ekshumacji.
  gdyby nie odebrał (błędny adres) to można by wrócić do procesu i to wygrać.
  jeśli nie da się cofnąć sprawy na wokandę – pozostaje poprosić kogoś, kto się na tym zna i wam policzył dokładnie ILE NAPRAWDĘ SIĘ NALEŻY OBECNIE.
  dlaczego? znając profi credit, to wam wpłaty zaliczają na jakieś idiotyczne koszty, których sąd nie zasądził, a profi credit po prostu je sobie wymyśliło – a kwoty z nakazu i odsetki ani drgnęły. dadzą do komornika – i się okaże że nic do tej pory tak naprawdę nie zapłaciliście. i pozostanie wam się szarpać z art. 841 kpc, na co liczą że mało kto będzie chciał iść do sądu.

  paradoksalnie – spłata przez komornika kosztuje 8% drożej (zajęcie wynagrodzenia) ale jest UCZCIWIE WYLICZONA

 77. Pan wybaczy bo nie wiem czy dobrze rozumiem mam smsa z października os Pana z windykacji o pozostałych kwotach do spłaty czyli powinnam zostawić to aby poszło do komornika??? PS. Od października mam wszystkie potwierdzenia wpłat więc nie będą mogli przełamać….
  Czy teraz mogą powiedzieć że nic od zeszłego roku nie było płacone i że liczy się od o kwoty to co na nakazie???

 78. ryszard ochódzki says

  to co pisał ci ten frajer, nie ma znaczenia. chyba że jako dowód w ewentualnym zawiadomieniu do prokuratury o próbie wyłudzenia.

  liczy się papier z sądu i potwierdzenia wpłat. niech ci to ktoś policzy kto się na tym zna. pajac z profi kłamał, kłamie i będzie kłamał.

  tak, profi tak robi jak ci opisałem. i liczy na to że dłużnik nie będzie miał już siły ani ochoty walczyć w sądzie, nastraszą takiego że mają te „koszty” udokumentowane i sprawę wygrają, a dłużnikowi sąd „dowali koszty dwa razy większe od długu”.

  podstawowe pytanie: umowy były na ojca i ojciec odebrał nakazy z sądu osobiście?

 79. Witam
  Mój dług po rozwiązaniu umowy był 15tyś obecnie zostało mi 5tys Fakt płacę to od 2015 roku mimo bardzo trudnej sytuacji staram się jak mogę żeby pozbyć się tego ścierwa PC Ostatnio zmienili mi windykatora dostałam tel że jeśli nie zapłacę całości 5tyś kierują spr na policję i do prokuratury że wyłudziłam kredyt Nie jestem wstanie wpłacić takiej sumy Czy jest możliwe że mogą coś takiego zrobić i grozi mi wyrok jak pan windykator stwierdził idę siedzieć na 3 lata

 80. @Patrycja – jeśli brak spłaty wynikał z czynników losowych (i nie posługiwałaś się na przykład fałszywymi oświadczeniami/zaświadczeniami przy braniu kredytu), to się nie przejmuj, same opóźnieni w spłacie nie jest przestępstwem.

 81. Wszystko było legalnie żadnych fałszywych zaświadczeń Spłacam ile mogę w każdym miesiącu jest wplata nie uchylam się od zapłaty Cały czas jestem straszona Zmieniliśmy już adres pobytu windykator nachodził nas raz w tyg Najpierw że spr trafi do komornika Myślałam że wreszcie tak się stanie ale teraz kolejny windykator i wyskoczył z policją Kwotę jaką mogę im umieścić to jest 2tys więcej nie mam 😞 Czy mam czekać i wpłacać tyle co mam i niech sobie to wysyła gdzie chce ? Mam ich po dziurek od nosa przestaje nawet racjonalnie myśleć

 82. Dla nich wyłudziłam kredyt gdybym wyłudziła nie dostali by ani zł

 83. Patrycja, tutaj komentujemy artykuł, jeśli chcesz poopowiadać o swojej sprawie, zapraszam na forum (http://forum.remitent.pl)

 84. ryszard ochódzki says

  Patrycjo! jeśli w 2015 roku policzyli ci 15 tys zł do zapłaty – znaczy że tak naprawdę należało się ok. 2-6 tys zł. ani złotówki więcej! skoro od tamtego czasu zapłaciłaś im 10 tys zł – znaczy to że to własnie Profi Credit wisi ci kasę. teoretycznie dałoby się te 4-8 tys zł odzyskać, w praktyce – szansa jest ale gwarancji powodzenia ci nie dam.

