Weksel jest papierem cennym. Ustanawia zobowiązanie bezwarunkowe, niezależne od jakiegokolwiek zdarzenia. Ustala dług pieniężny, ściśle określony co do sumy. Zawiera abstrakcyjną obietnicę zapłaty. Obietnicę jednostronną w której wierzyciel ma jedynie prawa, a nie obowiązki. Jest przeważnie papierem obiegowym na zlecenie. Musi zadość czynić pewnym warunkom formalnym, a przede wszystkim zawierać wzmiankę, iż jest wekslem. Zobowiązuje ‘wekslowo’ wszystkie osoby, które się na nim podpiszą.

Uwaga, spam!

…który dziś dostałem na skrzynkę. A jednak… mogę się pod nim podpisać obiema rękami. Co więcej – polecić każdemu do zapamiętania.
spam

Comments

  1. Tak jest, Pan Arnold to bardzo mądry człowiek :) A kwestia od „Bzdurą jest … Absolutnie nic” to święte słowa :) Logika nie do podważenia.

  2. Gdybym Pan Arnold nie urodził się w Austrii to byłby murowanym kandydatem Rupublikanów na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wówczas mielibyśmy piękne starcie Schwarzenegger kontra Clinton. Wracając jednak do meritum, czy znacie jeszcze jakieś argumenty, które logicznie tłumaczą drugiej stronie dlaczego warto się zabezpieczyć dobrą umową lub wekslem i nie jest to faux pa.

  3. @Łukasz – spytaj się tej osoby, czy jak płaci za prąd, to wyrzuca kwitki, bo to zbędny papier, czy może jednak trzyma we własnym interesie? A jeśli trzyma, to dlaczego twierdzi, że ty masz swoje pieniądze rozdawać „bez kwitków”.

Speak Your Mind

*