  Niemniej jedno jest pewne na 100% – twój dług nie istnieje! NIC im nie wpłacaj! to co robi teraz Profi to wyłudzanie; obrabiają cię jak hiena padlinę. windykatora poszczuj psem, spuść ze schodów, jak będzie wydzwaniał, nękał i nachodził – poinformuj że wzywasz policję bądź zawiadamiasz prokuraturę. i niczego się nie bój! prawo jest po twojej stronie.

  chcą iść na policję – wskaż im dla ułatwienia adres najbliższego komisariatu. chcą pozywać o zapłatę? śmiało, niech pozywają.
  w razie pytań możesz pisać na tiger.spicy@gmail.com

 85. ryszard ochódzki says

  jeszcze pytanie, o którym zapomniałem w przypływie dawki burzliwych emocji (takie wywołuje dźwięk Profi Credit, co rusz to krzywda ludzka) a powinno paść na samym początku: był pozew, nakaz zapłaty i prawomocność w sądzie?

 86. Lechu w tamtym roku pisałem – spłaciłem 8tys z 10.500 – wypowiedzieli umowę, sąd w bielsku uznał się za nie właściwy, dziś dostałem takie pismo z sądu w Krakowie,że pomineli sygn. akt w nakazie zapłaty z lutego tego roku na niekorzyść powoda i to korygują 28.03 – tylko ja tego nakazu z lutego jeszcze nie dostałem( pewnie dostanę nie długo) . Co robić? Chciałbym się bronić – pisaliście wcześniej , że już spłaciłem – jakby coś to proszę o kontakt prv. pczyszczon@wp.pl

 87. @piotr, najpierw zapoznaj się z aktami sprawy w sądzie, w którym się one znajdują.

 88. Lech , Rychu – byłem się zapoznać z aktami (tylko na razie nie porobiłem zdjęć), nakaz zapłaty dopiero wysłali przedwczoraj (wcześniej dostałem korektę do niego :) ) . Tak jak pisałem z rok wcześniej wziąłem 3,500 -w umowie do oddania 10500. Spłacałem dwa lata (ok 7500) później przestałem. Wypowiedzieli umowę (tam jest kwota ok 3000 do spłaty).Później zajął się tym sąd w bielsku -uznał się za niewłaściwy i przeniósł do mojego miejsca zamieszkania. Na nakazie jest kwota 4tys + 900 kosztów (odbiorę go za jakiś tydzień), Mają weksel na te 4tys z hakiem. Nakaz z upominawczego. Kto mi pomoże napisać jakieś sensowne odwołanie (nie za darmo). Pisaliście rok temu, że już mam spłacone, a może oni jeszcze coś zapłacą…

 89. @piotr – zapraszam na maila :)

 90. Lech -daj jakiś namiar albo telefon

 91. @piotr – patrz na dole strony :)

 92. Witam. Podpisałem wczoraj umowę o pożyczkę w profi credit. Po powrocie do domu zalogowałem się na profil klienta. W zakładce umowy zobaczyłem że umowa pożyczki została anulowana ze względu na moją rezygnację( żadnej rezygnacji nie składałem). Profi credit nie potrafi mi wyjaśnić czy otrzymam pożyczkę czy też nie. Pomimo że mam podpisaną umowę nie wiem nic. Co robić w takiej sytuacji?

 93. @Paweł – nie znam twojej umowy, więc nie wiem jakie z niej wynikają prawa i obowiązki stron. Natomiast patrząc na doświadczenia innych z firmą Profi Credit – powinieneś się cieszyć, że do realizacji umowy nie doszło :)

 94. Monika says

  witam.wzielam pozyczke w grudniu 2015 roku w profi credit 3 750 zl. do splaty prawie 13 tys. ostatnia rate zaplacilam w marcu tego roku. splacilam prawie 7 tys.Pod koniec czerwca wypowiedzieli mi umowe. windykator byl dzisiaj u mnie,chcial mi nawet umozyc 1000zl. dlugu ale sie nie zgodzilam. wystawili weksel na 6 500 zl. czy mam jakas szanse w sadzie/ troche sie boje ze bede musiala cala ta kwote wplacic jednorazowo,poniewaz powiedziano mi ze z komornikiem profi nie mozna dlugu rozlozyc na raty.

 95. ryszard ochódzki says

  wg mnie pożyczkę masz spłaconą. szansa na wygraną w sądzie tj. oddalenie powództwa w całości to 99.9%
  sama jednak tego nie wygrasz bo nie wiesz jak

 96. Weksel jest od ogarnięcia.
  Trzeba wyliczyć dokładnie ile jest Pan winien.
  Pewnie na wekslu jest doliczone 20% kwoty zadłużenia.
  Można do nas podesłać umowę i zerkniemy.

 97. ryszard ochódzki says

  @marek
  monika nic nie jest winna. de facto ma nadpłatę

 98. Tak, ale jeszcze się musi wybronić przed wekslem w sądzie.
  Profi Credit nie ma skrupułów i tak skieruje pozew do sądu w postępowaniu nakazowym.

 99. ryszard ochódzki says

  będzie pozew i nakaz, to będzie można pomóc i wygrać

 100. Monika says

  Z tym wekslem to rzeczywiscie taki problem jest w sadzie? Tyle sie o tym naczytalam ze juz mnie glowa rozbolala. A moga w czasie trwania sprawy w sadzie dochodzic tych naleznosci?

 101. Monika says

  bylam u radcy prawnego.najpierw napisal mi reklamacje,oczywiscie odrzucili ja, pozniej pismo do Rzecznika Finansowego wyslalam wraz z kopia umowy,ostatecznym wezwaniem do zaplaty…az w koncu wypowiedzieli umowe i wystawili weksel na dokladnie 6.506,99 -calkowita kwota pozyczki 3 750zl. -koszt ubezpieczenia 7 049zl -oplata przygotowawcza 775zl. wynagrodzenie umowne 762zl -calkowity koszt pozyczki 8 586zl -calkowita kwota do zaplaty UWAGA 12 336ZL. -kwota udzielonej pozyczki 11 574zl.

 102. Monika says

  aha czy stan rodzinny sad bierze pod uwage? obecnie mam trojke dzieci w wieku przedszkolnym. NIE pracuje jestem na bezplatnym urlopie wychowawczym. Moje dochody to 1000zl.miesiecznie.

 103. @up: jeśli chcecie sobie poomawiać o jakiejś konkretnej sprawie, to zapraszam do założenia wątku na forum (http://forum.remitent.pl) proszę tam umieścić skany zawartych z PC umów i będzie można podyskutować.

 104. ryszard ochódzki says

  monika – z twoich kwot wynika, że de facto masz nadpłatę 1700 zł. szansę na jej odzyskanie oceniam na 65%, ale to kwestia raczej ponad roku (konieczny będzie pozew, bo profi dobrowolnie raczej tu ci nie odda).
  przestań już marudzić i zrozum że sprawę z powództwa profi credit masz wygraną na 99,9%. nic nie dopłacasz już. na razie poniosłaś koszt znaczków i pewnie zapłaciłaś coś radcy – kasę wtopiłaś a efektu brak.
  nie, sądu nie interesuje czy masz dzieci, psa, chomika, męża pijaka, kochankę hazardzistkę i nie wiadomo co jeszcze. sąd ocenia kto ma lepsze papiery bądź potrafi lepiej zdyskredytować papiery rywala.

  skuteczna procedura postępowania z profi jest następująca:
  1. windykatora spuszczasz na pobliskie drzewo. w razie jakby nękał telefonicznie, zgłaszasz na policję z art. 107 kw. gdyby posunął się do gróźb (a znane mi są takie przypadki), nagrywaj i art. 190§1 kk i 190a§1 kk
  2. czekasz na pozew
  3. milczysz. nie odpisujesz na pisma z profi, nie rozmawiasz, jak odbierzesz telefon – mów że grzmi i idziesz schować lamparta i dobranoc
  4. odbierasz wszystkie polecone z sądu!
  5. zgłaszasz się do kogoś, kto się na tym zna. mój mail tiger.spicy@gmail.com, tutejszy kolega lech też czai temat
  pozdrawiam

 105. Monika says

  Dziekuje;) tak wlasnie zrobie. pozdrawiam

 106. Mój partner nie wziął u nich pożyczki mimo to w zeszłym roku komornik ściągnął mu na ich korzyść 3 kola teraz dostał nakaz z sądu by kolejny raz spłacić to samo na podstawie weksla z podrobionym podpisem już na kwotę prawie 6 koła. Sprawa za pierwszym razem trafiła na policję i cicho głucho teraz bezpośrednio zgłaszamy do prokuratury. Ktoś ma podobne doświadczenia?

 107. Wziełam pożyczkę w PROFI CREDIT 3200zł spłacałam reguralnie,spóżniłam sie 2dni z kolejną wpłata .Monit do pracodawcy ,że zalegam ze spłatą .I jestem winna im 8 tys .Pracodawca potrącił mi należną sumę na ich poczet.Dalej spłacam regularnie i nagle wizyta windykatora w mojej pracy z wekselm zapłaty 4.780zł w ciągu trzech dni.Płaciłam raty dalej wobec grafiku .Ale to nic nie pomogło oddali sprawę do sądu .Moje oddwołanie nic nie pomogło mimo ,że przedstawiłam wszystkie dowody wpłaty .Ze nie jestem już nic winna .To mimo wszystko windykator wszedł do mojego domu w sobotę ,pod moją nieobecność dobrze wiedząc ,że jestem w pracy wymuszając na moim partnerze kontakt tel ze mną zastraszając go .Tak działa windykacja PROFI CREDIT.

 108. ryszard ochódzki says

  nie wiem co popisałaś w „odwołaniu”, ale na pewno nie to co trzeba.
  tak to niestety jest, kiedy laik zabiera się bez prawnika do sądowej batalii z profesjonalnymi oszustami i złodziejami…

 109. Witam wszystkich przepraszam że się wtrące ale jak czytam że windykator przychodzi do domu i coś wymusza to śmiać mi się chce LUDZIE WINDYKATOR TO NIE KOMORNIK!!! Jeśli macie spłacony kapitał (czyli tyle ile wzieliscie) oraz nadplaconą pożyczkę. To goncie windykatora że schodów i czekajcie na nakaz zapłaty wtedy z Nim do jakiegoś adwokata i niech pisze sprzeciw bądź wnosi zarzuty a nie piszecie czy sąd bierze pod uwagę czy macie dzieci. Sąd podchodzi do sprawy merytorycznie. Sposób działania :
  Wliczyć wszystkie wpłaty
  Uzbierać dokumentację
  Nie rozmawiać z windykatorem
  Czekać na nakaz zapłaty
  Iść do prawnika
  Czekac na sprawiedliwy wyrok.
  Do mnie windykator przyszedł raz i dosłownie uciekał jak podał się za komornika. (podszywanie się pod organy egzekucyjne). Mieli wydrukowany wyrok hahaha (oszustwo)… Chciałem skorzystać z zatrzymania obywatelskiego na goracym uczynku ale zdążyli uciec.
  W razie pytań proszę o kontakt karolek8039@interia.eu

 110. Witam Serdecznie.
  Nasze doświadczenie z PC pokazuje, że weksel in blanco zawsze jest uzupełniany niezgodnie z umową pożyczki i deklaracją wekslową.
  Skutkuje to na tą chwilą oddaleniem powództwa nawet przy niespłaconym kapitale.

 111. Witam,
  Sprawa dotyczy słynnego Profi Credit. Bardzo proszę o poradę, bo nie wiemy co robić i jak rozmawiać.
  Mama ma u nich 3 pożyczki, które spłacała regularnie do czerwca br. (przez około 2 lata). Niestety znalazła się już w takiej spirali, że jest niewydolna finansowo (komornik na emeryturze i wypłacie). Wczoraj (7.11.18 r) w drzwiach pojawił się pan windykator, który oznajmił iż na piątek ma mieć min. 20 000 żeby można było rozmawiać o rozłożeniu reszty na jakiekolwiek raty (ogółem do spłaty niby 65 000).
  Dodatkowo pan powiedział, że jeżeli tych 20 000 nie wpłacimy od ręki to oni kierują sprawę do prokuratury jako przestępstwo, bo rodzice w sierpniu sprzedali swoje mieszkanie żeby się ratować z długów, a ich nie spłacili – a tak to komornik w imieniu Profi by im mógł to mieszkanie zająć…. a teraz to sprawa karna im grozi i jeszcze straszył, że ludziom którzy to mieszkanie kupili będziemy pieniądze musieli oddać.
  Rodzice są zdruzgotani psychicznie….proszę o pomoc :-(

 112. @Agata – sprzedaż mieszkania, i spłata innych wierzycieli, a nie PC, rzeczywiście może być uznana za przestępstwo. Proszę nie szukać pomocy w komentarzach, bo sprawa jest zbyt skomplikowana i za dużo błędów się już popełniło. Być może uda się uniknąć spłaty części zadłużenia, ale ile naprawdę jeszcze zostało – to można określić tylko po zapoznaniu się z dokumentami i dotychczasowymi wpłatami.

 113. No tak – tylko co teraz? Wiadome jest, iż takiej sumy pieniędzy nie posiadamy. jutro ma pan przyjść po pieniądze…. A czy najpierw nie powinniśmy dostać nakazu zapłaty? W obecnej sytuacji pozostało jej chyba tylko powiedzieć żeby kierowali sprawę do prokuratury? :-( Pan jej oczywiście groził więzieniem.

 114. AGATA zadzwoń do mnie ja jestem po sprawie z Profi Credit wszystko Ci powiem 603314782 i o windykatorze też mogę porozmawiać albo na maila karolek8039@interia.eu
  Pozdrawiam

 115. ryszard ochódzki says

  przede wszystkim to nie wierz w ani jedno słowo tego śmiesznego windykatora! nawet jak powie że dziś jest czwartek, to w to nie wierz tylko sprawdź kalendarz. jego zadaniem jest wyciągnąć od was 3x tyle pieniędzy ile by się ewentualnie rzeczywiście należało.

  kierować do prokuratury wszystko można, wg mnie zagrożenie niekorzystnym obrotem sprawy jest tutaj nie za wielkie – nawet nie wiadomo czy roszczenie jest zasadne w ogóle, stąd są to przesłanki do umorzenia bądź odmowy wszczęcia. a na pewno odpada tutaj sytuacja (jeśli są to osoby obce i nie podpadają pod warunki skargi pauliańskiej) że trzeba będzie pieniądze oddawać nabywcom mieszkania!

  co teraz? teraz jak pan straszący windykator przyjdzie to należy uprzedzić że groźny pies już sie zdenerwował i urywa się ze smyczy. w razie upierdliwego nachodzenia – wezwać policję o naruszenie miru domowego. musicie pokazać że się nie boicie. on was strachem chce zapędzić w kozi róg i dlatego zgrywa takiego chojraka.

  co do samej istoty sprawy – pokaż papiery koledze lechowi, albo też mi – tiger.spicy@gmail.com. bez tej lektury nic konkretnego co do roszczenia nie jesteśmy w stanie orzec.
  pzdr

 116. Tą skargą Paulińską też się posługiwał w swoich argumentach. Mieszkanie kupiły zupełnie dla nas obce osoby. Zbieram papiery. A pan był dziś znów u mamy w pracy i wręczył jej jakieś kwity do zapłaty na jutro. I jeszcze bezczelnie zapytał jak jej noc minęła….

 117. Agato, skoro masz spłacane raty przez 2 lata, to raczej już nie jesteś im nic winna.
  Tak więc nie może być mowy o zarzutach.
  Profi z nami przegrywa sprawę za sprawą.
  Nie denerwuj się, jak wypowiedzą Ci umowy, to trzymaj wypowiedzenia i koperty.
  Jeśli będziesz chciała, to jestem w stanie Ci pomóc przed sądem z nimi.

 118. Dziękuję Wam. Mniej więcej wiem co robić. Z pomocą jednego z forumowiczów szanowny pan nie powinien już rodziców nękać (chociaż dzisiejsza jego wizyta u mamy w pracy doprowadziła ją do skrajnego załamania).
  Jutro zabiorę ją do radcy prawnego.
  W ogóle to jest jakiś kosmos – windykator zostawił jej świstek pt. Wezwanie do zapłaty, na którym wypisane są ręcznie 4 kwoty do spłaty z tytułu dwóch pożyczek i do tego 4 nr kont, na które ma je wpłacić. Do tego zostawił 5 ręcznie wypełnionych blankietów z kwotami do wpłaty. Nic się z niczym nie zgadza. Wreszcie zadzwoniłam na ich infolinię (podając się za mamę, bo ona nie jest w stanie nawet rozmawiać ze względu na stan zdrowia) do działu windykacji celem uzyskania informacji o tym, ile mama ma z tych pożyczek spłacone już kapitału…. A tam mi pani mówi, że na jednej pożyczce ma zaległość raty 6 dni, a druga jest do zapłaty do 23 listopada…. I ona tu w systemie więcej nie ma. No jaja….

 119. Ludzie z Profi to podstępni ludzie.
  26 stycznia maja klientka wpłaciła im 34 tysiące, a 1 lutego dostali nakaz.
  Oczywiście poszli z nim do komornika.
  Próbujemy odkręcić tę kuriozalną sytuację.

 120. Ryszard - NieOchódzki says

  Proszę pamiętać, że 11.III.2016 r. wszedł w życie art. 36a ustawy o kredycie konsumenckim. Umowy zawarte po tym dniu – zgodne z tym przepisem – nie są już tak łatwe do zakwestionowania. Proszę zatem o ostrożność z komentarzami, by nie wprowadzić kogoś w błąd (vide Marek z 8.XI.2018 r.).

 121. To właśnie art. 36a ustawy o kredycie konsumenckim pozwala nam unieważniać przed sądem w umowach z Profi każdą prowzję, nawet się często udaje obalić opłatę przygotowawczą w wysokości 129 złotych.
  Tym bardziej, że w ustawie jest wprost mowa o kosztach.

 122. ryszard ochódzki says

  tak, dobrze że jesteś czujny ale doskonale wiem że w marcu 2016 zmienili umowy i nie ma już ubezpieczenia o rzekomej składce wynoszącej 190% wartości przedmiotu ubezpieczenia (czyli niemal dwukrotność kwoty na rękę) :D gdzie potrafią udowodnić (o ile zechcą pokazać w sądzie) opłatę składki w kwocie… ok. 250-350 zł

 123. Ustawa ta pozwala nam na podważenie również i prowizji w zmienionych umowach i tzw. Twój Pakiet. Ubezpieczenie ze starych umów upada zawsze i to bez tej ustawy.
  Pamiętaj, że w łatwy sposób można oddalić całe powództwo Profi i to z umów gdzie nawet kapitał nie został spłacony w całości.

 124. Dzien dobry. pisalam do Was 2 lipca tego roku. Wczoraj odebralam NAKAZ ZAPLATY W POSTEPOWANIU NAKAZOWYM i weksel wypisany na kwote 6 506,99.Splacilam 7000.wzielam 3750 pozyczki na reke do tego doliczono mi koszt ubezpieczenia 7 049zl. oplata przygotowawcza 775zl wynagrodzenie umowne 762zl. w sumie do splaty 12 336zl. BEDE WNOSIC ZARZUTY DO SADU. Jak myslicie jakie mam szanse?

 125. ryszard ochódzki says

  jakie masz szanse? ano takie:
  0,01% – jeśli zabierzesz się za to sama
  99,99% – jeśli ogarnie ci to ktoś kumaty w tych tematach
  to jest zapewne nakazówka z weksla, więc przypuszczam że nawet nie masz pojęcia jak przekuć to na zobowiązanie z tytułu pożyczki i obalić te kwoty

 126. Dodam jeszcze ze weksel jest NIE NA ZLECENIE.

 127. Witaj.
  Nie ma siły aby tego nie wygrać.
  Zastanów się jakiej treści chcesz wnieść zarzuty.
  Niewłaściwe zarzuty postawione mogą spowodować uwzględnienie powództwa.
  Jak uzasadnienie wyroku będzie poczciwe, to jeszcze będziesz mogła odzyskać od PC nadpłacone pieniądze.

 128. ryszard ochódzki says

  klauzula „nie na zlecenie” ma być na wekslu, gdyż jest taki wymóg ustawowy z ustawy o kredycie konsumenckim. niemniej jednak nie ma to w tym powództwie żadnego znaczenia.

 129. Weksel jest bez znaczenia, jeśli wniesiesz zarzuty.
  Po upadku roszczenia wekslowego i tak PC będzie musiało pokazać dowody.
  Oczywiście to zrobią.

 130. Radca prawny napisze mi zarzuty. Sama nie bede bo nie mam o tym pojecia. Orientujecie sie ile adwokaci biora za prowadzenie takich spraw?

 131. Tylko zleć to komuś kto na co dzień reprezentuje pożyczkobiorców.
  Dzisiaj byłem na rozprawie sądzie i przede mną była rozprawa z umowy pożyczki dwojga emerytów. Ich pełnomocnik(adwokat lub radca) jedyne co im ugrał to raty sądowe. Nie postawił żadnego zarzutu co do umowy i kwoty. Aż chciało się ją zaczepić i zwrócić uwagę, że robi ludziom krzywdę.

 132. ryszard ochódzki says

  przy tej kwocie na wekslu sąd zasądzi od profi credit dla ciebie 1800 zł jako wynagrodzenie twojego prawnika. ile twój prawnik weźmie od ciebie dodatkowo ponad te 1800 zł, to już twoja sprawa i albo się godzisz, albo nie.
  nie radzę brać pierwszego lepszego radcy, lecz takiego który ma doświadczenie w nokautach na profi credit.

 133. Błąd. WPS powyżej 10000 to koszty 3600zł.
  Jak dobrze postawi zarzuty, to powództwo w całości do oddalenia jest.
  Z nokautowaniem PC się w całości zgadza :-)

 134. ryszard ochódzki says

  marek, jaki błąd? przecież weksel jest wypisany na kwotę 6.506,99 zł

 135. A faktycznie, przepraszam najmocniej :-)

 136. A MOZECIE MI KOGOS POLECIC Z MOJEJ OKOLICY?

 137. Ja się takimi rzeczami zajmuję od 16 lat, ale wybór należy do Ciebie.

 138. Witam, moja Mama ma dwie pożyczki w PC. Obie spłaca mniej więcej terminowo, czyli ma opóźnienia nie większe niż dwa tygodnie. Ostatnio dostała w pracy informację, że PC zgłosił do jej pracodawcy wniosek o przekazywanie części wynagrodzenia na poczet długu. Jako dowód Mamy zgody na ten dziwny proceder pracodawca pokazał jej dokument, który otrzymał od PC, a mianowicie kopię zgody na potrącenie części jej pensji na rzecz PC. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że moja Mama zawsze bardzo uważnie czyta wszystkie umowy i każdy dokument, który podpisuje i jest na 100% pewna, że takiego dokumentu nigdy nie podpisywała. Ponadto w komplecie dokumentacji, którą otrzymała od pracownika PC nie ma oryginału tego dokumentu, i jest tak w przypadku obu jej umów. Czy ktoś kiedyś spotkał się z taką sytuacją? Jesteśmy przekonane, że PC podrobiło podpis mojej Mamy na dokumencie. Ta kopia jest kiepskiej jakości, a podpis dosyć niewyraźny.

 139. Po pierwsze:
  Jeśli faktycznie Twoja mama nie podpisała takiej zgody, a mało to jest prawdopodobne, biorąc pod uwagi praktyki PC przy podpisywaniu umowy pożyczki, to oczywiście już powinniście zgłosić ten fakt na policję lub do prokuratury.
  Po drugie:
  Twoja mama jest wyłącznym dysponentem wynagrodzenia na podstawie prawa pracy, a więc wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie na ręce szefa, że nie wyraża zgody na przekazywanie komukolwiek nawet złotówki z wynagrodzenia.
  Po trzecie:
  Jeśli PC przysłało kserokopię, która nawet nie ma oznak dokumentu prywatnego, ponieważ jest zwykłą kserokopią i nie zawiera żadnego oświadczenia woli(brak jest własnoręcznego podpisu na kserokopii), to ogarnięty pracodawca powinien PC wysłać na przysłowiowe drzewo.
  Pozdrawiam
  Marek

 140. Szukam namiarów na prawnika w Gdyni, który pomoże napisać odpowiedz na pozew z sądu w Gdyni z powództwa Profi Credit (zapłata z weksla w postępowaniu nakazowym na podstawie art. 485 par. 2 KCP) a także będzie mnie reprezentować w sądzie.

 141. POSZKODOWANA says

  Pan tu nie stał says – CZYŻBY JESTEŚ Z PROFI CREDIT BO MASZ TEKST WYPISZ WYMALUJ OD NIECH ŚCIĄGNIETY !!!TO CO WYPRAWIA PROFICREDIT TO NIE JEST ZGODNE NA CO JEST WYROK TSUE WŁAŚNIE W SPRAWIE PROFI CREDITU Z WRZESNIA 2019

 142. POSZKODOWANI says

  witam, proszę o zgłaszanie się na maila osób w sprawie zbiorowego złożenia skargi na PC W SPRAWIE WYROKU TSUE ICH DZIWNYCH WEKSLI ORAZ ORDYNARNYCH ODZYWEK I ZACHOWAŃ OSÓB ZATRUDNIONYCH W WINDYKACJI PROFICREDIT .OSOBY TE ZACHOWUJĄ SIĘ JAKBY BYŁY BOGAMI , KRZYCZA WYZYWAJĄ I POSUWAJĄ SIĘ DO TAKICH CZYNÓW KTÓRE ZABRANIA PRAWO !!! BĘDĘ WALCZYĆ Z NIMI W IMIENIU WSZYTSKICH KTÓRZY SIE ZGŁOSZĄ . PROKURATURA SIEDZI W PROFI CREDIT , PREZES UOKiK TEZ A MAMY TEŻ WYROK TSUE . ZAPRASZAM NA MAILA : PRAWO.PARABANKI@WP.PL

 143. Czy Profi Credit może pobierać mi pieniądzę na ratę z zakładu pracy ?

 144. @Łukasz – a zabiera? Zasadniczo nie może, chyba że ma twoją zgodę, lub wyrok sądu.

 145. Nie wiem czy może, ale jeśli nie wpłaciłeś raty w ciągu 2 tygodni to wysyłają pismo do zakładu pracy, aby pracodawca potrącił z Twojej wypłaty zaległe należności. Taką mają praktykę.

 146. Tak Zabieraja co miesiąc znaczy sie zakład im przelewa ale ja nie wyrazam zgody na to więc co mam zrobić

 147. Czy iść do kadrowej i jej powiedziećze nie wyrażam zgody ?

 148. Czy iść do kadrowej i jej powiedziećze nie wyrażam zgody ? Wydzwaniaja wyzywaja itd
  po 4 razy dzwonia dziennie

 149. Wydzwaniaja wyzywaja itd
  po 4 razy dzwonia dziennie

 150. ryszard ochódzki says

  jeśli nie wyrażasz zgody, to jakim prawem zakład pracy cokolwiek przelewa? idź i opieprz z góry na dół, zażądałbym nawet od kadrowej zwrotu tego, co przelali bez twojej zgody. na piśmie im potwierdź brak takowej twojej zgody.
  chyba że profi ma wyrok sądu i przelewaja do komornika, to co innego.

 151. @up – oczywiście bez zgody pracownika nikt nie może pobierać jego pensji. Tylko tutaj należy zachować ostrożność – słyszałem, że Profi Credit pobiera od pożyczkobiorców upoważnienia (in blanco?) uprawniające Profi Credit do żądania przelewania im wynagrodzenia dłużnika. Należałoby się zatem zapoznać z treścią tego upoważnienia i w razie takiej możliwości – wypowiedzieć je do wiadomości pracodawcy.

 152. Tak,to prawda że takie upoważnienia są dawane pożyczkobiorca do podpisania” jeśli Pani nie podpisze,to niestety nie otrzyma Pani pożyczki,,,ale przecież Pani będzie grzecznie spłacać tę pożyczkę,więc to upoważnienie nigdy nie trafi do Pani pracodawcy”…I trafilo!! Nikt nie przewodzi jaki scenariusz zbuduje nam życie i jakie będą przeszkody w grzecznym splacaniu??

 153. Wypełniony przez Profi Credit weksel wraz z pozwem trafił do sądu..I nie ma zmiłuj się!!..Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym mając gdzieś orzeczenie TSUE w sprawie Profi Credit..Co za pech,że mieszkam w tym mieście a nie w innym..No pech i już.

 154. Witam.Podpisałem widocznie ten papierek co oni wysyłaja do pracodawcy i pracodawca przesyła im pieniądze.Wiec co zrobic zeby zakład pracy nie przelewał im pieniędzy ?

 155. Napisz oświadczenie do pracodawcy, że nie wyrażasz zgodę na przekazywanie Profi części swojego wynagrodzenia.
  Pracodawca nie powinien odmówić Ci złożenia takiego oświadczenia, ponieważ jesteś jedyną osobą, która może dysponować Twoim wynagrodzeniem.

 156. A jak to napisać jak można wiedzieć?

 157. ryszard ochódzki says

  napisz że cofasz swoją zgodę na dokonywanie jakichkolwiek potrąceń. pracodawca ma obowiązek pismo przyjąć i obowiązek się do tego oświadczenia woli zastosować.
  profi credit zapewne będzie wydzwaniać do pracodawcy i straszyć prawnikami/sądem/babą jagą

 158. Tak, Profi za chwilę postraszy pracodawcę nawet prokuratorem, ale jeszcze żadnemu z naszych klientów nie zdarzyło się, żeby składali zawiadomienia.
  Część księgowych z automatu nie akceptuje oświadczeń przysyłanych przez Profi i chwała im za to.

 159. Pozew zbiorowy – spółka ma siedzibę w Holandii (właśc. Niderlandach) – mówi Wam to coś?

 160. W moim przypadku kadrowa wezwala mnie do siebie w sprawie pisma od PC( potrącenia z pensji). Sama zasugerowała,żeby cofnąć zgodę na piśmie i przesłała to PC. Już więcej się nie pluli o to.

 161. Pożyczyłam od nich 5 tyś. W między czasie straciłam pracę, dwa miesiące nie płaciłam rat i wypowiedzieli mi umowę. Zaczęły się wizyty i telefony windykatorów bardzo natrętne. Po dwóch miesiącach zaczęłam wpłacać na rzecz zaciągniętej pożyczki kwoty po 1000 zł lub 500. Dwa lata się z nimi bujałam a i tak sprawa trafiła do sądu. Pomimo spracenia ponad 11 tyś zł żądali jeszcze 4 tys. Sąd to odrzucił nie jestem im winna nic już. Zaczęłam żyć spokojnie aż ty nagle po dwóch tygodniach od wyroku sądu dzwoni windykator kiedy zapłacę resztę… Co powinnam w tej sytuacji zrobić jeśli mnie nadal nękają wiadomościami?

 162. @Magda – zacznij od pytania „o jaką resztę chodzi?”…

Speak Your Mind

*